Ish-bashkëpunëtori i Berishës e Bashës: Kjo PD nuk ngjall shpresë

October 3, 2014 09:09

Ish-bashkëpunëtori i Berishës e Bashës: Kjo PD nuk ngjall shpresë

Kuvendi Kombëtar i PD-së ka lënë të pakënaqur shumë demokratë.

Mes tyre është edhe ish-këshilltari i Sali Berishës, Flamur Kuçi.

Ai ka thënë se Kuvendi i PD-së më shumë ka qenë informal.

Duke folur për “Top Story”, Kuçi tha se kjo PD nuk ngjall shpresë.

“Nuk jam i kënaqur me kursin që po ndjek PD. Pas një viti, PD nuk ka filluar të ngjallë shpresën te mbështetësit.

Kjo nuk vjen me një Kuvend, që ishte më shumë informal se formal.

Nuk mjafton një fjalim i kryetarit të partisë, duhet parë produkti që solli.

Ka një seri shkeljesh të rregullave dhe statusit të partisë. Delegatët nuk janë thirrur sipas rregullave të statutit. Nuk është një aspekt teknik dhe procedurial”, tha Flamur Kuçi.

Ky i fundit ka qenë dhe një nga bashkëpunët më të afërt edhe të kryebashkiakut Basha në fushatën e vitit 2011 dhe hartimin e planit urbanistik të Tiranës, përveç faktit që ka qenë këshilltar i Berishës.

October 3, 2014 09:09
Komento

3 Komente

 1. Qytetari October 3, 09:32

  Pse nuk flasin më perpara? Me siguri prisnin ndonje cop. Tani që su dha asnjë therime, po lehin si zagar rrugësh. Dhe mjafton të perplasesh këmbët mbi tokë. Prandaj i ka rënë edhe floku se e ka vrarë mëndjen nga sikleti

  Reply to this comment
 2. shqipatri October 3, 10:07

  normale qeni irugve e beri detyrene e qenite tani vjene qenushja e babes dhe ju si zagare do ja lepini mire o te pabese e servila

  Reply to this comment
 3. Bujari pa mustaqe October 3, 11:50

  Kur thote populli i thjeshte e i paanshem,qe eshte me i zgjuar ;o pedeiste,largohuni nga kjo parti, se sali krimineli ka mbledhur rreth vetes vetem te inkriminuar e hajdute sic eshte vete,ju nuk degjoni.Largohuni sa s’eshte vone.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*