Ironia e grabitjes në ditën që fluturuan Presidenti dhe Kryeministri

April 9, 2019 22:33

Ironia e grabitjes në ditën që fluturuan Presidenti dhe Kryeministri

Grabitja e sotme në aeroportin e Rinasit për ironi të fatit ka ndodhur vetëm pak kohë pasi aty kanë kaluar Kryeministri dhe Presidenti.

Burime për DITA bëjnë me dije se kryeministri është larguar sot nga aeroporti në orën 11:40 me kompaninë Alitalia në drejtim të Romës.

Nuk bëhet e ditur axhenda e takimeve dhe destinacioni final.

Zyra për mediat nuk e ka komentuar këtë udhëtim të kryeministrit, i cili ka qenë i shoqëruar nga ministri Klosi dhe këshilltari për mediat, Endri Fuga.

Por pak minuta përpara grabitjes në Rinas pikërisht në orën 14:20 minuta ka zbritur edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai ka qenë në Vienë në një takim me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të saj, Roberto Montella.

Si rregull kur lëvizin krerët e shtetit, masat e kontrollit janë më të larta dhe policia dhe siguria është në gatishmëri, por siç edhe u duk, ata mund të merreshin peng.

e.h/ DITA

April 9, 2019 22:33
Komento

22 Komente

 1. alphade April 9, 23:03

  Keto manovra i di vetem Saliu ! Kapeni kete kodosh dhe
  rraseni ne burg,shterngojeni derisa te pshurret se i nxjerr
  vete Ai. I duhen parate per kamikazet qe te realizojne re-
  volucionin alla- maocedunce…! Vetem ky eshte personi
  qe me marrezite e tij mund te sajoje gjera te tilla sepse e ka zene tmerri i SPAK- ut dhe BHK …! Por me mire ,zoti
  Berishovic nje fund i tmerreshem se sa nje tmerr pa fund.
  Keshtu thote N. Bonoparti….!

  Reply to this comment
  • adri April 10, 01:12

   Duhet larguar qelbesira edi rama nga qeverisja qe te bjere ne qetesi dhe te shpetoje shqiperia. Me nje funderrine si Edvin rama plehu vetem krime, vrasje, vjedhje dhe rrembime do degjohen cdo dite ne shqiperi. Nje idiot , psiokopat dhe hajdut dhe i korruptuar si edvin rame haleja do te beje qe shqipetaret te vuajne cdo dite nga nje qelbesire e tille qe shqiperia ka per krymeinister.
   Prandaj i madh e i vogel me 13 prill te dalin dhe te marrin institucionet per tja kthyer ata popullit. Te marrin ne dore fatet e shqiperise qe te huajt po e shqyejne e grabisin dita dites me lejen e edvin te korruptuarit.
   Sa nuk eshte vone Edvin kriminel rames i duhet hequr nga dora cdo lloj pushteti ne te kundert nuk do te kete me shqiperi.

   Reply to this comment
   • shqipe April 10, 12:54

    Rrofte shqiptari i madh Edvin Rama,poshte e me poshte murtaja e ketij vendi, sal gjirizi dhe te vjellat e tij… si ky peshtymosja me larte…

    Reply to this comment
   • PO , PO April 10, 17:45

    @adrin , duhet te besojme , se ai eshte i brendeshem ne SHQUP dhe e di mire se perse dhe me urdher te kujt kryhen keto vanadalizma nga bandat kriminale .
    Ai na i thote hapur te verteten , si antikapat qe eshte , se perse i kryen SHQUP-i aksionet me tritol , me qindra e mijra zjarre ne pyje ,kullota e vende publike apo sulme te hapura ndaj institucioneve shteterore…!

    Reply to this comment
  • Gani USA April 10, 01:16

   kush ta kapi mo?
   Edvini?
   Edvini merret me kadrinjte, jo me salinjte

   Reply to this comment
 2. Zigur Qarri April 9, 23:15

  Me ate guxim dhe pergatitje fizike qe kan Rama dhe Meta,jo qe nuk merren dot peng,por do ti kishin eliminuar per disa
  sekonda grabitesit.Fati i Bashes,sepse heroizmi i Rames do te shrytezohej politikisht nga”rilindja”.Askush me pas nuk do
  t’i vinte më ne dyshim fjalet Elisa Spiropalit,se Edvin D’Rama eshte Skenderbeu dytë.Ky rast do te ishte nje shanc per
  D’Ramen qe te shpallej Mbret.

  Reply to this comment
 3. gjermani i fundit April 9, 23:33

  Te kishin marre peng ata do kishin marre me shume para.

  Reply to this comment
 4. Jorgo April 9, 23:45

  POLICIA të thêrrasê EKSPERT nga FBI , sepse kêtu ështê Dora e ZEZÊ e PD sê !!!!! Janê të njëjtët TERRORISTÈ qê hedhin nê ERË SHTYLLAT e TENSIONIT të LARTË dhe TERRORISTËT e PD dhe LSI , që po ju vënê ZJARRIN PYJEVE nga VERIU në JUG , pa mbaruar ende mirë DIMRI !!!!!!! Edi RAMA të kërkojè URGJENTISHT nga AMBASADA AMERIKANE ndihmë dhe Asistencë!!!!!! FBI duhet të ZBARKOJÊ nè TIRANË , sepse mbrapa këtij akti të ZI , fshihet PD !!!!!!!

  Reply to this comment
  • shqipe April 10, 14:35

   e lumte z.Jorgo!
   Mendimi juaj,per mua eshte i sakt dhe duhet marur ne konsiderate…

   E kam thene e sterrëthen
   se t’jet sala neper kembe,
   Ka veç terr, e s’del më Hënë
   Ka veç kuje,lot’ e gjemē…

   E kam thene e stërrëthëne
   mbase deri ne besdi!
   që,kjo cop’ e qënit kërmë
   do qelb vëndin Jug – Veri.

   Reply to this comment
 5. Mona April 9, 23:47

  Ku ma kishe ate fat ti kishin marre peng,

  Reply to this comment
 6. Dori April 10, 00:04

  T’i hiqet pa asnje diskutim licenca kompanise koncesionare!

  Reply to this comment
 7. S.B April 10, 00:42

  Eh more Zigur ziu. Pyet Kulicin kush beri grabitjen se mbase te tregon. Parate shkuan gjysma te blloku i zi e gjysma tek SHQUP-i. Besoj je i gezuar se helbete do marresh pagesen tani, se kishit kohe pa e marre.

  Reply to this comment
  • Komentuesi pa pagese April 10, 12:03

   Ouuuu….!!! Kaq shpejt u mbyllen hetimet dhe u gjet organizatori ?! Kush e dha kete sihariq ? Lideri global ? Ashtu sic doli atehere dhe tha qe pergjimi ne ceshtjen Babale eshte i sajuar….

   Reply to this comment
 8. demo April 10, 05:00

  Po pse si moren peng?

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA April 10, 05:12

  TURP E FAQJA E ZEZE PER ATA … DHE KETA !

  – Aeroportet jane objete strategjike me mbare Boten

  – Aq me teper per nje vend te vogel si Shqiperia

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sulmi dhe vjedhja e sotme me mes te dotes e 20 milione eurove ne Aeroportin Nderkombetar “ Nene Tereza” eshte nje njolle turpi per qeverite e 14 vjeteve te fundit ne Shqiperi.
  Aeroportet jo vetem nderkombetare, por edhe kombetare jane objekte strategjike te nje rendesie te vecante per cdo shtet, sidomos per nje vend te vogel si Shqiperia!
  Aq me teper i vetmi Aeroport Nderkombetar i nje shteti, sic eshte ai i Rinasit.
  Kur nje bande prej tre hajdutash futen e rrembejne 20 milione euro ne mes te dites, po nje nande terroristesh apo kamikazesh te Al Keidas, ISIS-it… cfare mund te benín me 150 pasagjeret, pilotet, ekuipazhin e aeroplanit dhe vete avionin qe mund ta perdornin si nje rakete gjigande ne qe nder te Tiranes apo ne cilindo kryeqytet te Evropes !?
  Turp e faqja e zeze per ata qe dhane me koncesion te vetmin aerport Nderkombetar te Shqiperine por edhe ata qe i pausan tash e 14 vjet !
  Qeveria dhe Kuvendi i Shqiperise pas nje analize te thelle juridike, politike dhe ekonomiko- financiare, duhet te anullojne menjehere kontraten e Koncesionit te Aeroportit “ Nene Tereza” dhe te padisin kompanine koncesionare ne Gjykaten Nderkombetare Tregetise me Nju Jork apo Atbitrazhit me Londer, jo vetem per kete akt, por edhe per spekullimet me cmimet stratosferike te sherbimeve te tyre duke e bere aeroportin me te shtrenjte ne Evrope per qytetaret shqiptare dhe te huaj.
  Prokuroria e Pergjithshme dhe KLSH te ngrene nje Task Force, Grup Hetimor special per kete koncesion dhe te coje ne pranga cilindo qe ka futur e ngjyer duart ne kete afere te piste qe rrezikon sigurine kombetare dhe qytetare ne Shqiperi!
  Te njejten gje te beje edhe Kuvendi i Shqiperise !

  Reply to this comment
 10. ALBAN DEGA April 10, 05:27

  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne

  TURP E FAQJA E ZEZE PER ATA … DHE KETA !

  – Aeroportet jane objeke strategjike ne mbare Boten

  – Aq me teper per nje vend te vogel si Shqiperia

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sulmi dhe vjedhja e sotme ne mes te dites e 20 milione eurove ne Aeroportin Nderkombetar “ Nene Tereza” eshte nje njolle turpi per qeverite e 14 vjeteve te fundit ne Shqiperi.
  Aeroportet jo vetem nderkombetare, por edhe kombetare jane objekte strategjike te nje rendesie te vecante per cdo shtet, sidomos per nje vend te vogel si Shqiperia!
  Aq me teper i vetmi Aeroport Nderkombetar i nje shteti, sic eshte ai i Rinasit.
  Kur nje bande prej tre hajdutash futen e grabisin 20 milione euro ne mes te dites, po nje nande terroristesh apo kamikazesh te Al Keidas, ISIS-it… cfare mund te benín me 150 pasagjeret, pilotet, ekuipazhin e aeroplanit dhe vete avionin qe mund ta perdornin si nje rakete gjigande ne qe nder te Tiranes apo ne cilindo kryeqytet te Evropes duke krijuara tragjedi me pasoja e permasa kombetare e nderkombetare!?
  Turp e faqja e zeze per ata qe dhane me koncesion te vetmin aerport Nderkombetar te Shqiperine, por edhe ata qe i pausan tash e 14 vjet !
  Qeveria dhe Kuvendi i Shqiperise pas nje analize te thelle juridike, politike dhe ekonomiko- financiare, duhet te anullojne menjehere kontraten e Koncesionit te Aeroportit “ Nene Tereza” dhe te padisin kompanine koncesionare per mos marr Jen e masave te sigurise se aerportit ne Gjykaten Nderkombetare Tregetise ne Nju Jork apo ate te Arbitrazhit me Londer jo vetem per kete akt, por edhe per spekullimet me cmimet stratosferike te sherbimeve te tyre duke e bere aeroportin me te shtrenjte ne Evrope per qytetaret shqiptare dhe te huaj.
  Prokuroria e Pergjithshme dhe KLSH te ngrene nje Task Force, Grup Hetimor special per kete koncesion dhe te coje ne pranga cilindo qe ka futur e ngjyer duart ne kete afere te piste qe rrezikon sigurine kombetare dhe qytetare ne Shqiperi!
  Te njejten gje te beje edhe Kuvendi i Shqiperise !

  Reply to this comment
 11. cou enver dhe shiko saliun si eshte katandis April 10, 08:33

  enigma qenka e zgjidhur…..
  qenka dora e hajdutit meta dhe ja ka dhene edit qe saliu te mos futet ne burg…
  dhe sali krimineli ulerin si bishe e plagosur se do perdoren per zgjedhje se aty e ka mendjen dhe ashtu ka ber vet gjithmone ne prag zgjedhjesh.
  ky komunist i ndyre qe nuk rri dot pa karrike,ka hedhur ne sulm te gjitha bandat qe ka krijuar ne keto 30 vjet.
  sypeshkaqenin e ka nisur neper ishuj,dhe bandat e mamurrasit i dergijne dollaret….

  Reply to this comment
 12. qytetar April 10, 09:27

  Nje femer e perdhunuar u ankua tek prokurori duke i treguar dhe emrin e personit qe krey krimin ndaj saj.Parokurori pas cdo fjalie te saj ulerinte fskte zonje fakte Ku i ke faktet.Dikur ajo zduroi me dhe e itha Po fakti ishte mrene mo zoti prokuror ku ta gjej une tani.Edhe kjo puna e vjedhjes.Fakti eshte mrene ne policine e shtetit,ne te privten dhe tek drejtuesit e bangave

  Reply to this comment
 13. Vasili April 10, 11:45

  Titulli i ndjere nga qytetari shqiptar duhej te ish:
  “Historia e grabitjes,diten qe fluturonte super bossi i mafies nderkombetare te oganizates LSI dhe derdimeni dylber-kryevezir,qe thote qe vendi nuk ka patur kurre me te mirre si ai,likja,fshehur dhe mbrojtur tani mbas mureve te presidences´´.

  Reply to this comment
 14. Gaylord March 12, 03:44

  I will subscribe to that writer and his future books.
  The post is well organized, reminded me about https://morrellfairytale.com/messaging-while-driving-essay/. I see
  the author has a real knack for this subject.
  I like that theme, and I’m in constant search of new pieces and the latest news.
  I really enjoyed that one, because it is full of
  interesting facts and it’s a sort of easygoing article.

  I spent only a few minutes reading and because of well-structured text, I understand it completely.

  Thanks!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim