Inspektimi i KLD në 2001-shin, Mishgjoni lehtësonte trafikantët

Redaksia Online January 18, 2013 11:26

Inspektimi i KLD në 2001-shin, Mishgjoni lehtësonte trafikantët

Mirela Mishgjoni, gjykatësja e Vlorës që u sulmua me acid dy ditë më parë, lehtësonte trafikantët. Gazeta Shqiptarja.com shkruan sot se Mirela Mishgjoni është shkarkuar në vitin 2002 për shkelje të detyrës. Shqiptarja.com u referohet burimeve të saj në Gjykatën e Shkallës së Parë në Vlorë, të cilat thonë se prokurorët ishin ankuar disa herë për  Mishgjonin, pasi puna e tyre dhe e policisë shkonte dëm. Për këtë arsye në një inspektim të KLD-së të fundit të 2001-shit rezulton se Mishgjoni kishte kryer shkelje gjatë ushtrimit të detyrës së saj si gjykatëse.

Sipas verifikimit të dosjeve të Mishgjonit nga KLD, gjykatësja ndryshonte akuzat ndaj të pandehurve të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

 

 

Redaksia Online January 18, 2013 11:26
Komento

2 Komente

  1. Chris January 18, 12:24

    Po pse bejme sikur nuk e dime se c’fare ndodh ne SHQIPERI..??!! Gjyqtare,prokurore,police,ministra,deputete,Kryeministri apo presidenti te gjithe jane futur ne korupsion dhe duhet te shkojne te japin llogari dhe po qe se kane bere korupsion,qe kane bere,te marrin pergjegjesite e tyre.

    Reply to this comment
  2. sinan hibro January 18, 13:17

    Gabim i nderuar z.Thano ! Foto ne fjale nuk eshte gjyqtarja M.Mishgjoni….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin