Intervista e fundit e Nexhmije Hoxhës, del në frëngjisht

May 9, 2016 08:49

Intervista e fundit e Nexhmije Hoxhës, del në frëngjisht

Portali frankofon i Ballkanit “Le Courrier des Balkans”, ka botuar sot të plotë, intervistën e fundit që e veja e Enver Hoxhës, Nexhmije Hoxha, dha për gazetaren Rudina Xhunga.

Në intervistën e saj, shkruan portali në njoftimin e intervistës, 95 vjeçarja nuk shpreh asnjë pendim, mbron kujtimin e burrit të saj dhe të 45 viteve komunizëm. Gjithashtu, ajo tregon momente intime të jetës së tyre.

Në kohën kur kjo intervistë u lajmërua se do të trasmetohej në Vizion Plus, shkaktoi reagime të mëdha, të cilat ishin pro dhe kundra dhënies së hapësirës publike të vesë së diktatorit komunist të Shqipërisë-raporton Dritare.

Ndërkohë, për lexuesin e huaj, kjo intervistë është pritur me kuriozitet.

Portali francez e ka përkthyer dhe botuar të plotë, të gjithë intervistën.

Intervistën frëngjisht, mund ta gjeni KETU

 

May 9, 2016 08:49
Komento

1 Koment

  1. Dn May 9, 21:52

    Normal,financimin kryesor le courrier des Balkans e merr nga Serbia!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim