Investimi për ushtrinë serbe, Vulin tregon planet për Ballkanin

August 13, 2019 09:43

Investimi për ushtrinë serbe, Vulin tregon planet për Ballkanin

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin deklaroi se për ushtrinë duhet të investohet çdo vit.

Deklarata e zyrtarit serb u bë gjatë një vizitë në Forcat Ajrore në Qendrën e Trajnimit Ajror në Batajnicë.

Duhet të investohet më shumë në secilin vit në stërvitje, njohur dhe dituri që na duhen. Falë kësaj ne do të kemi mundësi jo vetëm që të garantojmë sigurinë mbarë vendit tonë, por edhe ta ruajmë paqen në gjithandej Ballkanit”, ka thënë Vulin.

 

 

b.b/dita

August 13, 2019 09:43
Komento

4 Komente

 1. Dulla August 13, 10:05

  Hahahaha ky e paska thithur ndonje kaush lazarati me duket

  Reply to this comment
 2. MH August 13, 12:52

  Vulini flet per te ruajtur paqen e luftes ne gjithe Ballkanin.

  Reply to this comment
 3. Pesimisti August 13, 12:55

  Kur të ngrej Olta Xhaçka me Edi Ramën aeroplanët amerikanë nga baza ajrore e Kuçovës , të s hikojmësi do të flas ky serb.

  Reply to this comment
 4. Limani August 13, 14:47

  Pesimisti,
  me që ra fjala , baza në Kuçovë e kujt është , nga varet ?
  Edvin transparenti ka harruar të na e thotë .
  Unë sinqerisht s’e di !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*