Ironia e Braçes: Mos i bëni kukullat e fëmijëve si Bujar Nishani

May 17, 2014 14:15

Ironia e Braçes: Mos i bëni kukullat e fëmijëve si Bujar Nishani

Deputeti socialist Erjon Brace ironizon deklaratat e djeshme të presidentit Bujar Nishani, përmes një komenti në rrjetin social Facebook.

“Nuk jam një president kukull; socialistët duan të më kthejne ne kukull, unë nuk dorëzohem!!!!! Përtej të qenit të tij gjynah, kam një lutje për cilindo socialist prind:  mos bëni kukullat e fëmijëve si Bujar Nishani!!”, shkruan Braçe në rrjetin social.

Një ditë më parë, Nishani theksoi se mazhoranca kërkon një president kukull, por se ai nuk do të lejojë kurrë “të merret peng”. / Tema

 

May 17, 2014 14:15
Komento

15 Komente

 1. dajti May 17, 14:26

  Mire ka nishani, nuk do behet kukull e ps se tashme eshte kukull e shpellarit.

  Reply to this comment
 2. adeci May 17, 14:32

  Flakeni ne kosh te plehreve, as per dordolec nuk ben e per kukull jo se jo.

  Reply to this comment
 3. LORA May 17, 14:56

  Une mendoj te kunderten e Braces;nuk ka manekin me te pershtatshem se rrota e jarit per ta demostruar tek femijet,ne menyre konkrete.
  Vetem keshtu ata do ta kuptojne se cfare eshte manekini.Duhet qe femijet te mesohen me objekte konkrete e jo me imagjinare.

  Reply to this comment
 4. armir May 17, 15:13

  Instaloni sa me shpejt pushtetin e qelbur te komunizmit duke pushtuar institucionet e demokracise brenda vitit me klyshet e bllokut ! Robetojeni kete popull qe kerkon te kape Europen me oligarket dhe trfikantet e droges ! Kjo eshte qeveria qe meriton mje turme injorantesh qe shet dinjitetin per ca para te qelbura te drogmeneve social-komuniste …

  Reply to this comment
 5. armir May 17, 15:17

  Brace ka te drejte te tallet me kete popull ashtu sic veproi me lendet helmuese te Sirise !

  Reply to this comment
 6. Erioni, Deputet i Kopshtit pa Dreke May 17, 15:37

  Erioni si gjithnje ka te drejte
  edhe kur me ndjenjen e thjeshtesise e modestise social-komuniste,
  qe e karakterizon, rekoamndon mos-berjen e kukullave si Nishani.

  Erioni nuk shkon deri tek ndonje egoist tjeter, qe do rekomandonte sajimin e kukulllave
  duke pasur model ate vete, Erion Bracen.

  Meqe erioni dihet se nuk nxjerr para prej korrupsionit, do perfitonte dicka kesisoj.

  Reply to this comment
 7. Ardi May 17, 16:48

  Kur jep mend dhe ti legen i vogel qe tall bythen gjith partia jote me ty, mos ngelte xhuxh ne kembe pa fol..

  Reply to this comment
 8. Noc rrok Topalli May 17, 17:03

  Megjithese e dua fort Bracen, per rastin konkret nuk jam dakord me te. T’i quash Bujon dhe Bashen kukulla te Berishes eshte vleresim. Tek PD, ekziston sistemi tresh “3-B”: Berisha, Bujua dhe Basha.Ky sistem i ngjan nje sistemit tresh gjenital mashkullor,(penisi dhe 2 koqet) te lodhur dhe jo prodhues. Ne kete sistem tresh jane percaktuar qarte dhe rolet. “B1″(penisi i fishkur)eshte Berisha,ai ngrihet vetem kur punojne “B2” (koqja qe merr ajer),Bujua dhe “B3″(koqja e pa pendosur),Basha.Ju lutem mos ju ritni vlerat, duke ju thene kukulla, ketyre monstrave.
  Shpreh keqardhjen time, qe ky sistem tresh, po con dhe PD per lesh, sepse eshte i konsumuar plotesisht dhe nuk mban me asnje lloj riparimi.
  E bera kete shkrim banal, sepse sot eshte dita e atyre qe veglat e tyre te defrimit i futin ne cdo lloj brime te trupit te njeriut. As ky komunitet me prirje te larmishme seksuale, nuk e merr dot persiper riparimin e sistemit “3-B” te PD.Mekanizmin e “hedhjes ne ere” te kamikazet B2 dhe B3 e ka ne dore B1, por mekanizmin e “hedhjes ne ere” te sistemit te skaduar “3-B” te PD e kane ne dore masa e gjere e anetareve dhe simpatizanteve te PD. Ketij vendi i duhet nje opozite e forte

  Reply to this comment
 9. fat man May 17, 17:04

  Ai kukull eshte por ne sirtarin e tutorit te tij Sali C4.

  Reply to this comment
 10. Doktor terapija May 17, 19:46

  Poshtë noc rroku dhe fat man. Rroftë sala!

  Reply to this comment
 11. shaban May 17, 21:19

  E ka mire brace nuk mund te bejme kukulla me nishanin por duhet ti bejme me fytyren e braces sepse eshte aq i bukur sa femijet do te qeshin gjithe diten sidomos po ti regjistrojne edhe ate zerin e embel

  Reply to this comment
 12. PARTIA E VUQIDOLIT May 18, 07:11

  mos i thuani bujar se asht fjale e bukur por BU……..KAR QUKALESHI PSIKOPAT PRESIQEN I NDYRE KAPTERR AMIU NE FILMIN NE FILLIM TE VERES

  Reply to this comment
 13. shoku " Shpati " May 18, 07:34

  Po kur mban Unaze te fortesh dhe ky krimbi ! Te gjatit ja hoqen unazen nga gishti , ky me duket do qe ti presin gishtin !!!

  Reply to this comment
 14. Jozi May 18, 09:21

  KUKULL SI BUJARI?? DO TE THOT TUJAPESH NJE THIK ME DY PPRERSE

  Reply to this comment
 15. Bastri May 18, 10:36

  Per marshimin e ligjeruar nga Berisha kohe me pare: Jepi b…liri: Zoti e ka prere me thike: burri te mbjelle te gruaja per te pjelle dhe jo burri te burri te pjer….mjere Shqiperia qe po futet ne llumin e qelbur, icili do mbuloje boten per te sjelle shkaterrimin e saj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*