Instagram me një opsion të ri, tregon kur keni hyrë për herë të fundit

January 22, 2018 14:31

Instagram me një opsion të ri, tregon kur keni hyrë për herë të fundit

Instagram sa vjen dhe i ngjason më shumë WhatsApp dhe Messenger, të gjitha aplikacione në pronësi të Facebook, dhe tashmë do të tregojë orën se kur miqtë kanë përdorur aplikacionin për herë të fundit.

Funksioni i fundit quhet “Trego gjendjen e aktivitetit”. Në seksionin e mesazheve direkte, do të tregohet dhe ora e fundit kur ka qenë online, por vetëm të personave që ndiqni dhe me të cilët keni biseduar.

Por është e mundur çaktivizimi i kësaj risie në Instagram nëse nuk dëshironi që të jetë një informacion që duhet të merret vesh. Por duke e çaktivizuar si opsion as ju nuk do e shihni orarin e fundit kur kanë hyrë të tjerët.

Për ta çaktivizuar duhet të shkosh pikërisht në profilin tënd të Instagram, të hysh tek Rregullimet, dhe të shkoni tek opsioni “Trego gjendjen e aktivitetit”.

January 22, 2018 14:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*