Isa Mustafa kërcen vallen e Rugovës

April 5, 2016 18:54

Isa Mustafa kërcen vallen e Rugovës

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, bashkë me shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Samual Zbogar përmbylljen e projektit “More Quality Domestic Cheese for the Domestic Market” (Më shumë djathë kualitativ vendor për tregun vendor), e kanë festuar me valle tradicionale, e njohur si “Vallja e Rugovës”.

Kësaj vllaje, nuk ka hezituar t’i bashkohet edhe kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxhiri.


Isa hedh valle rugove by GazetaExpress

April 5, 2016 18:54
Komento

1 Koment

  1. shqipe April 5, 20:52

    Mustafa, ky interesaxhi i pafytyre!
    Me duket se ky pisi e Ka kuptuar se Ka ardhur koha e shqiptareve, dhe Ka filluar te hedhe valle shqiptare. Kur ishin serbet qe komandonin ne kosove ky tipik mi sahanlepires ‘hidhte valle serbe’.
    Turp per shqipet te kene lider te tille

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*