Integrimi në BE/ Vasili: Rama sheh nga lindja, e tha vetë në mes të Brukselit

January 11, 2018 20:39

Integrimi në BE/ Vasili: Rama sheh nga lindja, e tha vetë në mes të Brukselit

Kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një postim të publikuar në rrjetet sociale e quan antibruksel kryeministrin Rama.

Ai ka shpërndarë një pjesë nga deklarata e Ramës duke thënë se ai shkoi  në mës të Brukselit për t’ia bëre karshillëkun tamam BE të dera e shtëpisë.

Postimi i plotë:

Kryeministri i antintegrimit europian sheh nga lindja etj…

Keta te hipokritet e rilindjes qe u “shqyen” per integrimi, ja nga sheh kryeministri i tyre.

Le ta lexojne e ka thene vete ky kryeministri antiintegrim.

E ka thene kryeministri mu ne mes te Brukselit per t’ia bere karshillekun tamam BE mu te dera e shtepise ne dhjetor 2017.

Ai nuk sheh nga Brukseli po nga Lindja.

Lexojeni vete te dashur miq qe flisni shqip dhe anglisht se cka thene ky antibrukseli kryeminister:

“Gabohen kur thonë se s’ka rrugë apo alternativa të tjera, pasi Rusia dhe Kina, por edhe Islami radikal përbëjnë një shumëllojshmëri për secilin nga vendet tona. Rusia ofron një rrugë shumë të lehtë: harroni shtetin e së drejtës, harroni institucionet dhe mbaje pushtetin sa më gjatë të mundesh. Dhe kjo nuk është një rrugë pa interes. Dhe kanë para që mund ti hedhin. Dhe nuk është se ka ndodhur në Siberi, por në mes të Europës, kur kryeministri u kërcënua me vdekje, dhe ka ndodhur në Malin e Zi, pra rreziku është i pranishëm.

Po kështu edhe Kina ka se çfarë të ofrojë. Por, është edhe një rrugë e tretë, Islami radikal. Në rajonin tonë ne jemi shumë etnikë, shumë fetarë dhe shumëçka. Dhe megjithë këtë shumëllojshmëri ne duam BE-në dhe do t’i duhet BE që të vrapojë dhe të na kapë, pasi në të kundërt do të kemi një martesë me kosto shumë më të lartë”, tha Rama.

January 11, 2018 20:39
Komento

6 Komente

 1. shkodra January 11, 20:55

  Je i falur qe nuk ke kulture o Sanitar Vasili, por qe nuk di te lexosh nuk te falet, sepse tregon se nuk je as sanitar, por thjeshte pacient. Kerkoji dikujt ndihme se si te lexosh fjalimet e Edi Rames neqoftese nuk je me temperature!!!.

  Reply to this comment
 2. FORSTER January 11, 22:53

  Nuk rri pa dale ne media ky prostituta me emrin Petrit I cili tregon vehten e tija se eshte “megalloman “,Gur-shahu”etj .Te cilin e perdor Iliri si lecke per te llustruar kepucet e tija ,pale po del e ben komente per Edin,O Vasilo Edi me ty dhe Ilirin tall menderen,por ruaju prej Mones se po te vuri perpara ajo as Iliri s’te shpeton dot ,s’ke edhe ku te ankohrsh pastaj ,se drejtesine po e komandon Edi tani.

  Reply to this comment
 3. vlonjati January 12, 03:42

  ky eshte bere si tos lubonja,di vetem te leh

  Reply to this comment
 4. Izeti January 12, 06:41

  O shkolle shume dole.perseri or hajvan servil plak ,,,,,,,,,,,po kaq truthare te jete burri ,sa ka kaqe kohe qe vetem leh ,le qe be profesion lehja tani vazhdo ,leh,leh or qen rrugesh. Po ku te pjerdh Rama ty or sojsez

  Reply to this comment
 5. rudi January 12, 10:29

  ah mor petrit i maleve akoma ke ura mbete Rama te sperkat me shure ty o i perlyeri i lsise

  Reply to this comment
 6. specialisti January 12, 11:51

  Zoti Vasili.
  Ti po i ben reklame Edi rames. Ai ka thene nje te vertete. BE duhet te vrapoje qe te kape shtetet , para se ti kapin te tjeret. Durimi ka kufi. Ka 27 vjet qe duam ti bashkohemi Europes. Europa ben sikur na afron, por cdo dite po na largon ne, Serine, Malin e Zi, Maqedonine, Bosnjen e kuptohet edhe Kosoven.
  Politika saboton, por populli nuk duron.
  Rusia e Kina duan influence ne vendet e Ballkanit, me te gjitha menyrat, perfshire edhe ndihma financiare.
  Keto tha Edi ne Bruksel, e ja tha atyre qe kane ne dore integrimin tone.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim