Gruaja që desh na rrahu Ramën, sa e urtë me Saliun

May 2, 2014 14:21

Gruaja që desh na rrahu Ramën, sa e urtë me Saliun

Gruaja e incidentit me kryeministrin Rama dhe ministrin Veliaj quhet Zyhra Kola. Në zgjedhjet e fundit ka qenë pjesë e shtabit elektoral të Partisë Demokratike, në zonën ku ka kandiduar Halim Kosova. Nuk është as inxhiniere dhe as “intelektuale” – siç këmbënguli para kamerave. Zyhraja ka mbaruar shkollën e mesme profesionale “Ekonomike” në sistemin me korrespondencë, pra pa shkëputje nga puna.

Në profilin e saj në Facebook, fotoja kryesore është me… Me kë tjetër? 🙂 Me liderin Berisha. Po këtu Zyhraja duket e qetë, e paqtë dhe duartroket.

 

diploma (1)

May 2, 2014 14:21
Komento

69 Komente

 1. Toni May 2, 14:31

  Po burre a ka zyraja

  Reply to this comment
  • adrenalina May 2, 14:53

   Si skane turp, duan ounene qyl fare. Shume turp per ta dhe per opoziten qe i perdor.

   Reply to this comment
   • izaura May 2, 14:54

    SI ka turp kjo ku shkon me ate veshje aspak serioze per pune.

    Reply to this comment
    • jan May 3, 13:15

     po po e ndoqa une te transmetim tv dhe si kosovare me vjen mire per sjelljen e kulturuar te ministrit Veliaj dhe te suites se Kryeministrit Rama gjithashtu per sjellje shume te kulturume.E kjo kuqka e porositur le te del nji here tjeter me “diploma” master apo Dr

     Reply to this comment
   • magdalena May 2, 15:02

    Heren tjeter opozita ben mire qe njerzit qe do nxjerre per te prishur aktivitetein e qeverise te jene me te vertete intelektuale.

    Reply to this comment
    • zeni May 2, 16:30

     Ha ha ha. PD eshte parti e intelekt-haleve dhe jo intelektualeve. Eshte thjesht nje organizate krimi.

     Reply to this comment
     • al May 3, 19:48

      sa te drejte ke o Zen !

  • alkesandra May 2, 14:56

   Radhen tjeter kur te kete ndonje aktivitet si ky i panairit opozita ti zgjedhi mire njerezit, se ja si dolen kete here bllof.

   Reply to this comment
  • natasha May 2, 15:01

   Nje intelektuale sic e pretendon veten ajo nuk ka kete lloj sjelljeje, dolen shume bllof kete here keta te opoiztes dhe vete njerezit qe kishin cuar atje per te prishur aktivitetein.

   Reply to this comment
  • indrit May 2, 15:42

   kjo zyhraja mos eshte gje plaka e atij vicidolsit mark.uk….

   Reply to this comment
  • Rik Balsha Sr. May 2, 19:14

   PO SIKUR TE ISHTE JOT’EME EDI RAMA

   Nuk dua te hyj debatin ne se ka te drejte apo jo ekonomistja me shkolle nate, Zyra Kola, PD-iste e flakte. Edhe largimi i saj nga puna ka kush ti jape pergjigje (ne nje vend normal ku gjykatesit nuk jane te korruptuar).

   Ajo qe me revolton eshte egersia kriminale e bodigardit te Edi Rames, forca mizore me te cilen e largoi ate nga i mbrojturi i tij, duke i nxire edhe mishin e trupit.

   Ajo qe me revolton eshte “afrimi i menjhershem” i Edi rames, pasi nuhati telekamerat qe xhiruan skenen.

   Eshte, ka qene dhe do mbetet hipokrit i peshtire jo aq ne aparencen publike, sa ne ate shpirterore, urryes i seksit te dobet, denigrues i tij, duke perjashtuar te emen dhe bashkendaresen e krevatit (!?).

   A nuk ishte deri dje ky stermundim i produktit Kristaq-Anete qe hoqi gardhet e Kryeministrise, qe me kinse lejonte te filmohej ndersa shetiste apo shkonte ne pune i pa shoqeruar, ne kembe?

   Mashtruesi me djeta e me dollaret e MJAFT-it te Soros; Veliaj, shkoi me tej, ju drejtua si te ish nje femer rrugesh.

   Edhe Veliajt i uroj qe ti ndodhe e njejta gje me t’emen apo bashkendaresen me te re te krevatit (!?), qe nje dite nje bodigard ti thyeje turinjte dhe kockat.

   Erdhi koha t’ju tregojme se shqiptaret kane respekt per nenat, motrat, grate e motrat e tyre.

   Ju dihet, jeni vlleher, jeni pa dine e pa iman, prandaj veproni keshtu.

   Hipokrizia juaj eshte bere e padurueshme, eshte koha t’ju pergjigjemi me te njejten monedhe: nje tapet te zi kudo ku te shfaqeni, brenda e jashte Shqiperise qe vetem e urreni !

   Reply to this comment
   • psy May 3, 05:40

    Bej pak pushim more djale,jepi kohe vetes se t’u zu fryma!

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 09:07

    Nuk e kisha me ty psy-kopat, as me tet teme e tet moter, u revoltova per xhestin hipokrit te Edi Rames, egersine kriminale te bodigardit te tij dhe me rrugaçerine e nje mashtruesi profesionist siò eshte Velija.

    Mos fut hundet aty ku mund te helmohesh, ji edhe ti i revoltuar per ngjarjen e shemtuar sepse mund te te vije radha edhe njerezve tuaj.

    Reply to this comment
    • al May 3, 19:50

     Bodigardet e saliu vrane njerez , o njerez po skeni faj ju jo se ju solli nga mali ne qytet ai do ti beni lapidar.

     Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 3, 20:32

     Al – Ali – Alush -i
     desha te te kujtoj se sot qenefe dy-guresh si ti i gjen vetem tek apartamenti i Sali Ram Shiqere Berishes.
     Konsidero zhgjyren e ekzistences tende si harrese e makinave plehe-mbledhese ne rruget e Kavajes ku ke gjetur pune per dylberllekun pasiv.

     Reply to this comment
   • Lin May 3, 12:38

    Qetesohu karamele se bodigardet e tjere te kapin per flokesh akoma300 m larg kryeministrit,e jo me te vije nje pseudo nene apo pseudocfaredolloj gjeje te sillet si kafshe,se nqs je intelektuale fjalet qe nxjerr nga goja jane aq thike sa seshte nevoja tepellasesh e te ulerasesh,po dhe ti ndonje babuin si puna saj do jesh.

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 19:05

    “O Lin, kaka Lin, kaka Lin kakaja!”

    E ke degjuar kete kengen qe gjithe ruset ta kendojne pasi kane boshatisur nje shishe me vodke?
    Me siguri jo, sepse akoma nuk te ikin morrat me te cilet je rritur, edhe pse e ke rruajtur rradaken boshe qe ke.
    Duhet te ishte mbase jot’eme e jot moter qe te reagoje ndryshe.
    Une nuk fola per politike, idiot, fola per xhestin kriminal te Edi Rames, bodigardit dhe putanes Erion Veliaj.
    Pusht.

    Reply to this comment
    • xhonson May 4, 02:41

     O Rika Balsha Srl!
     Dukesh qe je PUSHT sllav,se po na demonstron kenget ruse,ndersa SHPELLARI YT nga Vicidoli eshte agjent i vjeter i UDB-se,qe ka marre persiper te shkaterroje Shqiperine!!!
     Sidoqofte mbaroi misioni i tij MUT-MBLEDHES dhe po e ben ti me cunbat e tjere,qe po mblidhni mutrat ne koshat e plehrave,se aq tru keni!!!
     Mbaroi tani rroga juaj prej shpellari ne polici etj dhe do shkoni ne fis prap:HAJDUTER DHE SHERRXHINJ pa leje keni qene e do mbeteni!!!

     Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 4, 10:30

     EDHE XHONSONI FLISTE PERÇART

     Paske gjetur emrin me te “lavdishem” te presidenteve amerikane: ate te mafjozit e te vrasesit te JFK. Qe te pastrosh fare pak (se je i qelbur deri ne gryke) kordat e gurgalacit, merr nje shishe plastike, prite pergjysme me thike ose shqyeje me dhembe, pastaj pa humbur kohe, shko tek haleja e tezes tende Mazllume, ke pazari i ri. Te parit qe te hyje kerkoi te ta mbushe gjer ne gryke shishen me ate lengun e verdhe qe mban ere amoniak, e bej tre kater gargara, se vetem keshtu do kesh mundesi te pellasesh me shume: rrofte Edi Rama qe urren grate, rrofte bodigardi qe masakron grate, rrofte Erion Veliaj qe ofendon grate.
     Besoj se je i kenaqur me kaq, ne rast te kundert jam ketu me tere listen e sorollopit tend per nje maskarade fantastike.

     Reply to this comment
   • feniks May 4, 02:33

    Fondamentalistit, terrorist i revoltuar Rik Balsha Sr!!!
    Ke nje urrejtje per ortodokset,vllehet,etj aq sa nuk permbahesh dot,o RRACE E NDYRE ANTI SHQIPTARE!!!
    Shkruan plot URREJTJE kur kerkon nga te tjeret RESPEKT E DASHURI!!!
    Ti meriton vecse perbuzje,o kelysh i Berishes!!!
    Aq thelle i je futur HELMIT ten,sa ke pare ne imtesi detajet e minutave te dialogut midis BUCES dhe politikanit!!!
    Mos u shqeteso,i revoltuar,se deri tek PUSHKATIMI ne bulevard nga garda,je shume larg!!!
    Me kaq eshte normale cdo gje,se ju meritoni tu peshtyjne ne fytyre,o te PA FYTYRE!!!
    Keni sunduar si PUSHTUES,o KERMA dhe kerkoni DEMOKRACI TANI???

    Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 4, 10:45

     FEND-ix

     Per kenaqesine tende dua te te kujtoj se jam shqiptar puro, nga ata qe FEND terbuesit si ti i purifikon me acid klorhidrik te koncentruar. Me çunin e Shiqere Berishes ke fjetur ti ne nje krevat, kur origjioje i veshur me çorape nejloni, kepuce me taka ne maje e buze te çapravitura me krem hollandez. Ndyresirave si ti te shperngulura me force nga serbet, qe keni zaptuar tokat tona, bashke me Vlleherit qe po digjesh si qiriu per ti mbrojtur, i kemi pergatitur nje te ardhme te lavdishme: djegje publike ne arenen e plehrave te Sharres. Kodoshohu edhe keto pak muaj qe te kane ngelur per te qelbesuar keto forume shqiptare. E ke kete te drejte para denimit per tu shkrumbuar.

     Reply to this comment
  • kujjtimi itali May 3, 15:51

   keto jane personat qe isjellin nje dem te pallogaritur imazhit te shqiperise.
   personat me intelekt te ulet pranojne te perdoren me te gjitha menyrat
   vetem qe te kthehen ne vendin e punes qe nuk e kan merituar.nga kjo shtrese injorantesh dhe te pa skrupullt fatkeqesisht dote vuajme akoma……….

   Reply to this comment
   • Hithri May 3, 20:30

    se kupton se aty eshte qellimi o kujtim? Stili i saliut tashti eshte se nuk del me vete te beje trazira se e pa qe deshtoi, por nxjerr Gezim( karroqen) Kalane, policat kriminele te tij qe u pushuan, dhe kete idioten qe pelliste si cmendur qe te krijointe incident, qe rojet ti suleshin sic kane per detyre kur dikush behet agresiv prane nje titullari te qeverise, dhe pastaj te akuzonin dhe per brutalitet. Qe te kuptosh se cfare donin te arrinin zagaret e salovicit, lexo nje idiot pak me siper qe pellet ketu njesoj si ajo injorantja dhe thote tere ato qe donte salovici te ndodhte ate dite. me qe nuk ndodhi e trumbeton me rick sr( na eshe bere dhe senior ky vici i sales ketu) qe leshon rreke te sharash dhe akuzime idiote.

    I vetmi gabim qe u be aty ishte e folura prej kalamani i Veliajt qe iu drejtua asaj gruaje me fjalen Kinge! Qe nuk ehste aspak fjale e keqe, por nuk eshte profesionale. Veliaj duhet te kuptoje se nuk po flet me nje moshatare te veten ne nje mbremje por ne nje organizim qeveritar ku duhet t’i drejtohesh njerezve me fjalen Zoteri dhe Zonje,.

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 22:22

    @ HITHREN E RRITUR PAS DYQANIT TE LLALLES TEK SELVIA

    Te kam treguar kohe me pare qelbesirellekun qe mban ne shpiet qe kur dole nga shalet e sat’eme, si duket nuk je ngopur akoma.
    Mjafton nje feshkellime dhe te jap jo vetm ty, por edhe tere rraces tende te ndyre, mbi toke dhe nen, ate qe meritoni.
    Kaq per tani. Cope m.ti me dy sy.

    Reply to this comment
    • Hithri May 3, 22:59

     Po sa shume i mbushur me m-h qenke mor njeri, aq shume sa do qe ta shperndash majtas e djathtas qe te shprazesh. Nga gjuha banale qe perdor dukesh si ajo cupa e cmendur qe nuk linte njeri pa share ketu, dhe q