“Infektohu me koronavirus”, këshilla e çuditshme për pilotin e Formula 1

March 24, 2020 11:55

“Infektohu me koronavirus”, këshilla e çuditshme për pilotin e Formula 1

Kur e gjithë bota është izoluar në shtëpi nga frika prej koronavirusit, një rast i çuditshëm vjen nga Formula 1.

Helmut Marko, pjestar skuaderisë së “Reb Bull”, i cili i ka dhënëdisa këshilla të pazakonta, pilotit Maks Verstapen.

Ai e këshillon të infektohet me koronavirus, pasi është i ri dhe do e përballonte pa problem, ndërsa vetëm kështu do përqëndrohej te profesioni i tij.

Marko tha:

“Kjo është koha e përsosur që Verstapen të infektohet. Kam folur me të dhe i kam thënë se më mirë duhet të infektohet pasi është i ri dhe nuk ka rrezik. Kështu ai mund të përqëndrohet vetëm në profesionin e tij.”

j.l./ dita

March 24, 2020 11:55
Komento

2 Komente

  1. XXXL March 24, 18:49

    Bo bo cfare trapi, me mire me thene cfare krimineli.

    Reply to this comment
  2. demo March 24, 21:49

    O Marko trapi,Rrisku eshte me perqindje,Nuk ka siguri 100%.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim