Infermieri vret qëllimisht 85 pacientë, burg përjetë

June 7, 2019 10:19

Infermieri vret qëllimisht 85 pacientë, burg përjetë

Një gjykatë në Gjermani dënoi me burgim të përjetshëm një ish infermier, i cili u shpall fajtor për vrasjen e 85 pacientëve.

Niels Hoegel iu injektonte njerëzve të shtruar në spital doza ilaçesh vdekjeprurëse dhe më pas hiqej si hero, duke u përpjekur për t’i rikthyer ata në jetë.

Sipas mediave gjermane, gjykatësi i çështjes iu drejtua të pandehurit me shprehjen “Krimet e tua janë të vështira për t’u kuptuar”, përpara se të jepte vendimin.

Niels Hoegel u akuzua për vrasjen e 100 pacientëve nga viti 2000 deri në 2005. Ai pranoi 43 prej tyre dhe mohoi pjesën tjetër.

j.l./ dita

June 7, 2019 10:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim