Ish-këshilltari i Nju Jorkut, Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

April 15, 2019 20:01

Ish-këshilltari i Nju Jorkut, Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!

Në Tiranë është kremtuar 20-vjetori i themelimit të Batalionit Atlantik në të cilin u bashkuan me qindra shqiptaro-amerikanë, për të luftuar në çlirimin e Kosovës.

Mark Gjonaj, i cili ka qenë anëtar i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut i quajti pjesëtarët e këtij batalioni si shembullin më të mirë të skalitur në historinë e kombit tonë.

Në një intervistë për Top Channel, Gjonaj flet për situatën politike në të cilën është futur Shqipëria: “Jam i shqetësuar nga situata tashmë e destabilizuar. Lider-ship politik shqiptar përdor standarde të dyfishta. Ata duhet të kenë parësore interesat e qytetarëve dhe të vendit. Më vjen keq ta them, por ata janë të prirur nga interesat personale dhe tek interesa që vijnë nga jashtë Shqipërisë të cilën nuk ia duan të mirën vendit tonë të mrekullueshëm”.

Kur ju flisni për interesa të huaja, çfarë keni parasysh me këtë?

Nuk jam i sigurt se kush janë këta faktorë të jashtëm që e kanë trazuar Shqipërinë, por mund të them se janë influenca nga shtete të tjera të cilët duan ta shohin Shqiprinë në këtë situatë kaotike.

Ne nuk duhet ta tolerojmë këtë. Ne jemi një vend sovran dhe nuk mund ta lejojmë të jemi nën influencat e jashtme.

 

b.b/dita

 

 

April 15, 2019 20:01
Komento

6 Komente

 1. prizem April 15, 20:11

  …dhe me ndihmen e serbofileve PeDe-ra te SHQUP-it nga brenda…

  Reply to this comment
 2. Naseri April 15, 21:01

  …dhe kush flet, Gjonaj qe u mori shqiptareve businessmen ne New York miliona dollare per fushaten e tij politike dhe kockat si qenve u dha.
  Jo se e ka keq per politikanet ne Tirane, porse nese sheh veten ne pasqyre edhe vete njejte si ata eshte.

  Reply to this comment
 3. Shqiperia ka nji batalion Putanash ,politikan ,medie,anal ista ,qe i bojn Gojore gjithe te Huajve qe duan ta shkerdhejne "nene e tyre" April 15, 21:06

  E ashtuquajtura Opozite ,

  pd-lsi eshte krijuar – financuar e mbeshtetut ne cdo raste nga Te Hujat ,

  nen Marreveshjen (qe njihet tashme nga te gjithe si funxionojn sot — Loby-stet ne vende me shumice myslimane )–

  – un te bie ne Pushtet , por Shqiperine do ta perdor un

  si te dua , dhe ti do jesh vegla ime ne Terren .

  Pra jepet i dorezohet vendi Te Huajit Loby-st ,qe te bie ne Puashtet ,
  dhe ai i shkerdhen cfar i permban pragu , mbi Toke e nen Toke .

  Kush jane kta ,qe per para , jane gati ta zhveshin nenen e tyre e cfar kan , e t’ja len te Huajit ta pallojne qent ,vetem e vetem me fitu para poste pushtet !

  Dhe radha eshte aq e gjate ,si ne anji9 Komb tjeter ne kte Bote .

  Poliitikan / medie / Anal-iste tufat e kafsheve te rrugeve ,

  siedhe qente e kazaneve .

  Pra nuk eshte faji i Botes , por i Bandes se Prostitutave

  alla Haxhi Qamile ( Esad pedserast Toptani ) etj .

  Le qe ku keni sy te shikoni ju ,jeni thjeshte per bla bla bla

  Reply to this comment
 4. Fredi April 16, 08:03

  Saliut Bashes dhe Metes agjenturat sllavo-ruso-greke i kane ne dore dhe ua kane futur kembet ne nje kepuce.Shto ketu dhe vjedhjet qe kane kryer kane shume arsye ti vene zjarrin vendit.

  Reply to this comment
 5. Arben April 16, 11:01

  Londer 1913, edhe ato pak territore qe u mbeten shqipetareve do te jene nen vasalitetin serb-grek. E shkruajtur e bardha mbi te zeze, ku ka nevoje per analiza.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim