Ish-drejtori i “Qytetit Studenti” arrestohet për vjedhje të energjisë

October 30, 2014 19:16

Ish-drejtori i “Qytetit Studenti” arrestohet për vjedhje të energjisë

Ish-drejtori i “Qytetit Studenti”, Bujar Brovina, është arrestuar për vjedhje të energjisë.

Rasti është përmendur edhe nga ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, në seancën e sotme plenare, pak para arrestimit të Brovinës.

Bujar Brovina, eksponent i lartë i PD, drejtori i Qytetit Studenti, me një vilë 3-katëshe me 3 lidhje të paligjshme.

Ja pra një eksponent i PD, ish-drejtues i lartë, ky është njeriu i cili ankohet se pse po i bie në afë policia se ka 3 lidhje të paligjshme dhe ky është ai i fashës, që paguan fashën, se kanë disa sahatë, kanë disa lidhje.

Po ky është halli i opozitës jo i joni, ne jemi me qytetarët e thjeshtë ” tha Gjiknuri.

October 30, 2014 19:16
Komento

18 Komente

 1. Euro Maloku October 30, 12:17

  Ju qe perpiqeni te beni shtet ligjor e keni te keqen se e keni si me gjasme…
  Burgun po e perdorni per vizita afat shkurtra se aty i pret Sala dhe i nxjerr nga dera tjeter
  Kur i futni brenda futni tamam

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi October 30, 13:05

   @Euro Maloku? Mirë ja u bëni por në kontekstin që e komenton “Euro Maloku” edhe unë jam i të njëjtit mendim me të. N.q.s e bëni thjesht sa për frikësim dhe pastaj i lironi nga prangat aq më keq për ju? Tallje me zbatimin e ligjit, kështu do të interpretohet n.q.s i lironi !? Shpresojmë të jini seriozë sepse e kam shumë frikë ngjyrën tuaj rozë!? Eshtë ngjyra e socialoportunizmit? Tung!

   Reply to this comment
  • adri October 30, 19:17

   Prandaj nuk paska dashur ky Brovina qe te vije Rama e Partia Socialiste ne pushtet se paska dashur te vjedhe.
   Keshtu e ka lene dhe i ka lejuar berisha militantet e tij qe te bejne baterdine ne pasurine publike dhe ne kurriz te shqipetareve te tjere te ndereshem.
   Keshtu e ka lene shqipeine berisha pa shtet, pa ligje, rrumpalle.
   Policia te mbikqyre vendimet e rpokurorise dhe te gjyqtareve dhe te mos lejoje qe ky hajdut te lirohet pa bere tre vite burg sikurse e parashikon ligji ndryshe te procedohen penalisht gjyqtaret dhe prokuroret qe do te marrin guximin ta ndihmojne kete hajdut Bujar Brovinen.

   Reply to this comment
   • indrit October 30, 19:59

    oooo adri ne KAVAJE ku plehu serb berisha ka qene 20-vjet eshte bo nomi vjedhje pa hesape ne cdo drejtim fillo nga energjia e mbaro tek pronat e njerezve eshte bere katerrma modhe cdo kodosh i pd-se asnje grosh nuk kon paguar,cdo keshilltare i pd-se kavaje kane lokale-hotele neper bregdet fillo nga golemi e mbaro ne greth,23-vjet kete sistem ka implikuar plera e serbise qe Enver Hoxha e boni edhe sekretare PPSH-je vidhni-vrisni-zaptoni cdo gje se hesape sju kerkon kush por amo voten ma jepni mue keshtu thoshte+e desh berisha tamon monarki sikur Shqiperia te ishte moll pa zot,turp e faqe zeze ky brovina eshte vetem maja e ajzbergut…

    Reply to this comment
 2. lloi October 30, 12:51

  Bujar dhembëkapsolla!

  Reply to this comment
 3. Kapitali October 30, 13:02

  Tamam e the o Euro Malok. Ky aksion eshte: Shume zhurrme per asgje.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi October 30, 13:10

  Ligj pa lëshime ose mos e zbatoni fare @Euro Maloku? Mirë ja u bëni por në kontekstin që e komenton “Euro Maloku” edhe unë jam i të njëjtit mendim me të. N.q.s e bëni thjesht sa për frikësim dhe pastaj i lironi nga prangat aq më keq për ju? Tallje me zbatimin e ligjit, kështu do të interpretohet n.q.s i lironi !? Shpresojmë të jini seriozë sepse e kam shumë frikë ngjyrën tuaj rozë!? Eshtë ngjyra e socialoportunizmit? Tung!

  Reply to this comment
 5. agim October 30, 13:31

  ky duhet te denohet rend nga gjykata se ky nuk ka vjedhur nga halli por ky e ka zanat[ves] .Ky eshte nje turpe per nje ishe punonjes shteti.

  Reply to this comment
 6. PalokCuca October 30, 14:04

  Brovina asht me te vertete hajdut oridner dhe matrapaz qe zor se i gjendet cifti. Ju lumshin hekurat qe jane ilaci i vetem per keto mostra!

  Reply to this comment
 7. Tironas October 30, 16:17

  Ky duhet te jete ne burg per nje kohe te gjate jo kape sot e liroje neser.. Ky negativ njeri ka zaptuar prona dhe ka vjedhur ne kurriz te njerez e te thjeshte 8 vjet ne q.s… Ky legeni organizoi ate protesten te shpia e linda bashes gjasme i prishte pune dhe mori gjithe punonjsit i nxorri ne proteste edhe sot i fol vllait te lindes , mirit qe o cun flori si pa te keq…. Bujar bythqiri marangoz kurve

  Reply to this comment
 8. Dhis iz e mirakell of fridoms October 30, 17:22

  Pa imagjinoni se nga qyteti i keti ka dale DIJA…

  Reply to this comment
 9. Emigrant October 30, 17:39

  Besoj se cdo njeri duhet te skuqet dhe ti vije turp kur dikush te tregon se ke vjedhur POr ndoshta kjo ne ate vend nuk eshte problem por e rende behet dhe kur e quan veten person publik Kam marre vesh se edhe gruaja e atij gazetart ARTUR CANI ka pasur nje sallon bukurie ne bllok dhe ju mbyll se kishte 450 milion leke te vjetra borxh shtetit Pse nuk e arestojne edhe gruan e tij me kete dem qe i ka shtetit Po keshtu kur isha ne Shqiperi mora vesh se edhe nje lokal te komuna e Parisit “Palma” me duket se eka emrin hapej e mbyllej sepse kishte miliona leke drita papaguar . Mosi lini keta njerez te perfitojne Nk ka se cduhet nje bisnes i tille POr edhe nje gje tjeer me beri pershtypje ne ate zone ne kafe askush nuk te jepte nje ticket bilete te printuar ne baze te regullave .

  Reply to this comment
 10. bbb October 30, 18:06

  E mo Bujar…Nuk rri dot pa vjedhur ti…Kur kishe ate dyqanin te rruga e studentve, nuk u ngope duke shit droge…Nuk u ngopka rraca juaj…

  Reply to this comment
 11. . October 30, 18:44

  Ju nuk e njihni

  … keshtu vidhte bashke me gruan e tij “shitese ushqimoreje” dhe banoret e lagjes …

  Reply to this comment
 12. arvanitasi October 30, 18:46

  kY NJERI DUHET TE PERGJIGJET PERPARA GJYKATES EDHE PER KRIME TE TJERA QE DO TI DALIN GJATE HETIMIT PER VJEDHJEN E KORENTIT. DO TA SHIKONI, KINI DURIM O NJEREZ TE MIRE. PUNA ESHTE SA TE SHKOSH ATJE SE PASTAJ DALIN TE GJITHA GJERAT QE KY MASKARA QE UNE E NJOH MIRE DUHET TE PERGJIGJET PER TE GJITHA TE KEQIAT QE KANE ARDHUR PREJ TIN NE Q.S.

  Reply to this comment
 13. Une jam, ti je October 30, 19:16

  Shtet ligjor, vetem shtet ligjor.

  Reply to this comment
 14. aa October 30, 22:03

  Pse vetem energjine elektrike te kete vjedhur valle? 😉

  Reply to this comment
 15. diti October 30, 22:36

  Me vila tre kateshe !!!!!!!! si i ke bere o qafir? duke vjedhur se ju mbronte paria juaj hajdute ashtu sic po ben perdite Luli. Turp ,” s’kan buke ”te han thot Luli ndaj nuk i paguajne dritat. ”Shtet policor ” thot Luli e Ristani … shko – shko ne ne nje vend tjeter dil jashte Shqiperise e meso- vonesen nuk te fal …
  Keto jan krime te kryera e shkaterrimi qe bene vendi qeveritaret e djeshem .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?