Investimet e reja, dy rrugë të Tiranës me rrjet të ri ujësjellësi

February 28, 2020 11:32

Investimet e reja, dy rrugë të Tiranës me rrjet të ri ujësjellësi

Investimet e reja, dy rrugë të Tiranës me rrjet të ri ujësjellësi Bashkia e Tiranës po punon intensivisht nëpër rrugët e kryeqytetit duke iu përgjigjur çdo kërkese të qytetarëve.

Specialistët e Ujësjellës Kanalizime kanë ndërhyrë në rrugën “Veli Dedi” duke eliminuar defektin në rrjet si dhe në rrugën “Don Bosko”, duke zëvendësuar linjën e vjetër te ujësjellësit me një të re.

Ndërhyrja bëhet me profesionalizëm dhe me materiale bashkëkohore, si dhe rrit kapacitetin furnizues me ujë të pijshëm për banorët e këtyre zonave.

Puna për investime të reja vijon çdo ditë në kryeqytet nga Ujësjellës Kanalizime Tiranë, për të përmirësuar cilësinë e shërbimit të ujit të pijshëm për konsumatorët.

j.l./ dita

February 28, 2020 11:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim