Integrimi, Gjosha: Duhet politikë konstruktive, ftesat e Ramës hipokrizi

January 12, 2018 21:26

Integrimi, Gjosha: Duhet politikë konstruktive, ftesat e Ramës hipokrizi

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha tha se për të patur pritshmëri të larta të integrimit të Shqipërisë në BE duhet një bashkëpunim politik. Në studion e lajmeve të Ora News, Gjosha u shpreh se dialogu konstruktiv mes palëve politika ka munguar.

Që të kesh pritshmëri të larta, ajo duhet të shoqërohet me një ambient politik konstruktiv, më një dialog politik mes palëve i cili për hir të së vërtetës ka munguar.

Shqipëria duhet të lëvizë shumë shpejt për të plotësuar kushtet dhe kriteret që janë të ditur nga të gjithë shqiptarët, nuk është vetëm reforma në drejtësi, por janë cështje që kanë të bëjnë me korrupsionin, krimin e organizuar”, deklaroi Gjosha.

Në lidhje me ftesat që kryeministri Rama i ka bërë opozitës, Gjosha tha se ato janë hipokrizi që kryeministri i bën për shou politik.

Mënyra si luan kryeministri në politik është një shou që duhet të marrë fund. Nga njëra anë ti mund të ftosh opozitën me shumë hipokrizi do ta quaja unë dhe nga ana tjetër është mënyra si veprohet dhe besoj që të gjitha ngjarjet e fundit, duke filluar nga votimi i kryeprokurores, të gjitha ftesat kanë qenë jo të sinqerta. Të ftosh opozitën për bashkëpunim për të shkelur Kushtetutën unë mendoj që nuk është në interes të qytetarevre shqiptar. Ky shou duhet të marrë fund, sepse përtej asaj propagande shqiptarët kanë nevojë për ekonomi, rritja e çmimeve, taksa etj”, tha ai.

E pyetur për protestën, Gjosha tha se opozita është e unifikuar në këtë drejtim

 

January 12, 2018 21:26
Komento

5 Komente

 1. Izeti January 12, 21:44

  Po ik moj Klajda Gjoja ,se te pame ,shif mer ate rroge se ju ka pjelle gjeli,,,,,,,,,,,se e ndrite ti ,u bete cope ju per integrimin. Lexo no nje deklarate kur ta japin ,se aq di te besh ti moj cuce,,,,

  Reply to this comment
 2. Boston January 12, 23:14

  Letra nen dore kunder qeverise di te beje kjo palo politikane.

  Reply to this comment
 3. alphade January 13, 09:58

  Ju te LSI-se ruhuni nga hunjt qe po kaperceni,sidomos Ti,
  zonja Gjosha se mos ta pesosh nga nje hu qe mund te te
  hyje nga mbrapa. Jeni nje gjoja parti qe s’keni as ideolo-
  gji,as parime,kaloni sa nga e majta tek e djathta,botes iu
  shiteni si parti e majte por qe me te majten europiane as
  perputheni fare,e doni ate vecse sa per te marre bekimin
  ketyre partive te majta dhe pastaj i turreni hajduterise,mashtrimit,kusarise,dallavereve,kepuceve rrugacerore-histerike,bande e te nentedhjeteenentave
  por parti nuk jeni kurre. Jeni mbledhur nje grumbull horrash qe dini vetem te vidhni, te pasuroheni mbi djerr-
  sen dhe gjakun e shqiptareve . E perseris, jeni thjeshte
  nje bande horrash, me nje nenkryetar kallajxhi dhe nje
  kryetare histerike,anadollake, pa pike kulture,dhi e zgje-
  bosur,fytyrebreshke qe don te marre rolin e lideres por
  eshte thjeshte nje brekdhjere e zbritur nga fshatrat e
  humbura te Shqi perise ! Ptfuuuu race e ndyre….! Kaq kisha !

  Reply to this comment
 4. kaloresi i urdherit te leshtelikes January 13, 11:21

  dhe kete politike konstruktive mund ta beje vetem gjosha dhe lesht e likes me te monikes.prandaj jepini tepsine e bakllavase ketyre mostrave shushunja,mos vononi .rama dhe politika e tij eshte hipokrite,ndersa keta qe si atlete kercejne hu me hu jane te sinqerte.vetem politika e cizmes eshte e sinqerte.nuk besoni? shikoni bllokun e likes atehere.a pika qe ste bije,por edhe atyre qe iu japin voten ju.sa deputete te padiplomur ka parlamenti yne dhe ne cilen parti bejne pjese?

  Reply to this comment
 5. integrim ne intrigim ! January 13, 15:52

  nuk mundet te them me siguri se kujt ,
  ksaj fuckes qe hedh vallen idiote te integrimit ,
  apo asaj surrat mushkes se pd-se qe e pretendon si nji dhome personale krevatin e integrimit ,( qe derdellisin lart e poshte medieve ) por
  nji Dikushi atje ne Bruxel i ka thene kur njera nga kto Lufat integruse ,i ka bo pytjen tu u lepir Zyrtarit te BE-se ,nese do jet e afert dita kur Ne(pra shqiptaret te hyjne ne dhomat e Bruxelit si Kandidate !)
  Dhe pergjigja tija ishte ;

  Zonje , shko e hy ne dhomen e siperme te nderteses Bruxel ,
  ” Hapi kembet dhe shijo Endren”

  ( storie di tutti baxhella)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*