Iran, ish-presidenti Ahmedinejad arrestohet për nxitje protestash

January 8, 2018 08:42

Iran, ish-presidenti Ahmedinejad arrestohet për nxitje protestash

Ish-presidenti Ahmadinejad është arrestuar për shkak të mbështetjes së protestave antiqeveritare në vend.

Ahmadinejad është arrestuar gjatë vizitës në qytetin Shiraz.

Ai akuzohet se ka nxitur protestat antiqeveritare, pasi ka deklaruar se “njerëzit janë të pakënaqur” nga qeveria e presidentit Hassan Rouhani.

Nuk ka zgjatur shumë pas deklaratave dhe ish-presidenti Ahmadinejad e ka parë veten pas hekurave.

January 8, 2018 08:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*