Inteligjenca amerikane paralajmëron Majkon: Të rrezikohet jeta, shto sigurinë

August 10, 2018 11:23

Inteligjenca amerikane paralajmëron Majkon: Të rrezikohet jeta, shto sigurinë

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka konfirmuar për rrjetin televiziv amerikan “Fox News”, se zyrtarë të SHBA i kanë thënë që të rrisë sigurinë e tij.

Inteligjenca amerikane ka marrë informacione për një kërcënim ndaj ministrit Majko. Në prononcimin e tij për Fox News, Majko tha se nuk ka frikë nga asgjë.

Një zyrtar i lartë amerikane i antiterrorizmit, i konfirmoi rrjetit televiziv se në fillim të këtij viti autoritetet shqiptare arrestuan dy shtetas iranianë për terrorizëm.

Një muaj më parë, autoritetet e BE deklaruan se ndaluan një sulm terrorist në një vend të Bashkimit Europian, të organizuar nga shërbimi sekret iranian.

Arrestimet e atentatorëve të dyshuar u bënë në Vjenë. Mes të ndaluarve ishte dhe një diplomat i ambasadës së Iranit.

Sulmi ishte planifikuar të kryhej në takimin e opozitës iraniane në Paris. Pjesë e këtij takimi ishte dhe Pandeli Majko dhe politikanë të tjerë të SHBA dhe BE që mbështesin ndryshimin e regjimit politik aktual në Iran.

Sipas zyrtarëve amerikanë, regjimi i Iranit ka shtuar prezencën e saj në Evropë si dhe ka rritur numrin e operacioneve terroriste kundër disidentëve.

Lajmin e plotë të Fox News e lexoni KETU

o.j/dita

August 10, 2018 11:23
Komento

8 Komente

 1. Dhe perse duhet te jepet nji Lajm i tille kaq Demostrative ,Opinionit ,nqs kta duan te mbrojne Majkon !!!!!!!!!!!!! August 10, 11:48

  nuk mundet te gjente cia rruge te tjera komunikimi
  me qeverrine Shqiptare ,
  per t’ja komunikuar kte Rrezik qe e kercenon
  Majkos ?!

  Djalli fshihet ne detajet e mesazhit Mbrojtes
  dhe vet sistemit

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit August 10, 12:33

  NUK BIJE RRUFEJA NE HALE….Nje eunuk i kalifit Sali me pak ne haremin e tij

  Reply to this comment
 3. Gjyqi i Hages August 10, 14:29

  @ labi(pa grope ne gjoks)
  Kujt i ka rene mendja ne hale,Pandeli bythkes,inteligjences amerikane te biberajve dhe kalit te Xenit apo jetimeve te 21 Janarit qe nuk u eshte thare gjaku i orinderve ku kane vene bythet pandelinjte edvinet monikat,like florinjte,aurelat me urdher te vrasesit Berisha????????????????

  Reply to this comment
 4. [email protected] August 10, 15:42

  Mos..ky babaxhan ,patriot i madh qi i shkoj doren e fundit pasunise se ushtrise tue cue trasfertat ne Qipro,tash qi asht tuj lodh per diapsor,´armiku´don me na i heq qafe…….

  Reply to this comment
 5. katarakti August 10, 16:15

  Lajm koti. Askush nuk merret me adoleshentin me floke gri.

  Reply to this comment
 6. vasili August 10, 20:55

  Duket qe nuk e njohin pandken tone fare,qe i kushtojne ketij kalamau,nje vemendje te pa merituar.
  Mendja e pandkes vazhdon te luaje me pushke prej drase dhe yllin e kuq ne oborrin e ps.

  Reply to this comment
 7. Martini August 11, 05:33

  Edhe kjo na mungonte ky fare debili pasi u zbua si qen i rahur nga Edi dhe beri mire po na del i persekutuar rendesishem dhe trim.Keto tja tregoje Sales dhe jo neve.Perse duhet te kete tendence terrori ndaj ti.Ma va fa in culo.Reset vertet i kemi ki dershtare ne edhe Kosova pir kane nje fjsle te bukur ne fjalo DJURAK.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Nëse në Tiranë kandidati i PS+Rilindjes, Erion Veliaj do kishte përballë si kandidat të PD, Lulzim Bashën, për kë do votonit:

Shiko rezultatin