Informaliteti, Shehaj: Luftë korrupsionit të tatimorëve

October 31, 2015 10:41

Informaliteti, Shehaj: Luftë korrupsionit të tatimorëve

Në takimin me strukturat tatimore të përfshirë në aksionin kundër informalitetit dhe evazionit fiskal, kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, Briseida Shehaj tha se do të përforcohet kontrolli ndaj inspektorëve që nuk zbatojnë ligjin.

“Do të largojmë korrrupsionin tatimor përmes strukrurave të kontrollit tatimor”, tha Shehaj.
Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve nënvizoi se lufta kundër evazionit fiskal dhe informalitetit është e përqendruar tek biznesi i madh dhe se ajo do të vazhdojë me ritme të larta.
Si lehtësi për bizneset e vogla, Shehaj njoftoi nisjen e trajnimeve nga data 2 nëntor për të shmangur penalitetet nga moszbatimi korrekt i ligjit.
Ndërkohë, Ermonela Felaj, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, u ndal tek ndryshimet ligjore, që sipas saj, ndihmojnë në luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal.

October 31, 2015 10:41
Komento

4 Komente

 1. Edi October 31, 10:45

  Se shpejti do filloje lufta ndaj korrupsionit te korrupsionit.

  Reply to this comment
 2. Eno October 31, 11:08

  Me planin si je? Vetem me ty plani nuk reslizohet.

  Reply to this comment
 3. po mire e ka October 31, 13:39

  Nuk e kuptoj se kush eshte ai bir kurve qe te mban akoma ty qe e pranon qe ka korrupsion ne radhet e tatimoreve dhe qe ti nga sot do fillosh te kujdesesh per ta. Ndoshta te mban babai qe bashkepunoi per dorezimin e fullhajnit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim