Invalidët e Korçës sërish në protestë: Jemi pa bukë dhe në borxhe

Redaksia Online December 26, 2012 10:36

Invalidët e Korçës sërish në protestë: Jemi pa bukë dhe në borxhe

Dy ditë pas protestës së zhvilluar në qendër të Korçës, invalidët e këtij qyteti kanë protestuar sërish për gjendjen e keqe ekonomike dhe mungesën e përkrahjes së shtetit.

Me pankartat “Në prag të festave jemi pa bukë dhe me borxhe”, “Kërkojmë pagesën e invaliditetit”, “Qeveria të reagojë, ne nuk u ndahemi protestave”, personat me aftësi të kufizuara kanë sfiduar temperaturat e ulëta që në mëngjes herët. Ata kërkojnë përkrahje nga shteti, pasi nuk mund të paguajnë as ilaçet, për të mos folur pastaj për shpenzimet e festave të fundvitit.

Redaksia Online December 26, 2012 10:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*