Ish-gardisti i 21 janarit zyrtarisht kryebashkiak i Matit

July 16, 2019 13:08

Ish-gardisti i 21 janarit zyrtarisht kryebashkiak i Matit

Gjykata e Matit miratoi mandatin e konfirmuar nga KQZ për kryebashkiakun e ri të Matit, Agron Malaj i dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit.

Malaj garonte i vetëm në zgjedhjet lokale për bashkinë e Matit ku mori 7,936 vota.

Kandidatura e tij solli mjaft diskutime për shkak të rolit të tij si gardist në protestën e 21 janarit.

Ky është mandati i dytë i konfirmuar nga gjykata për “fituesit” e zgjedhjeve të 30 Qershorit në katër bashkitë e Qarkut Dibër.

Më herët mori mandatin Ilmi Hoxha për Bashkinë Klos, ndërsa pritet që mandatin ta marrin edhe Lefter Alla për Bashkinë Bulqizë dhe Dionis Imeraj për Bashkinë Dibër.

e.t./dita

July 16, 2019 13:08
Komento

4 Komente

 1. Arjan Milori July 16, 13:25

  Absurdi në ekstazë!

  Reply to this comment
 2. veshguesi. July 16, 14:33

  Rama. Rama. Vrasesit i nderon me ofiqe. Viktimat i paguan me demshperblim. Ndersanjerzit e zot e që zbatojne ligjin i lë pa Pune ose kur nuk rrine urte i perze nga shqiperia

  Reply to this comment
 3. Ujku Plak July 16, 16:25

  Nuk ka opozite qe tia Q.je robt Edi Rames

  Reply to this comment
 4. mirel July 16, 23:46

  Mireseerdhet ne 1912en.
  A kish faj francezja?
  Kokepalaret votojne gjahtarin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim