Iniesta jep lajmin e hidhur pas eliminimit nga Kupa e Botës

July 1, 2018 20:56

Iniesta jep lajmin e hidhur pas eliminimit nga Kupa e Botës

Andres Iniesta  ka konfirmuar pas humbjes së Spanjës në ndeshjen me Rusinë se do të tërhiqet nga skuadra kombëtare.

“Është e vërtetë se kjo ishte ndeshja ime e fundit me ekipin kombëtar. Në një nivel individual, momenti i mrekullueshëm ka mbaruar. Ndonjëherë fundi nuk është ashtu siç e keni ëndërruar. Po e lë me shije të hidhur, si gjithë të tjerët, është një moment i vështirë që ne kemi jetuar në raste të tjera”, ka thënë ai.

Mesfushori ka shtuar së thënuri se “futbolli dhe jeta i ka këto momente”.

Sa i takon golave të realizuar nga ai në Kupat e Botës, Iniesta ka realizuar vetëm një gol, i cili daton përpara tetë viteve.

s.a/dita

July 1, 2018 20:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin