Ish-ambasadori i SHBA-së në Tiranë: Punojmë edhe me djallin nëse avancon interesat tona

March 14, 2018 17:48

Ish-ambasadori i SHBA-së në Tiranë: Punojmë edhe me djallin nëse avancon interesat tona

Shkarkimi i Sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson ka shkaktuar jo pak debat në mediat botërore.

Ka shumë hamendësime lidhur me arsyet e largimit të tij, por kryesisht thuhet se marrëdhëniet mes Tillerson dhe Trump nuk kanë qenë të mira.

Në lidhje me këtë çështje ka folur edhe ish-ambasadori i SHBA-së në Tiranë, James Jeffrey.

Ai tha për  ‘The New Jork Times’ se marrëdhëniet në Departamentin e Shtetit nuk ishin të mira.

“Marrëdhëniet mes drejtuesve të lartë dhe pjesës më të madhe të Departamentit të Shtetit ishin toksike”, u shpreh diplomati i lartë, që ka punuar me zotin Tillerson.

“Dhe ky është një mister i plotë, sepse njerëzit në Departamentin e Shtetit do të punonin edhe me djallin nëse ai avancon interesat amerikane, dhe zoti Tillerson po e bënte këtë”, tha ai.

Lëvizjet e fundit në Departamentin Amerikan Shtetëror kanë ngjallur spekulime edhe në Shqipëri, me pyetjen nëse do ndryshojë diçka në politikën amerikane përkundrejt Shqipërisë, ose më saktë me palët në Shqipëri.

s.a/dita

March 14, 2018 17:48
Komento

3 Komente

 1. Lili March 14, 17:52

  Kete ma mire se te gjithe e dine kurrizi i shqiptareve qe paguan bashkpunimin me djallin ketu…edhe mikun ma te mire e shiteni per interesat e juaja kete e dime.

  Reply to this comment
 2. cdo shqiptare eshte i paralajmeruar tashme se cfar e pret March 14, 18:04

  Kjo s’perben asgje te re per njerezit e ksaj Bote .

  Shqiptaret bejne mir te orientojn prirjoritetet sipas

  interesave te veta ,sepse ne kte Planet ,

  Djalli ka gishte ne cdo vend…

  Shqiptaret kane vetem nji shanc te mbijetojne sot .

  Te zhdukin nga qarkullimi ,cdo celule qe Djalli

  mbeshtet ne politiken e Shqiperise .

  salih berrisha -basha -meta – jane Produkte te Djallit

  nqs kta ,nuk qiten jashte jetes se shqiptareve ,

  Shqiperia mundet te zhduket nga harta e kontinentit

  dhe kjo s’mundet te Jet e larget .

  Reply to this comment
 3. intelektuali March 14, 18:09

  Le ta degjoje kete te VERTETE Edi Rama qe te shkoje prape tek CNN per te anatemuar Presidentin Trump si halabak enverist i Partise se Punes me urdher dhe financim nga George Soros qe po kthen ne Shqypni kohen e qepes te Poliagjenteve sovjetike per te mbuluar MUTIN e bananeve te kokaines nga Kolumbia.

  sepse:

  Trumpi mund te behet MIK me DJALLIN Pytinin sic po behet me LUCIFERRIN Kim Te Korese se Veriut, por nuk ka per te harruar asnjehere Edi Karagjozin e Shqypnise qe e ofendoi rende me liber shpie nga CNN dhe shkoi votoi kunder SHBA dhe Izraelit ne OKB.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim