Ish-anëtarët braktisën PD-në dhe LSI-në për t’iu bashkuar PS-së, Veliaj: Bëtë zgjedhjen e duhur, nuk do t’ju tradhëtojmë

October 7, 2020 17:40

Ish-anëtarët braktisën PD-në dhe LSI-në për t’iu bashkuar PS-së, Veliaj: Bëtë zgjedhjen e duhur, nuk do t’ju tradhëtojmë

Ish-anëtarë të PD dhe të LSI në Njësinë 4 në Kryeqytet ia janë bashkuar Partisë Socialiste.

Duke u uruar mirëseardhjen në familjen e tyre të re në Asamblenë e PS për Njësinë 4, drejtuesi politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj iu premtoi se PS nuk do t’i zhgënjejë kurrë.

Ai deklaroi sesi PD, ashtu edhe LSI, tradhtuan besimin e qytetarëve, duke menduar vetëm për interesat e tyre personalë dhe jo të votuesve dhe simpatizantëve.

“Dua të falenderoj të gjithë ata që na janë bashkuar nga PD sot, dhe të gjithë ata që e kanë kuptuar se për sa kohë ju kemi shërbyer me dinjitet, kur ishit përballë, tani që iu bashkuat familjes tonë do t’ju shërbejmë edhe më shumë. Për të gjithë ata që na janë bashkuar nga LSI-ja, nga PDIU-ja, mirëseerdhët në familjen që nuk ju tradhton kurrë! Në një moment të jetës së tyre besuan se këto parti ishin prej vërteti, por kur i panë që tradhtuan çdokënd, kur e panë që ua përdorën fëmijët si mish për top për të kapur makina, kur e panë që ua përdorën burrat mish për top për të kapur vila, kur e panë që lanë Parlamentin, lanë Bashkitë, lanë zgjedhjet, pra lanë punën për të cilin ishin votuar, votuesit e tyre bënë zgjedhjen e duhur dhe erdhën në familjen tonë”, tha Veliaj.

j.l./ dita

October 7, 2020 17:40
Komento

7 Komente

 1. Ce October 7, 19:18

  Lajm i mire , leshelija duhet te shkrihet si force politike se vetem ministra dhe drejtore superhahdute solli dhe sot perseri nje drejtor hajdut i leshelise se Nafije dybekut u arrestua.

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 7, 19:34

  Hahahaha…..e hapi thesin Makiaveli!”Rilindasit” braktisin çdo dite PS,ky supermashtruesi deklaron te kunderten!
  Ne burg e ke vendint bandit.

  Reply to this comment
 3. g69 October 7, 19:51

  Po qy vemja.

  Reply to this comment
 4. Ani October 7, 20:47

  sa here e kemi pare kte estrade….te gjejne ndonje gje me origjinale.

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro October 7, 21:06

  Mashtrues e hipokrit i pashoq!!!!

  Reply to this comment
 6. mirel October 7, 21:17

  E dime me kohe o Velo fiku. Rilindja eshte koshi i PDse. Ata qe hedh PD vine te Ramuti.
  Zotrote loboje kunder PS kur ishe me mjaft. Dhe te mori Ramuti e te beri Kryetar Bashkie te PS.
  Kurva muti jeni, si ju si ata qe shkojne nga haleja e PD te puseta e Rilindjes

  Reply to this comment
 7. Loqja i Tiranes October 8, 10:38

  Cfare dmth “nuk ju tradhton”?
  O Erjon mos fol o burre, lëre Tiranën të flasi për ty.
  Nuk di t flasësh, je bylmez komplet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim