Ish deputeti i PD, në Prokurori për gazin lotsjellës

April 15, 2019 12:15

Ish deputeti i PD, në Prokurori për gazin lotsjellës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës.

Sipas selisë blu, Bardhi ka shkuar në organin e akuzës për padinë që Partia Demokratike ka bërë ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në protestat e opozitës.

Dy ditë më parë, Prokuroria e Tiranës regjistroi kallëzimin penal të bërë nga PD më 18 Mars ndaj Lleshajt dhe Policisë së Shtetit.

Sipas selisë blu, Policia e Shtetit ka shpërdoruar detyrën në protestat e zhvilluara nga opozita, duke thënë se përdorimi i gazit lotsjellës dhe hedhja e ujit me presion ndaj protestuesve është bërë në shkelje të ligjit dhe janë tejkaluar kompetencat.

Në padinë e saj, Partia Demokratike thotë se përdorimi i gazit lotsjellës nga policia nuk ka pasur për qëllim shpërndarjen e protestuesve, por pengimin e zhvillimit të protestës.

o.j/dita

April 15, 2019 12:15
Komento

3 Komente

 1. lexuesi i DITES April 15, 17:12

  Burgu mund t’a ndreqe kete shpifes!
  I peshtire sa nuk thuhet.

  Reply to this comment
 2. Sinqeritet April 15, 18:47

  Zagaret e rrugeve te PD-se ,harruan qe vrane 4 te pafajshem ? Dhe lane jetime .
  NUK BEHET ME PD GENJESHTARE !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*