“Le të hedhin rrjeta, kallama, grepa… Pa LSI nuk do kishte Reformë”

January 25, 2018 03:55

“Le të hedhin rrjeta, kallama, grepa… Pa LSI nuk do kishte Reformë”

INTERVISTË / DITA: “Le të hedhin rrjetat, kallamat, grepat te kapin edhe peshq te medhenj edhe cironka”.  Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi thotë në këtë intervistë për DITA se nuk dëshiton të komentoj më Reformën në Drejtësi duke e konsideruar atë si të kapur nga Edi Rama.

Kryemadhi flet për një “situatë depresive” në të cilën siç shprehet “shumica e shqiptarëve të cilët kanë dy zgjedhje : ose të largojnë Kryeministrin ose të largohen vetë”.

E pyetur nga zv.kryeredaktori i Ditës Erion Habilaj lidhur me zërat për skenare dhune në 27 janar, znj.Kryemadhi thotë:  “Skenarin e vërtetë të protestës do ta bëjnë qytetarët në rrugë dhe kembëngulja e tyre për ti dhënë fund nje here e mirë narko-regjimit

Më poshtë, pjesë nga intervista botuar sot në DITA:

 

Kopertina e sotme, DITA

DITA: Pas letrës suaj për ambasadorët kemi një përgjigje nga SH.B.A se zgjedhja e Kryeprokurorës është zgjedhur konfom Kushtetutës. Cili është reagimi juaj?

M.Kryemadhi: Nuk dua te komentoj fare më Reformën ne Drejtesi. Ja e bindur se shqiptaret sot e dine që reforma eshte e kapur nga Edi Rama.

Le të hedhin rrjetat, kallamat, grepat te kapin kapin edhe peshq te medhenj edhe cironka.

Z.Rama është shprehur se LSI ka vepruar “hidhte gurin dhe fshihte dorën” gjatë ditëve të negociatave ne reformës në drejtësi. Keni ndonjë koment për këtë?

Edi Rama merr çmimin Nobel per Mashtrim. Ai dhe kushdo tjeter e di shume mire qe pa LSI-në nuk do kishte Reformë në drejtësi. Pa votën e LSI-së edhe 7 ligjet nuk do kalonin.

Por me ndryshimet që ka propozuar në rregullore treguan edhe njëherë që mazhoranca ka frikë nga Reforma. Prandaj edhe etja për të kapur atë ka kaluar çdo Limit.

Jemi pak ditë para protestës së opozitës PD-LSI dhe një nga kërkesat që po artikulohet nga opozita është largimi i kryeministrit. Mendoni se do të gjeni mbështetje në këtë kërkesë kur jemi vetëm gjashtë muaj nga zgjedhjet e fundit?

Opozita ka për detyrë të shpreh vullnetin e popullit sa herë që qytetarët besojnë se vendi po keq-qeveriset dhe aq më tepër kur fati i vendit është marrë pëng nga një grusht njerëzish të bërë bashkë më krimin e organizuar.

Sot mungon mundësia e debatit mbi idetë apo shpalosja e alternativave qeverisëse në interesin më të mirë të qytetareve, sepse aktualisht Parlamentarizimi ka rene, të gjitha pushtetet janë në dorën e një njeriu – ku tashmë edhe sistemi gjyqesor është uzurpuar.

Familjet shqiptare janë varfëruar ndërkohë që çmimet e ushqimeve dhe taksat janë rritur ndjeshëm. Faturat e energjisë dhe ujit po ashtu. Papunësia dhe çpopullimi i vendit është në nivele të frikshme, ndërsa rinia shqiptare ka humbur busullën dhe shpresën tek e tashmja dhe e ardhmja.

Në të gjithë këtë situatë depresive ekonomiko-sociale a ka përgjegjësi kjo maxhorancë dhe ky Kryeministër. Une besoj se kështu mendojnë shumica e shqiptarëve të cilët kanë dy zgjedhje : ose të largojnë Kryeministrin ose të largohen vetë.

Kryemadhi në protestë

Flitet për skenare në 27 janari. Si do të zhvillohet kjo protestë?

Skenarin e vërtetë të protestës do ta bëjnë qytetarët në rrugë dhe kembëngulja e tyre për ti dhënë fund nje here e mirë “narko-regjimit” që po i merr frymën ekonomisë, po ushqen frikën e pasigurisë publike dhe po shton varfërinë dhe plagët sociale.

Protesta e 27 Janarit është vetëm fillimi i këtij misoni historik dhe ekzistencial për Shqipërinë ku janë të ftuar për të kontribuar të gjithë shqiptarët pa dallime politike.

A flisni me z.Meta për lëvizjet tuaja politike, cili është qëndrimi i tij?

E kam thënë dhe më parë publikisht dhe në media se rolet tona në politikë nuk mund të mbizotërojnë në raport me përgjegjesitë tona familjare. Çështjet dhe axhendat politike të secilit prej nesh nuk zënë vend në bashkëbisedimet tona familjare.

Znj.Kryemadhi, është krijuar miti se LSI është një parti që i ka anëtarët të lidhur me pushtetin dhe vendin e punës. Keni ndjerë largime këto kohë nga njërëzit që I keni anëtarë?

Kjo është një “legjende urbane” e gatuar me kujdes dhe e sponsorizuar edhe mediatikisht nga propaganda e rilindjes. Ne jemi krijuar si një forcë opozitare dhe spekullime të tilla nuk më shqetësojnë aspak sepse LSI aktualisht ka një axhendë të qartë për një “politikë me dyer të hapura”jo vetëm për të rinjtë që i shtohen cdo ditë kësaj force politike, por edhe për intelektualët, për profesionistët e lirë, për botën akademike etj.

Botuar në Dita

January 25, 2018 03:55
Komento

17 Komente

 1. lapardhaja January 25, 04:34

  Te gjitha partite politike shqiptare jane te padenja dhe me mjaft probleme korrupsioni por LSI eshte simboli dhe kampioni i korrupsionit dhe mungeses totale te cdo ideali apo idealizmi. Nje grup njerezish qe gjoja ishin te majte, pjese e Partise Socialiste, u shkeputen dhe i shkuan mbrapa familjes politko – komerciale Meta – Kryemadhi. A e di Kryemadhi se cfare dihet dhe flitet neper te gjitha qytetet e Shgqiperise per te gjithe zyrtaret e vendosur prej saj dhe partise se saj ne zyrat shteterore gjate 8 viteve te fundit ? Jane pjesa me e korruptuar dhe me e paskrupullt e administrates qendrore dhe lokale. A e din Kryemadhi se cfare mendojne dhe thone qytetaret shqiptare ne te gjithe Shqiperine per partine e saj, ate vete dhe bashkeshortin e saj ? Megjithese eshte njera nga kontribueset me te medhenj te gjendjes aktuale te vendit, hiqet sikur ka ardhur nga nje planet tjeter dje dhe do te na shpetoje.A beson ajo se shqiptaret nuk i dine te gjitha aferat e saj kur kishte pushtet, qofte kur ishin pjese e PS, qofte si parti e vecante ne koalicionet qeveritare me PD dhe PS ? Do te ishte ne ” nderin ” e saj por edhe ne te mire te saj te largohej sa me pare nga skena politike pasi vitet qe vijne nuk dihet cfare mund te sjellin per ate dhe shume te tjere, majtas dhe djathtas. Menyra e politikberjes se saj eshte harbute dhe deshmon qarte mungesen e vlerave intelektuale dhe morale si politikane. Ato perrallat rreth protestes se gjasme e di vete populli se cfare ben gjate protestes, te shkoje e t’ua tregoje fshatareve te Maqellares apo te Skraparit. Veprimet e protestuesve por edhe te drejtuesve te protestes do te monitorohen, veshgohen dhe filmohe3n edhe nga te huajt si dhe agjencite e huaja te spiunazhit dhe personat pergjegjes per akte kriminale do te shkojne ne burg si specat ne spango.

  Reply to this comment
 2. 7 korrik 2008 January 25, 06:17

  Qofsha I gabuar por kjo beteja e “ashper” qe po ben ambasada amerikane me kete fare Monika Kokemadhen duket si farse qe po I vjen era..Arvizu per te cilin tregohen akoma barcaleta me menge te perveshura
  .
  1-ose duhet te qajme Ameriken se ka marre fund qe po e mund Munika me saliun pas bythe
  .
  2-ose te mendojme se Donald Luli po zbaton teorine “votat e gabuara ne kutite e gabuara” me kete protesten naziskine me “njerez te inkriminuarr ne vend te gabuar”
  .
  .Dhe nje njeri me nivel mesatar e kupton qe Monika nga nje ane ben thirrje terroriste kunder Rames nga ana tjeter Shenjtori Donald Lu I thote shiko horoskopin e reformes…
  .
  Me duket se po kalojme nga menget e perveshuara te Arvizuse ne maj 1991 ne breket e ulura te Donald luse dhe Edi rames.
  .
  .
  Kete vit kemi nje feste madhore:
  .
  Ne 7 korrik 2018
  mbushen plot 10 vjet
  qe hordhite leshiste
  te perbere nga:
  .
  -Ilir meta
  -Spartak Braho
  -Monika Verremadhja
  -Petrit Vasili
  -Luan Rama
  .
  Akuzuan Berishen si agjent te Udb-se dhe pas nje viti lidhen aleance me ‘AGJENTIN SERBERISHA”
  ..
  pra vetem me kete fakt prokuroria duhet te arrestoje kete bande per shpifje kriminale..ose si bashkriminele me salibishen….
  .

  Pra le ta falim Moniken per drog-dillerin Rrapo por per kete shpifje duhet arrestuar “right now”
  .
  Kjo qe po ndodh sot ne Shqiperi quhet CMENDURI KOMBETARE:
  .
  AKUZON LSI NE 2008 BERISHIN SI DOPIO AGJENT …DHE NJE VIT PASI KISHTE NDODHUR DHE MASAKRA E GERDECIT E FAMILJES BERISHOVICIT…..BEN ALEANCE ME TRADHETARIN DHE VRASTARIN BERISHE
  .
  DOKUMENTI I MEPOSHTEM ESHTE I ARSHIVUAR NE DOSJEN E PARLAMENTIT
  ……………
  LSI në 7 korrik 2008, akuzë në Kuvend: SALI BERISHA, spiun sigurimi dhe agjent i UDB.
  .
  Shtetasi shqiptar Sali Berisha, politikan prej 20 vjetësh dhe aktualisht me detyrë kryeministër i Shqipërisë, dhëndër në Serbi, martuar me Sllobodanka Ramën, vajzën e një koloneli (oficeri aktiv) të shërbimeve sekrete agjenturore Jugosllave, nuk do ketë mundësinë t’i shpëtojë damkës së zezë, hijes së krimeve dhe faktit të turpshëm, që ka qenë spiun i sigurimit të shtetit, me aktivitet intensiv konkret dhe maksimal, me pasojë burgosjen dhe internimin e shumë familjeve të intelektualëve e njerëzve të thjeshtë, kundërshtarë të regjimit diktatorial komunist.
  .
  Në një deklarim të tij publik në televizion, Berisha tha: “Nuk kam qenë spiun, nuk kam denoncuar dhe nuk kam dënuar njeri”. Mirëpo, gjatë një akuze të bërë në parlamentin shqiptar, në datën 7 korrik 2008, nga deputeti Spartak Braho në emër të grupit parlamentar të LSI,

  përforcuar me ulërima nga kreu i LSI Ilir Meta, u deklarua se ka prova shkresore, se SALI RAM BERISHA, komunist, pedagog, mjek në klinikën e bllokut dhe pjesë e brendshme e familjes së diktatorit, ka qenë jo vetëm spiun i sigurimit të shtetit prej 21 vitesh gjatë diktaturës komuniste shqiptare, por dhe “agjent special” i shërbimeve të huaja, me veprimtari agjenturore kryesore anti-shqiptare, si spiun në shërbim të UDB-së Jugosllave.
  .

  Shkak që LSI dhe Ilir Meta, nxori nëpërmjet Spartak Brahos “letrat” e SALIUT si spiun dhe agjent i UDB, ishte fakti që SALIU, JOZEFINA dhe 20 deputetë “figura të pastra” me në krye Astrit Patozin, kërkuan shtyrjen e miratimit të projekt-ligjit “BIBERAJ” të hartuar prej BE për lustracionin (hapjen e dosjeve), për në muajin tetor 2008, pra pas pushimeve verore.
  .
  Kjo shtyrje u konsiderua prej Ilir Metës, si lojë e Sali Berishës për “konflikt interesi si spiun i sigurimit shqiptar dhe agjent i shërbimeve sekrete të huaja me veprimtari agjenturore anti-shqiptare”.
  .
  Akuza e LSI, u përforcua në një emision televiziv edhe prej ish-shefit të SHIK, Fatos Klosi, atëherë anëtar kryesie i LSI, i cili aprovoi dhe deklaroi hapur, se ka dokumente autentike që provojnë plotësisht akuzën e LSI në parlament, që SALI RAM BERISHA ka qenë spiun i sigurimit të shtetit shqiptar dhe që është agjent i UDB. Po citojmë të plotë, akuzën e LSI, bërë në parlament në datën 7 korrik 2008, nga (ish) deputeti Spartak Braho:
  .
  Spartak Braho, në emër të LSI: “Sali Ram Berisha, spiun sigurimi dhe agjent i UDB”
  .
  “Kam detyrimin t’i bëjë me dije dhe me prova parlamentit, se Sali Berisha është i interesuar të bllokojë miratimin e ligjit të lustracionit për hapjen e dosjeve të ish-sigurimit të shtetit dhe të ish-shërbimeve agjenturore të huaja, sipas rekomandimeve dhe afateve të përcaktuara nga BE dhe KiE.
  .
  Ka fakte, që SALI RAM BERISHA dhe shumë nga ministrat e deputetët e afërt të kabinetit të tij, janë ish-spiunë të sigurimit dhe kanë dosje me veprimtari konkrete në dënimin me burg dhe internimin e shumë intelektualëve, familjeve e qytetarëve të tjerë. Përveç si ish-spiun i sigurimit të shtetit shqiptar, ka prova e fakte, se SALI RAM BERISHA, ka pasur dhe ka lidhje agjenturore me UDB-në (shërbimi sekret në ish-Jugosllavi), si informator i rregullt dhe i vullnetshëm i këtij shërbimi, duke dhënë informacione me efekt zhvillimesh anti-shqiptare.

  .Këto shërbime si spiun sigurimi dhe agjent i UDB, SALIU i bënte me qejf, pasi nga njëra anë e shtynte kauza për fitoren e komunizmit në rang botëror, ndërsa nga ana tjetër e shtynin lidhjet agjenturore me UDB-së në Mal të Zi, prej nga ka edhe origjinën e gruas. Kryeministri SALI BERISHA, ka pasur takime e biseda të fshehta edhe me Millosheviçin, takime që i ka pranuar edhe vetë.
  .
  Grupi parlamentar i PD dhe kryeministri SALI BERISHA po kundërshtojnë dhe po bllokojnë projekt-ligjin e Biberajt, mbasi po të hapen dosjet, del se në krye të listës së spiunëve dhe agjentëve anti-shqiptarë në shërbim të të huajve është vetë kryeministri. Kam prova të plota, se SALIU ka dhënë informacione të forta për Komitetin Qendror, për Sekretarin e Parë shokun Xhelal Gjoni dhe ka pasur takime informative në disa kryeqytete evropiane, me zbulues e agjentë rezidentë të huaj. SALIU ka frikë nga miratimi i projekt-ligjit të dosjeve të spiunëve, mbasi e di mirë, që do ta pësojë ai dhe gjysma e kabinetit qeveritar dhe e grupit parlamentar të PD. Unë këto akuza i kam deklaruar edhe në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve për diskutimin e ligjit të hapjes së dosjeve
  .
  KETO TIPA SI
  BERISHA
  BASHA
  META
  BRAHO
  MONIKA K.
  DUHET QE TE NGJALLET NGA VARRI ENVER HOXHA VETEM GJYSEM DITE QE TJU SHKERDHEJE NJE HERE NENEN DHE LE TE IKI PRAPE.
  E KEQJA NE KETE RAST ESHTE SE KA ELEMENTE NE DIPLLOMACINE AMERIKANE DHE EUROPJANE QE DO TI QUAJA MAFJA ME KOLLARE QE TOLERONE DHE NDIHMOJNE KAPUR FARE BERISHTET DHE METISTET…VETEM NJE SHEMBELL:
  .
  NQS DO TA NISIN MBARE KETO F/B./I QE KANE ARDHUR NGA AMERIKA DUHET TJ A FILLOJNE ME ATE DIPLLOMAT AMERIKAN QE PAISI ME VIZE GJENERAL LUAN HOXHEN..
  .
  KY DIPLLOMAT DUHET TE AKUZOHET PER MOS KALLZIM KRIMI QE NUK DENONCOI SHKELZEN BERISHEN QE KERRCENOI ME JETE GJENERALIN SHQIPTAR (KA DOKUMENTE)..
  ..DHE PER ARESYE SE KA SHKELUR DHE PERDHOSUR LIGJET AMERIKANE SE I DHA VIZE NJE TE DENUARI NGA DREJTESIA SHQIPTARE..
  .
  PO KUSH TI KERKOJE..KETO FAKTE..EDI RAMA QE ISHTE RRAHUR ME LEVA KUR VISHO AJAZI ISHTE “NE DETYRE” APO KU BRAHOMONSTRA QE I THA BERISHES NE 2008 JE AGJENT SERB DHE NE 2009 BERI KUALICJON ME AGJENTIN SALIBIBEROVIQ.
  .
  KUSH ESHTE NGUSHELLIMI ?
  .
  COHU ENVER NGA VARRI
  SE SHQIPERISE I DOLI BARI…..
  NGA MUNIKA & SALICARI

  Reply to this comment
 3. lori January 25, 07:29

  E lumja Monika.Cdo dite qe ajo flet apo intervistohet mendon se eshte 1 Prill. E gjoooorraaaa!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Mos e beso po deshe January 25, 08:10

  Si kane kohe dhe harxhojne mediat me nje baxhelle tranvetitja Mona, burri i Like Florirt hajdut i pandeshkuar per vjedhjet me bllok ne dore dhe qytetaret e pushkatuar dhe te plagosur mee 21 Janarit 2011 i quajti “Kokepalare”.
  Ku ka pasur tendera, para publike ne 8 vitet ne pushtet te Lesh e Lise, ka pasur anetare te saj dhe kete Mona me cizme ish mesimorja e pare ne PS e quan “legjende urbane”.

  Reply to this comment
 5. demo January 25, 08:58

  Uuuuu tu befsha moj maloke,moj Azem Hajdare,shaji dhe shtyji e peshtyji policet se te erdhi dita! Keshtu beri Azem Hajdari,keshtu beri Sali Berisha.Keshtu pat bere edhe Enver Hoxha ne 28 nentor te vitit 1941,kur u ngrit si shqiponje mbi turmen dhe goditi karabinierin italian me grusht.Asnje demostrues nuk e dinte qe ishte kunati i ministrit te fashizmit,Bahri Omari.Kete e dinte vetem karabinieri,qe hengri grushtin.
  O burra maloke,se MUNGON DRAMA SHQIPE NE TEATRIN KOMBETAR!

  Reply to this comment
 6. spata January 25, 09:20

  O Monika . Pyetjes se me ke mbahet LSI nuk ju pergjigje. Eshte e vertet qe LSI eshte mbajtur me votues te punesuar ne organet e shtet .Patet rritje se ne 4 vjecarin e qeverisjes Rama -Meta jo vetem qe nuk u preket nga socjalistet por terhoqet dhe votues nga pd qe shpresonin dhe ata te mos humbisnin vendet e punes .
  Se sa te afte ishin votuesit e tu, ne organet e shetit, jam shprehur me fakte sa here del ky pazar i ndyre per te qeverisur me LSI .Rama taktikisht nuk ju demtoj se e dinte qe ju si parti putane e ktheni sumen nga shkon karrikja . Se kush jeni ju si parti do ta mesojme ne ndeshjet e radhes .Mbushsat e topit qe kini neper organet e shtetit do ti seleksjonoje Vetingu dhe llogjika e emerimeve sipas konkurernces intelektuale per vendet e punes .

  Reply to this comment
 7. # January 25, 10:13

  Nji duket qarte ne gjithe kte kakofoni opozitaresh .
  Kto jane kunder nji Shteti Ligjor ,
  jane kunder Drejtesise .
  C’kerkojne kta ?
  Qe ne Shqiperi te instalohet nji shtet ku te funxionoj vetem Anarshia e Kaosi ,
  nji shtet i krimineleve dhe hajdutave te Shtetit !
  Ku kta kriminele e hajdute te jen imun ne krimet e bastisjeve qe kta i bejne Shtetit Shqiptare ?
  Kjo maskarade e nxitur edhe nga qarqe te huaja ,
  qe kerkojne shkaterrimine mosmbarevajtjes se Shtetit ne Shqiperi ,eshte e pashembullt .

  Nqs ktyre bandave qe fshihen mbas Fasades se Partive Politike nuk i pelqen Shteti Ligjore dhe Drejtesia ,
  fare mire mundet te largohen nga Shqiperia ,ne vende
  ku nuk exzistone Drejtesi e Ligje dhe jetojne mentalitetin e vet ,pa qen nevoja te lehin si qene anes kazanit te plehrave apo rrugeve te Shqiperise .

  E keqja eshte se shqiptareve i mungon pushteti i duhur ,ti tregoj vendin bandave kriminale politike ,qe bejne gjasme opoziten sot ,nji pushtet qe ka ber te kundertetn e asaj qe duhej ne cdo situate ,gabime qe i kushtojne shume shtrenjt jetes se shqiptarit ,si psh . vendosja ne postin e presidentit nji nder figurat me te korruptuara te te inkriminuara te politikes Shqiptare kto 28-vjet . Shqiperia kerkon nji shtet te fuqishem ,qe te nxjerri nga qarkullimi gjithe kto qen te terbuar duke i bere vaksinen e nevojeshme ,perndryshe shtet nuk do ket kurre dhe pushtat ,me kte art pasive si ne politikat e jashteme por edhe te brendeshme ,do rrezikojn exzistencen e Shqiperise ne te ardhmen .E keqja eshte se ,kta pushta ,nuk jane ne gjendje te kuptojne situaten ne te cilet ndodhen ose s’jan te interesuar te bejne ate qe duhet dhe mbajne ato qe premtuan ne zgjedhje .

  Reply to this comment
 8. Gazep Lleshi January 25, 10:16

  Pas intervistës së zotit Habilaj, krietarka iu përgjigj edhe gazep Lleshit te prestigjozes “GeL” *.

  Gazepi: A e imagjinoni dot ju zonja Grykëmodhi, se zbathja e çizmes në mes të kuvendit dhe flakërimi i saj drejt kreut të qenverisë përbën një akt vandalizmi, i cili nëse do të ushtrohej në mënyrë kaq tinxare në ndonjërin prej parlamenteve europiane, ju jo vetëm që mund ta humbisnit të drejtën e përfaqësimit të elektoratit, por mund të ndiqeshit edhe penalisht, pavarësisht asaj, nëse do ngrinte apo jo padi kundër jush kryeqeveritari?

  Krietarka: Me thënë të drejtën unë nuk jam dhe aq e sprovuar në politikë. Unë aq kam parë, dhe aq bëj. Ju kujtohet im shoq? Këto lloj gjestesh ne i kemi si bukë e djathë në kuvend. Këtu deri më sot ëshë bërë nami, dikur plaste dhe dyfeku, janë rahur e janë shqepur sa kanë dashur, kanë ngrënë shpulla kokës, etj. Na është regjur lëkura ne, pa lëre se c’bën bota. Me që pyetja juaj ka të bëjë me çizmet, ju betohem se ato i kam patur firmato, të pastra, dhe të parfumosura me “Clive Christian”. Po s’më besuat urdhëroni mbajini erë po deshe. As përtoj fare t’i zbath, e kam hobi bile…

  Gazepi:Hmmm ca ere… Të kënaq hundën, të kënaq… Ju besoj, po tani dhe një pyetje të fundit. Ju zonja krietarkë sikur keni marrë peshqesh nga yt shoq kryesinë e lëvrimjes për… integrim. Na thoni, ku dëshironi të integroheni? Dëshironi të integroheni në BE apo në… SKRAPAR? Se po të jetë për BE, ajo me idiotizma të tilla s’ju qas as ke dera e halesë, dhe jo më t’ju anëtarësojë. Apo mos keni ndërmend t’i ngatarroni e t’i bëni çorbë edhe ata?

  Krietarka: Më vjen keq i nderuar z. Gazep, po atë punën e integrimit më duket se e keni kuptuar gabim. Ne të leshelisë me fjalën integrim nënkuptojmë kacavjerrjen, ose që ta themi më shkoqitur, kapjen sa pas bishtit të PS-së, sa pas bishtit të PS-së, vetëm e vetëm për t’i mbijetuar kësaj lufte të ashpër për pushtet. Ne BE-së nuk i afrohemi as ke maja e çorapes dhe jo më të shpresojmë se mund të na mëshirojnë e të na mbajnë si kunguj nën sqetull.

  Gazepi: Flm. për sinqeritetin tuaj znj. krietarkë. “Suksese” në protestën e 27 janarit dhe ishalla integroheni qysh nesër në… Skrapar.

  * Gojët e Liga

  Reply to this comment
 9. Pensionisti January 25, 14:22

  Pa LSI reforma ne drejtesi do te ishte miratuar qysh vitin e kaluar.

  Reply to this comment
 10. betixho January 25, 15:24

  PERCEPTIMET E Z.KRYEMADHI SI EDHE E TË DJATHTËS,NUK JANË PERCEPTIMET E POPULLIT SHQIPTAR.
  SHQIPTARËT E ETUR PER ZHVILLIM,BARAZI E DREJTËSI SHIKOJNË DIÇKA TJETËR.
  NË OPTIKËN E TYRE ATA SHOHIN FRIKËN E NJË GRUPI TË MADH TË LIDHUR FORT KUNDRA LIGJIT DHE DREJTËSISË ME NJË PËRPJEKJE TË SFORCUAR PËR TA BËRË TË ZEZË ÇDO GJË TË BUKUR E TE DREJTË QË PO BËN QEVERIA.
  ATA SHOHIN SE GJËRAT PO NDRYSHOJNË PER MIRË DHE ME SHPEJTËSI.

  Reply to this comment
 11. ALBAN January 25, 15:28

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: November 11, 2017 at 13:35:24 EST

  PESHQIT E MEDHENJ APO KUCEDRAT E KRIMIT !?

  Saimir Tahiri dhe dosja e tij qe po krijohet, zgjerohet jane bere kryefjala e politikes dhe medias shqiptare.
  Jane me qindra e qindra dosje te tjera shume me te renda qe shkojne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e gonicidi si ai I Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996, dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 000 viktima te pafajshme , dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur , apo si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezena qe perunfuduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku, dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit, dosja e tokave te helmatisura te Porto Romanos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit, dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve, si ajo e plackitjes se arit dhe Thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt e deri tek dosja e tradhetise kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit, Fatmir Mediut me vlere multimilardeshe gazi e nafte me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk u hetua kurre nga drejtesia e kapur nga Sali Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret flasin per “peshq te medhenj te krimit” kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal I zi , e deri edhe ne Luginen e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.
  Cfare peshqish te medhenj?! Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Cafre peshqish te medhenj!?
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejtesi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji, te cilit ia kane mbyllur syte para krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo nje qindarke te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh nje qindarke e perfundon ne burg. Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kucedra qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume u shtohet oreksi. Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Bertshes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, Shkelzenit e Fullanit !?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele, pikerisht keta kryekriminele e kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Fatmir Mediun e Ridvan Boden e Aleksander Frangajn qe nga nje karrocier perfundoi ne Cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizmin.
  Kryehajdutet cirren ne kupe te qiellit: Kapeni hajdutin!
  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekrimnilaizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokurore e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.
  Kush konkuroi dhe kush fitoi.
  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit “kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 450 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 100 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.
  Kush paguan me shume. Kur shitet e blihet deri edhe posti i Presidenti te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek kryetari I tij, Presidenti !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin
  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per te paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Sigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine, jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose Toni jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.
  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder popullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mbeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne . shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar, shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucioni me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim unanim kunder atdheshitjes nga kryeatdheshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife Gjykaten Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shit- blerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetues sze Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.
  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmatasj dhe prokruroren e Matit mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitesi te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publik videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e nje aksioni te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejtesen midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?
  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !
  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare te Xenit e kucedrave te krimit.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vlera multimilioneshe te Sali Berishes, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?
  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Maia kucedrash krimi jo vetem shqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kane kthyer ceshtjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mund te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk ka me prite eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjitha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine e po ia merr jo vetem parate e pasurite por edhe frymen e shpirtin shqiptareve e Shqiperise!

  Reply to this comment
 12. Alban Dega January 25, 15:29

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit ametikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  5- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  6- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  7- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  8- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  9- mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  10- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  11- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, qe nuk is leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi derisa ti jape ymer ai lart, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te stervjedhin perseri !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !

  Reply to this comment
 13. ALBAN January 25, 15:30

  TEK BLLOKU….. !

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

  Reply to this comment
 14. Alban Dega January 25, 15:31

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 15. TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI KRIMINELIN January 25, 17:21

  Dy fjale per kacakun e internetit Hamdi (Alban) Dega
  .
  .I nderuar je 101% i sakte ne ato qe thua por tregon iditizem fenomenal qe nuk kupton qe berisha ishte nje kllonim i udb dhe cia-ballkanit ne vitet 80 dhe ne se arrestohet ..ai do te flase hapur per DIRTY JOB qe kane bere dipllomate amerikane qe nga Rajersoviqi deri Donald lulici qe duket sikur eshte asnjanes por ai eshte Jelek antiplumbi i berishes (lexo gery kokalarin)

  Dihet nga te gjithe se mender me thane Berisha eshte nje ‘TIGER LETRE” qe u fuqizua pasi ai zbatoi luften kunder nje sistemi qe kishte vdekur ne ate kohe..pra ishte ishte nje kanibal i nje lloji te papare ne historine e njerzimit
  .
  .Me nje fjale me berishen armiqte e kombit pasi hodhen gjasme enverhoxhen ngriten lapidaret e zogut,xhaferr deves,hamit matjanit dhe gopit somes kush i mban mend se eshte lista e gjate.
  .
  Le te analizojme nje shembull PIKANT :Shkerdhen berishen me ermal ilir enver hoxhen
  Ndersa i pari ka bere krime te dokumentuara ku dhe ambasada amerikane i ka publikuar here ps here…..i dyti pra nipi enverit eshte arretuar per aresye banale dhe deri tani nuk asnje akuze nga drejtesia..pervec nje raportimi te nje prokurori gjerman anonim qe ndoshat eshte nipi adolf hitlerit.
  .
  Vone shqiptaret e kuptuan hilen e anti ambasadorit Arvizi i cili i la Edi RAMES celsat e kashtes..nje shtet te falimentur dhe nje plantacjon droge 28 mije km katrore dhe nje PUSHTET PARALEL I SALI MONSTRES QE NUK KA RAME AS TRAMP TA SHKULE NGA VENDI
  .
  1-PRESIDENTI
  2-K/PROKURORI
  3-KRYETARI SHIKUT
  4-KLD
  5-KLSH
  6-70% E ADMISTRATES
  7-VOA E ELEZ BIBERISHES
  8-VATRA
  9- GJYKATAT SHQIPTARE
  10-DONALD LULUSHI
  11-HELMUTI ALEMANIES
  12-KRERET E BANKAVE KRYESORE
  13- MIJRA INVADUESIT E BATHORES
  14-KALI TROJES ILIR MUTA
  15-BANDITET MEDIATIKE 2F (FRANGAJ-FEJZIU)
  Pra me thjeshte Shqiperia eshte e pushtuar nga KOQET E SHKERDHEN BERISHES dhe eshte menxyre kombetare qe kemi nje kryeminister te tredhur ,hallatet e te cilit jane ne bodrume ambasadash
  SHKURT;
  Berisha eshte kriminel i ndershem por jo fajtor..biles ai duhet pergezuar se shume krime i ka pranuar hapur pa ju dridhur qerpiku
  Fajtore kryesore jane
  a-edi rama me socjalistet e tij qe kane treguar nje impotence kriminale
  b-dipllomacia euro-amerikane qe hapur fare po e mbrojne kete monster dhe po tallin trapin me kete popull….
  .
  shkelja me bythe ne 27 janar e vendvrasjeve te 4 “kokpalareve” nga vrasesit
  eshte turp per Ameriken dhe BE

  Reply to this comment
 16. Izeti January 25, 17:34

  Oj Mul Noka e Levisjes.Socialiste per Intersa. Nese nuk do e vononit ju te L.S.I.tani di ishit te gjithe me « PUSHIME NE REC » te Shkodres. Pate meriten e madhe qe e sorollatet kaq gjate por tani po ju ngushtohet laku dhe spo dini.cbeni. ,,,,,,,, Oj Mule Kokemadhi je nje nivel ordiner qe vetem era femer nuk vjen oj baxhelle,,,,,,,,,,,, Do e shofesh ti dhe motra jote Lulushe shalengjitura edhe.ata dy « ustallaret» hajduta dhe vrasesa qe keni nga mbrapa se sa njerez te thjeshte do ju mbeshtesin. Keni per te ngel si sorra me ca ish zyrtare hajdute dhe disa hallexhinj qe do I paguani,,,,

  Reply to this comment
 17. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA January 25, 19:01

  Femer me mafjoze , e pa bese dhe me 7 fytyra , si kjo plehra e Ilir Metes , nuk mund te gjendet ne trojet shqiptare . Felliqesite e kesaj , shkojne pertej atyre te
  shpellarit mesjetar te Vicidolit . Iu ka hyre lepuri ne bark , nga tmerri qe u shkakton Vetingu dhe perballja me drejtesine .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim