Gruaja që desh na rrahu Ramën, sa e urtë me Saliun

May 2, 2014 14:21

Gruaja që desh na rrahu Ramën, sa e urtë me Saliun

Gruaja e incidentit me kryeministrin Rama dhe ministrin Veliaj quhet Zyhra Kola. Në zgjedhjet e fundit ka qenë pjesë e shtabit elektoral të Partisë Demokratike, në zonën ku ka kandiduar Halim Kosova. Nuk është as inxhiniere dhe as “intelektuale” – siç këmbënguli para kamerave. Zyhraja ka mbaruar shkollën e mesme profesionale “Ekonomike” në sistemin me korrespondencë, pra pa shkëputje nga puna.

Në profilin e saj në Facebook, fotoja kryesore është me… Me kë tjetër? 🙂 Me liderin Berisha. Po këtu Zyhraja duket e qetë, e paqtë dhe duartroket.

 

diploma (1)

May 2, 2014 14:21
Komento

69 Komente

 1. Toni May 2, 14:31

  Po burre a ka zyraja

  Reply to this comment
  • adrenalina May 2, 14:53

   Si skane turp, duan ounene qyl fare. Shume turp per ta dhe per opoziten qe i perdor.

   Reply to this comment
   • izaura May 2, 14:54

    SI ka turp kjo ku shkon me ate veshje aspak serioze per pune.

    Reply to this comment
    • jan May 3, 13:15

     po po e ndoqa une te transmetim tv dhe si kosovare me vjen mire per sjelljen e kulturuar te ministrit Veliaj dhe te suites se Kryeministrit Rama gjithashtu per sjellje shume te kulturume.E kjo kuqka e porositur le te del nji here tjeter me “diploma” master apo Dr

     Reply to this comment
   • magdalena May 2, 15:02

    Heren tjeter opozita ben mire qe njerzit qe do nxjerre per te prishur aktivitetein e qeverise te jene me te vertete intelektuale.

    Reply to this comment
    • zeni May 2, 16:30

     Ha ha ha. PD eshte parti e intelekt-haleve dhe jo intelektualeve. Eshte thjesht nje organizate krimi.

     Reply to this comment
     • al May 3, 19:48

      sa te drejte ke o Zen !

  • alkesandra May 2, 14:56

   Radhen tjeter kur te kete ndonje aktivitet si ky i panairit opozita ti zgjedhi mire njerezit, se ja si dolen kete here bllof.

   Reply to this comment
  • natasha May 2, 15:01

   Nje intelektuale sic e pretendon veten ajo nuk ka kete lloj sjelljeje, dolen shume bllof kete here keta te opoiztes dhe vete njerezit qe kishin cuar atje per te prishur aktivitetein.

   Reply to this comment
  • indrit May 2, 15:42

   kjo zyhraja mos eshte gje plaka e atij vicidolsit mark.uk….

   Reply to this comment
  • Rik Balsha Sr. May 2, 19:14

   PO SIKUR TE ISHTE JOT’EME EDI RAMA

   Nuk dua te hyj debatin ne se ka te drejte apo jo ekonomistja me shkolle nate, Zyra Kola, PD-iste e flakte. Edhe largimi i saj nga puna ka kush ti jape pergjigje (ne nje vend normal ku gjykatesit nuk jane te korruptuar).

   Ajo qe me revolton eshte egersia kriminale e bodigardit te Edi Rames, forca mizore me te cilen e largoi ate nga i mbrojturi i tij, duke i nxire edhe mishin e trupit.

   Ajo qe me revolton eshte “afrimi i menjhershem” i Edi rames, pasi nuhati telekamerat qe xhiruan skenen.

   Eshte, ka qene dhe do mbetet hipokrit i peshtire jo aq ne aparencen publike, sa ne ate shpirterore, urryes i seksit te dobet, denigrues i tij, duke perjashtuar te emen dhe bashkendaresen e krevatit (!?).

   A nuk ishte deri dje ky stermundim i produktit Kristaq-Anete qe hoqi gardhet e Kryeministrise, qe me kinse lejonte te filmohej ndersa shetiste apo shkonte ne pune i pa shoqeruar, ne kembe?

   Mashtruesi me djeta e me dollaret e MJAFT-it te Soros; Veliaj, shkoi me tej, ju drejtua si te ish nje femer rrugesh.

   Edhe Veliajt i uroj qe ti ndodhe e njejta gje me t’emen apo bashkendaresen me te re te krevatit (!?), qe nje dite nje bodigard ti thyeje turinjte dhe kockat.

   Erdhi koha t’ju tregojme se shqiptaret kane respekt per nenat, motrat, grate e motrat e tyre.

   Ju dihet, jeni vlleher, jeni pa dine e pa iman, prandaj veproni keshtu.

   Hipokrizia juaj eshte bere e padurueshme, eshte koha t’ju pergjigjemi me te njejten monedhe: nje tapet te zi kudo ku te shfaqeni, brenda e jashte Shqiperise qe vetem e urreni !

   Reply to this comment
   • psy May 3, 05:40

    Bej pak pushim more djale,jepi kohe vetes se t’u zu fryma!

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 09:07

    Nuk e kisha me ty psy-kopat, as me tet teme e tet moter, u revoltova per xhestin hipokrit te Edi Rames, egersine kriminale te bodigardit te tij dhe me rrugaçerine e nje mashtruesi profesionist siò eshte Velija.

    Mos fut hundet aty ku mund te helmohesh, ji edhe ti i revoltuar per ngjarjen e shemtuar sepse mund te te vije radha edhe njerezve tuaj.

    Reply to this comment
    • al May 3, 19:50

     Bodigardet e saliu vrane njerez , o njerez po skeni faj ju jo se ju solli nga mali ne qytet ai do ti beni lapidar.

     Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 3, 20:32

     Al – Ali – Alush -i
     desha te te kujtoj se sot qenefe dy-guresh si ti i gjen vetem tek apartamenti i Sali Ram Shiqere Berishes.
     Konsidero zhgjyren e ekzistences tende si harrese e makinave plehe-mbledhese ne rruget e Kavajes ku ke gjetur pune per dylberllekun pasiv.

     Reply to this comment
   • Lin May 3, 12:38

    Qetesohu karamele se bodigardet e tjere te kapin per flokesh akoma300 m larg kryeministrit,e jo me te vije nje pseudo nene apo pseudocfaredolloj gjeje te sillet si kafshe,se nqs je intelektuale fjalet qe nxjerr nga goja jane aq thike sa seshte nevoja tepellasesh e te ulerasesh,po dhe ti ndonje babuin si puna saj do jesh.

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 19:05

    “O Lin, kaka Lin, kaka Lin kakaja!”

    E ke degjuar kete kengen qe gjithe ruset ta kendojne pasi kane boshatisur nje shishe me vodke?
    Me siguri jo, sepse akoma nuk te ikin morrat me te cilet je rritur, edhe pse e ke rruajtur rradaken boshe qe ke.
    Duhet te ishte mbase jot’eme e jot moter qe te reagoje ndryshe.
    Une nuk fola per politike, idiot, fola per xhestin kriminal te Edi Rames, bodigardit dhe putanes Erion Veliaj.
    Pusht.

    Reply to this comment
    • xhonson May 4, 02:41

     O Rika Balsha Srl!
     Dukesh qe je PUSHT sllav,se po na demonstron kenget ruse,ndersa SHPELLARI YT nga Vicidoli eshte agjent i vjeter i UDB-se,qe ka marre persiper te shkaterroje Shqiperine!!!
     Sidoqofte mbaroi misioni i tij MUT-MBLEDHES dhe po e ben ti me cunbat e tjere,qe po mblidhni mutrat ne koshat e plehrave,se aq tru keni!!!
     Mbaroi tani rroga juaj prej shpellari ne polici etj dhe do shkoni ne fis prap:HAJDUTER DHE SHERRXHINJ pa leje keni qene e do mbeteni!!!

     Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 4, 10:30

     EDHE XHONSONI FLISTE PERÇART

     Paske gjetur emrin me te “lavdishem” te presidenteve amerikane: ate te mafjozit e te vrasesit te JFK. Qe te pastrosh fare pak (se je i qelbur deri ne gryke) kordat e gurgalacit, merr nje shishe plastike, prite pergjysme me thike ose shqyeje me dhembe, pastaj pa humbur kohe, shko tek haleja e tezes tende Mazllume, ke pazari i ri. Te parit qe te hyje kerkoi te ta mbushe gjer ne gryke shishen me ate lengun e verdhe qe mban ere amoniak, e bej tre kater gargara, se vetem keshtu do kesh mundesi te pellasesh me shume: rrofte Edi Rama qe urren grate, rrofte bodigardi qe masakron grate, rrofte Erion Veliaj qe ofendon grate.
     Besoj se je i kenaqur me kaq, ne rast te kundert jam ketu me tere listen e sorollopit tend per nje maskarade fantastike.

     Reply to this comment
   • feniks May 4, 02:33

    Fondamentalistit, terrorist i revoltuar Rik Balsha Sr!!!
    Ke nje urrejtje per ortodokset,vllehet,etj aq sa nuk permbahesh dot,o RRACE E NDYRE ANTI SHQIPTARE!!!
    Shkruan plot URREJTJE kur kerkon nga te tjeret RESPEKT E DASHURI!!!
    Ti meriton vecse perbuzje,o kelysh i Berishes!!!
    Aq thelle i je futur HELMIT ten,sa ke pare ne imtesi detajet e minutave te dialogut midis BUCES dhe politikanit!!!
    Mos u shqeteso,i revoltuar,se deri tek PUSHKATIMI ne bulevard nga garda,je shume larg!!!
    Me kaq eshte normale cdo gje,se ju meritoni tu peshtyjne ne fytyre,o te PA FYTYRE!!!
    Keni sunduar si PUSHTUES,o KERMA dhe kerkoni DEMOKRACI TANI???

    Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 4, 10:45

     FEND-ix

     Per kenaqesine tende dua te te kujtoj se jam shqiptar puro, nga ata qe FEND terbuesit si ti i purifikon me acid klorhidrik te koncentruar. Me çunin e Shiqere Berishes ke fjetur ti ne nje krevat, kur origjioje i veshur me çorape nejloni, kepuce me taka ne maje e buze te çapravitura me krem hollandez. Ndyresirave si ti te shperngulura me force nga serbet, qe keni zaptuar tokat tona, bashke me Vlleherit qe po digjesh si qiriu per ti mbrojtur, i kemi pergatitur nje te ardhme te lavdishme: djegje publike ne arenen e plehrave te Sharres. Kodoshohu edhe keto pak muaj qe te kane ngelur per te qelbesuar keto forume shqiptare. E ke kete te drejte para denimit per tu shkrumbuar.

     Reply to this comment
  • kujjtimi itali May 3, 15:51

   keto jane personat qe isjellin nje dem te pallogaritur imazhit te shqiperise.
   personat me intelekt te ulet pranojne te perdoren me te gjitha menyrat
   vetem qe te kthehen ne vendin e punes qe nuk e kan merituar.nga kjo shtrese injorantesh dhe te pa skrupullt fatkeqesisht dote vuajme akoma……….

   Reply to this comment
   • Hithri May 3, 20:30

    se kupton se aty eshte qellimi o kujtim? Stili i saliut tashti eshte se nuk del me vete te beje trazira se e pa qe deshtoi, por nxjerr Gezim( karroqen) Kalane, policat kriminele te tij qe u pushuan, dhe kete idioten qe pelliste si cmendur qe te krijointe incident, qe rojet ti suleshin sic kane per detyre kur dikush behet agresiv prane nje titullari te qeverise, dhe pastaj te akuzonin dhe per brutalitet. Qe te kuptosh se cfare donin te arrinin zagaret e salovicit, lexo nje idiot pak me siper qe pellet ketu njesoj si ajo injorantja dhe thote tere ato qe donte salovici te ndodhte ate dite. me qe nuk ndodhi e trumbeton me rick sr( na eshe bere dhe senior ky vici i sales ketu) qe leshon rreke te sharash dhe akuzime idiote.

    I vetmi gabim qe u be aty ishte e folura prej kalamani i Veliajt qe iu drejtua asaj gruaje me fjalen Kinge! Qe nuk ehste aspak fjale e keqe, por nuk eshte profesionale. Veliaj duhet te kuptoje se nuk po flet me nje moshatare te veten ne nje mbremje por ne nje organizim qeveritar ku duhet t’i drejtohesh njerezve me fjalen Zoteri dhe Zonje,.

    Reply to this comment
   • Rik Balsha Sr. May 3, 22:22

    @ HITHREN E RRITUR PAS DYQANIT TE LLALLES TEK SELVIA

    Te kam treguar kohe me pare qelbesirellekun qe mban ne shpiet qe kur dole nga shalet e sat’eme, si duket nuk je ngopur akoma.
    Mjafton nje feshkellime dhe te jap jo vetm ty, por edhe tere rraces tende te ndyre, mbi toke dhe nen, ate qe meritoni.
    Kaq per tani. Cope m.ti me dy sy.

    Reply to this comment
    • Hithri May 3, 22:59

     Po sa shume i mbushur me m-h qenke mor njeri, aq shume sa do qe ta shperndash majtas e djathtas qe te shprazesh. Nga gjuha banale qe perdor dukesh si ajo cupa e cmendur qe nuk linte njeri pa share ketu, dhe qe eshte zhdukur nga komentet, dhe na del tashti ti si ajo me rick sr. Hajde transvestite hajde, gjys mashkull e gjys femer…….i mjeri ti apo e mjera ti…………./????????????????

     Reply to this comment
    • Rik Balsha Sr. May 3, 23:19

     Nryshimi eshte qe kur your m.ther u kersherua per ate qe ti po e meson vetem tani, u kenaq aq shume sa nuk priti nente muaj te shikonte produktin por e beri vetem ne shtate dhe dole ti, hithra e gjirizeve te Tiranes.

     Sa mire qe u kujtove per te kaluaren, por mos harro qe shume surpriza te kam rezervuar per te ardhmen, varet vetem nga boshlleku yt ne se te pelqen te vazhdoj. Zbythje pederastesh te haleve te Tiranes.

     Reply to this comment
 2. gjermani i fundit May 2, 14:35

  Kam thene qe Shqiperia eshte e vogel,gjeografikisht sa Pekini e demografikisht sa gjysma e Athines.Kollaj te mesosh tere emrat e lagjes me gjithe kusherinjte e tyre.Cuditem pse eshte vetedeklaruar inxhiniere mekanike kjo zonja,kur me e pakta duhej te kish qene zv/ministre e Ekonomise.Ishte goxha inte-Leke-tuale,kolege e shkolluar si prof.dr.Flamur Ndoka.Pa lere qe ishte edhe”Kinge”…

  Reply to this comment
 3. kapterri May 2, 14:45

  Mos harroni se edhe kete deftese “pjekurie” e ka marre pa shkeputje nga puna. D.m.th. me shkolle nate. Deftese e njejte me juristet e plepave.

  Reply to this comment
 4. BENI May 2, 14:49

  tamam lavire bulevardi .Bravo Zyra ,prandaj hidheshe si pleshti ne zjarr se ashtu te do partia dhe shpellari yt. Keto jane ato ,,te pushuarat ” nga puna te pd ,u doli boja ,mbylleni halene se qelbet dynjane,pise te peshtira.

  Reply to this comment
 5. Manoli qe e nx...ri May 2, 14:51

  Per cfere i duhet burri Zyras kur ajo burre eshte,Zyras i duhet grua dhe bene mire te mari Lulin.Shikojeni surratin e kesaj qe nuk di se si ta quaj nje kafshe pa pik etike komunikimi,qe e perdorin te tjeret per kamikaze e vetmja pune qe di te beje ky burri,Zuraja eshte te sorollatet rrugeve te Tiranes e te tallavitet si zorraxjije.

  Reply to this comment
 6. artan May 2, 15:08

  Ajo qe me shqeteson mua, eshte perdorimi i nje media per te sulmuar nje person qe proteston duke i germuar edhe deftesen e pjekurise te vitit 1956. Ajo u duk qe ishte nje militante partiake, po pse duhet ngritur “arma” kunder atyre qe mendojne ndryshe? Kujdes, kjo eshte shenje arogance

  Reply to this comment
 7. blerina May 2, 15:15

  Administrata gelon nga “intelektuale” te tille, ca nuk kane lene gur pa levizur qe te mos i largojne nga strofulla e ngrohte ku parazitojne prej vitesh e te tjere bejne sikur nuk kane qene kurre me PD.

  Reply to this comment
 8. klodi May 2, 15:17

  PD nuk e ka hallin tek te “shkarkuarit” nga puna, qe i kish nisur per piknik, por per te rikthyer ne pune ate qe dha doreheqjen e turpshme dhe qe mori edhe karrigen ne shtepi pa pike turpi

  Reply to this comment
 9. BJORN May 2, 15:24

  Ne qeverine e Kalces shumica e injorances ishte e punesuar ne shtet dhe po te ishe pa shkolle fillore, por me diplome universiteti te blere direkt drejtor, ne sherbim te rrofte Gedafi ne Albanistanit.Te punesuar ne shtet me rroge,por cdo sherbim sikur me qene ne sherbim te xhepit te vet,pra privat ne shtet,prandaj nuk don pune zonja ne privat por vetem ne shtet se ja din kimetin shtetit.

  Reply to this comment
 10. mergimtari fv May 2, 15:42

  Bravo Zyra , paska bo perparime me politiken , gjyshi jot prej Kashari ishte me Enverin , yt ate Jakupi u bo zogist pas 90-es , Beni vellai jot pipongist u be dhe zv-min. i kultures me PD qe u fut ne burg per shitje vizash , vellai jot Bashkim Sorra eshte nr.1 ne Shqiperi i denuar disa here me burg per fallsifikim dokumentash si ajo Diploma jote . Te nderuar komentues kjo zonja ka mbaruar vetem fakultetin ne shkollen 8 vjeçare Naim Frasheri e asnje dite me shume , eshte pa shkolle te mesme e diplomen e ka dhurate pa leke nga i vellai Bashkimi , e kam pasur ish-nusen e djalit te xhaxhait dhe mehallelie , Zyre hiq dore nga kurvelliqet se po turperon te paret e tu ne varr , gezoju vellezerve si moter e vetme , burra ke nderru sa te ka dash bytha por sot ke dhe femije e mos u fut ne keto ujera se mbytesh e s del dot .

  Reply to this comment
 11. fat man May 2, 15:53

  Me keto intelektuale k..va na ka drejtuar Sali C4 dhe ka njoftuar diplomatet Perendimore qe po i largojne padrejtesish nga puna, ku shteti ka harxhuar miliona euro per ti pecializuar ne kurveri, hajduteri dhe ne mitingje e protesta antishqipetare.

  Reply to this comment
 12. Delli USA May 2, 16:01

  FLM mergimtari,jo se kisha ndonje dyshim per Zyhran se do ishte ndryshe nga te perdalat gojore te pd-es,por deshmija juaj qe e njihni nga kaq afer se cme jep nje kenaqesi te vecant.

  Reply to this comment
 13. Ollga Canada May 2, 16:02

  FLM mergimtari,jo se kisha ndonje dyshim per Zyhran se do ishte ndryshe nga te perdalat gojore te pd-es,por deshmija juaj qe e njihni nga kaq afer se cme jep nje kenaqesi te vecant.

  Reply to this comment
 14. andrea May 2, 16:15

  Vetem KUNGUJT rriten NATEN, ka qene nje shprehje per shkollat e nates ne ate kohe.
  Por ZYRAJA nuk ka dale as Kungullesh por ka dale Karabushe.

  Reply to this comment
 15. Arturi May 2, 16:32

  Me intelektu…hale te tilla, krenohej Saluku ne Europe per arritjet tona ekonomike… 😉

  Reply to this comment
 16. Rapua i varfer May 2, 16:51

  Zoti Mergimtar! Dhe te mos na kishe informuar per personalitetin e kesaje kurves,ajo dihej qe nga paraqitja e saj atje ne gjasmen tubim,por duke qene se ka qene ne shtabin e Halim Kosoves,dihet mire qe paska pasur gjithe jeten probleme me veglat dhe Halimi i ka gjetur ilac.Me mire qe dalin keshtu se kane filluar te nxjerrin masken “politikanet e Salihut” Duhet te na vije turp si komb se kush na trazoi jeten keto 23 vjet.

  Reply to this comment
 17. Baro Corrogjafi May 2, 18:24

  Kur te pashe , moj Zyhra ,
  Thashe : Te drejte ka !
  Ishe brisk nga goja,
  Por me shume nga pervoja .

  Flisje me plot etike,
  doje pune ne profil,
  ishe grua e pafrike,
  hak e ke nje trendafil !

  C’e do punen qe te dhane,
  S’ke ç’i do nje mije euro,
  Bej detyren qe te thane,
  Veç bertit e ” poshtero “

  Reply to this comment
  • genti May 2, 22:01

   Zonja nga diploma shihet qe e ka mbaruar shkollen qofte dhe te mesme qe ne 1974 dhe ka punuar si ekomiste .Po te krahasojme kete diplome te se mesmes me diplomat universitare qe merren sot diploma e zonjes eshte shume lart.Me kujtohet nje histor ishin mbledhur nje grup te sapo diplomuarish ne nje universitet privat.Ne nje moment njeri ngre nje dolli dhe shprehet”ta kishim ditur se ishte kaq lehte diploma kishim mbaruar dhe te mesmen.

   Reply to this comment
 18. shqiptari May 2, 18:31

  teroristete berishiane dhe bashjane jane llumi i shoqerise dhe prapambetje shekullore e tokave shqiptare te vazhdimite injorante kokpalare te turqise ata e cuane mijra vite mbrapa shqiperin me ato 8 vite qeverisje ska poshtersi me te madhe te dilje ne qytete dhe te shikoshe injorantete e qytetite llumin kokpalarete spiunate qe qijene ne bythe dhe vrasine vllane e femijene ere partine dhe keta ne 8 vitete e terorizmite dhe injorances berishjane ishe nje dore qe na morene ne qafe fale mbeshtetje injorante qe kishin berishene me famljen ebahene me imame e rul e bode e meta e monika e bumci e noka e tavo e vasili e panariti

  Reply to this comment
 19. Jozi May 2, 18:49

  LAVIRE PLAK

  Reply to this comment
 20. [email protected] May 2, 18:55

  Bllofi me i madh i bandes se P D se !

  Reply to this comment
 21. nuri May 2, 20:03

  PS k ishte Arben Malajn Minister Financash me shkolle te mesme jo naten por me korespondence. Tani LSI i ka pothuaj te gjithe pa shkuar nje dite ne shkolle te larte, jane me diplome Kristali.

  Reply to this comment
 22. durrsaku May 2, 20:31

  intelektualja e bythes , hhahahahahahhhaahhahha

  Reply to this comment
 23. altin May 2, 20:50

  gjith deputetet e lsi, e te ps e te pd. jane me deftese te bleme….jo dipllome qe nuk e njohin cfare eshte…….

  Reply to this comment
 24. dylber May 2, 20:52

  Keta te PD se e kane humbur fare. Si thuhet loqe apo koqe

  Reply to this comment
 25. MALI May 2, 20:58

  Tek PD mblidhen Funderinat qe prishin gjith kete komb, llumbrat qe te japin dhe mend , burgaxhinjt, pederastet , hadutet , idiotet , andikapatet ,dembelet , hajvanet , egersirat , boooool i duruam fund marezis , te heqin Salin dhe te punojne per nje shqiperi normale

  Reply to this comment
 26. MALI May 2, 21:01

  Pd-ja ka vetem gojen e Fariut , mashtrime dhe genjeshtra , si nuk bene nje gje te mire , kaq funderina qenkan .Keta jane bere nje me genjeshtren , e besojne dhe vete dhe kujtojn se dhe te tjeret i besojn genjeshtrat .Keta as nuk nxihen as nuk kuqen nga GENJESHTRA. I PARI I TYRE ESHTE BABAI I GENJESHTRES.I DERGUARI I RAMIZ ALIS PO E DREJTON MIRE TE “DJATHTEN “……HA HA HA

  Reply to this comment
 27. altin May 2, 21:02

  intelektualizmi ka marr fund…….rrofte partia e biznesit e blerjes se votes. shqipnia ka perfundue ne mafjen dhe injorancen e varferise intektuale….o popull mos voto per nji thes miell…se ai qe ble dipllomen blen voten blen neser lirine qe fituam ne vitet 90.ky nuk eshte as kapitalisem,por militatizem dypalesh per buken e gojes …neser MAFIE.FUNDI I JETES NORMALE….SKLLAVIZEM

  Reply to this comment
 28. genti May 2, 21:58

  Zonja nga diploma shihet qe e ka mbaruar shkollen qofte dhe te mesme qe ne 1974 dhe ka punuar si ekomiste .Po te krahasojme kete diplome te se mesmes me diplomat universitare qe merren sot diploma e zonjes eshte shume lart.Me kujtohet nje histor ishin mbledhur nje grup te sapo diplomuarish ne nje universitet privat.Ne nje moment njeri ngre nje dolli dhe shprehet”ta kishim ditur se ishte kaq lehte diploma kishim mbaruar dhe te mesmen.

  Reply to this comment
 29. genti May 2, 22:02

  C rendersi ka shkolla e zonjes ne kemi deputete dhe ministra me tetevjecare qe askush nuk guxon te flase.

  Reply to this comment
 30. MARKO May 2, 22:30

  Pse nuk konkuron pe “MISS” kjo femer?

  Reply to this comment
 31. fat man May 3, 00:03

  I vellai Zyrase njihet mire nga te gjithe ne Tirane sidomos nga krimi ekonomik e te tjere, nje burgaxhi i perhershem, anetar i PD dhe Kryetar i Grupit te Fallsifikatoreve ne rrugen e Kavajes me zone prane godines se ish shtypshkronjes “Mihal Duri”. Per te vertetuar saktesine e Defteses se Papjekurise te Zyrase (nuk e dime a ka pasur shkolle ekonomike te mesme naten per zoqte e korbit), te kontrollohet dhe te verifikohet qe mbas vitit 1978 ku ka punuar ekonomiste kjo “zonje” kurve, me kaq mbyllet historia dhe kjo te denoncohet e te gjykohet si mashtruese dhe fallsifikatore e rendomte.

  Reply to this comment
 32. Lexuesi. May 3, 07:37

  Eshte me se normale te kerkosh nje te drejte legjitime me menyren dhe mjetet legjitime,qofshin keto edhe publike por nuk ka arsye te genjesh publikisht, te kthehesh nga ekonomiste ne nje inxhiniere mekanike.Ne kete rast nuk eshte bere ndonje krim perveçse nje genjeshtre qe shfaqet shpesh si deformim qe kane pesuar grate e burrat shqiptar nga “virusi” i politikes. Shpesh marrezite e e sotme te demokracise ua kalojne atyre te djeshme te tiranise.Çdo dhune eshte e urryer, fizike e psikike dhe reagimi kunder saj eshte sjellje demokratike, por keqardhja e disa komentuesve eshte selektive, partiake, politike pikerisht se kane heshtur kur jane dhunuar para qeverise invalidet tetraplegjike mbi karrike.Jemi prapa, veteveten e kemi si nje lloj barrikade duke perorur per te njejten gje dy standarde. Populli i ka quajtur keta njerez “mesalle me dy faqe”.

  Reply to this comment
 33. MALUKATI May 3, 08:01

  THA SE DO FITONTE PIKE LULUSHSALA ME ZYRHANE U VAJTEN LEKET DEM SE PO I NXJERRIN BOJEN VEHTES TURP

  Reply to this comment
 34. lili May 3, 08:10

  Shume shpejt u hulumtur ky rast edhe u gjet biografia e Zones ne fajale-nuk po thé ne sikur ta kish in gati po shume à fer ke saj jemi- pse per pronaret nuk po Jeni akses ne keso ‘inforamtione’te vlevshme per te na treguar prônant e kujt po fjalen sot nga kryeministri?…

  Reply to this comment
 35. arvanitasi May 3, 08:40

  Kjo eshte vajza e Jakup Sorres dhe motra e Bashkim Sorres qe bente dokumenta fallco te rruga e Kavajes nese ju kujtohet shqiptareve. Te gjithe militante te PD-se.

  Reply to this comment
 36. arvanitasi May 3, 08:52

  Me duket se i hapi telashe prape Bashkimit e motra Zyrha, sepse mundet ti kete bere edhe diplomen fallco dhe do ta fusin prape ne burg te shkretin.

  Reply to this comment
 37. santino May 3, 09:09

  Nuk ka rendesi per te germuar ne te shkuaren e zonjes dhe per ta poshteruar ate publikisht, por e rendesishme eshte se ajo ka qene ne pune edhe e hoqi “Lufta e klasave”, sa per diplomen mendoj se eshte e arsimuar me mire se sa nje i punesuar i rames me universitet privat

  Reply to this comment
 38. ina May 3, 20:39

  a eshte pa pun! sa rendesi kan te tjerat…

  Reply to this comment
  • Hithri May 3, 23:07

   ku e dime ne se eshte pa pune, ne pension, apo ka bisnes privat. Nqs ti e di me fakte qe ajo qenka hequr nga pune, na jep te dhenat, ku ka punuar dhe kur eshte pushuar se edhe ajo vete nuk ka dale te beje deklarate per kete gje po ti po na e mbron ketu per diletantizem partiak apo per cfar?.Por nje njeri qe thote jam inxhiniere mekanike kur nuk eshte, vari teneqene.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim