Informacione nga SHISH për Tahirin? Komisioni hetimor merr aksesin

April 26, 2018 11:52

Informacione nga SHISH për Tahirin? Komisioni hetimor merr aksesin

Anëtarët e Komisionit Hetimor për çështjen “Tahiri” do të pajisen me certifikata sigurie nga Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK)

Sipas mediave të hënën pritet që mblidhet dhe Komisioni Parlamentar për Saimir Tahirin dhe do të shqyrtohen disa informacione të rëndësishme.

Një ditë më parë opozita akuzoi qeverinë se po pengonte hetimet, por sot një institucion në varësi të qeverisë mësohet se ka gati certifikatat e sigurisë që lejon deputet të njihen me informacione që deri sot quhen sekrete.

Komisioni do të shqyrtojë informacion nga Prokuroria dhe SHISH.

o.j/dita

April 26, 2018 11:52
Komento

6 Komente

 1. AM April 26, 12:55

  Do marin certifikata, informacjonet dhe pastaj nje brisk qe t’ja rruajne mire!

  Reply to this comment
 2. pesimisti April 26, 12:57

  Po kush do paiset me carta secrete Flamur Noka, Genc Pollo apo kleriku i rusise qe po vjen per vizite .

  Reply to this comment
 3. Tahiri (jo Ministri i suksesshem) April 26, 13:20

  DW njofton se Rames ne Berlin i eshte kerkuar heqja e pengesave per gjykim ndaj Tahirit. Hetimi i Tahirit eshte gangrena qe i del para ngado qe shkon Rames.

  Reply to this comment
 4. Drejtesia pa Parti April 26, 13:46

  Tahiri i del perpara Rames,
  Rama shkon pas Tahirit…

  Kujt i jane te domosdoshem?!

  Kush e vonon Shqiperine?

  Nje Komision Qytetar te Kete Akses ne Shish

  Reply to this comment
 5. Mbajani fort April 26, 15:06

  Tahirin ta kontrollojne tek breket noka dhe thuthuqi paloqe se do kete futur paret e droges Prandaj mos u vononi thirreni urgjent dhe mbajeni nga hajdari se mos del jashte shtetit

  Reply to this comment
 6. alphade April 26, 21:15

  Nje opinion lakonik ! A e dini ju shqiptare pse insiston
  banda gjakatare e mafioze e Berishes qe Tahiri te be-
  het nje “koke turku”, me te vetmin qellim qe t’i tregojne
  SHBA-se dhe BE-se se ja e “zume peshkun e madh” .
  Tash ne s’kemi me “Peshq te medhenj” dhe na lejoni te
  flejme rehate ne krevatet e mendafshta ” smoothe”.
  Keshtu i shpetojme burgut dhe sidomos pasurine e plac-
  kitur. Por pyetja shtrohet a e ha bota demokratike kete
  “kokerr ulliri” ?!
  Jo zoterinj, Tahirit mire t’i behet per infantilitetin e tij. Nuk
  i lejohet nje Ministri te Brendeshem te krekoset ne parla-
  ment se do te bente namin duke cuar ne pranga X-Y ,etj.
  dhe nga ana tjeter e ka futur veten nje nje pusete plot me
  mut. Per nje makine e coi veten deri ne kete derexhe sa
  te tregohet me gisht ne te gjitha analet e botes. Per kete
  xhest ky Minister duhet denuar por jo per ato qe shpifin
  te zhyturit deri ne maje te flokeve ne krime,vjedhje, nje
  organizate thellesisht e organizuar mafioze.
  Lind pyetja kush eshte kjo bande mafioze ? Cili edhte
  KAPOJA i kesaj organizate mafioze antishqiptare dhe ne
  sherbim te agjenturave te vjetra ekstraterritoriale: nga
  Veriu dhe Jugu: “The godfather-i” eshte thene e sterthe-
  ne, eshte Monstra e Vicidolit. Ky antishqiptar i terbuar
  pergjate 27 vjeteve nuk ka punuar nje dite per Shqiperine
  dhe popullin shqiptar por vetem per agjenturat e huaja ne
  dem te Shqipetise dhe shqiptareve kudo. Pergjate 27 Ai
  ka ngritur nje bande mafioze, te cilen nuk e them une,as
  eshte ndonje sajese fantazie,por Ai e ka pohuar vete jo
  nje here por disa here: ” Me grupin e Lacit dhe Mamurra-
  sit ,une,Berisha, e permbys Edvin Kristaq Ramen” . Dhe
  ” Une,Berisha, kisha vene 4 shnaipere ne kate cepa te
  K/ministrise dhe vete me shnaiperinmtim isha vendosur
  ne dritaren perballe bulevardit dhe do te qelloja kunder
  Edvin Kristaq Rames” . Jane me dhjetra deklarata te tij
  qe e ka ekspizuar veten acik si sadist dhe i etur per gjak.
  Ky eshte Sali Berisha:nje kriminel,por edhe nje kapo i
  bandes mafioze qe cdo dite,ore e minut : vret,saboton,
  thur intriga brenda dhe ne arenen nderkombetare. Si
  perfundim: Edhe denimi ose jo i Tahirit nuk e shpeton dot
  Triunviratin : Berisha- Basha – Meta dhe vrima e katert e
  kavallit,loloja dhe bufoni trinomit por kryesisht i Berishes
  qe e ka perdorur aq shume dhe ne fund e hodhi tej si li-
  mon jo i shtrydhur por i qelbur fare.
  Zoti Berisha,sebashku me siamezin e tij,Ilir Floririn,sepse
  me sa po veme re se edhe Luli keto kohet e fundit ka
  bere disa levizje qe tregojne se ai po te le shendene. Sepse ne fund te fundit kur vjen pune per te mbrojtur le-
  kuren e tij e hedh masken ne perrua dhe del fytyra e ver-
  te.Neser nese Berisha del dhe do te dale para drejtesise,
  dijeni mire se Basha do te behet viktime e Saliut dhe kjo
  do te perbeje fundin e hidhur te Sali Berishes dhe fami-
  ljes se tij ! RECI …..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim