Bahri Shaqiri, zv.ministri i ri i Transporteve. Ndryshime edhe te Bujqësia dhe Ekonomia

February 10, 2016 14:12

Bahri Shaqiri, zv.ministri i ri i Transporteve. Ndryshime edhe te Bujqësia dhe Ekonomia

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme emërimin në detyrë të tre zv/ ministrave të rinj.

Qeveria ka emëruar Bahri Shaqirin në detyrën e zëvendësministrit të Transporteve dhe të Infrastrukturës.

Adela Shera Karapici është emëruar zëvendësministër i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes.

Emërimet janë në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit.

Roni Telegrafi u emërua në detyrën e zëvendësministrit të Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave.

Të tri vendimet kanë hyrë në fuqi menjëherë.

February 10, 2016 14:12
Komento

2 Komente

 1. Arben February 10, 19:33

  BAHRI SHAQIRI ESHTE ORGANIZATOR I VRASJEVE ME PAGESE,

  ME KETE PUNE ESHTE MARRE SA ISHTE NE KRYE TE SHISH.

  ATE PALESTINEZIN TEK AMBASADA AMERIKANE, KY E KA VRARE E KA MARRE 200,000 DOLLAR PER KETE PUNE.

  Reply to this comment
 2. miriami February 11, 14:19

  Bahri Shaqiri eshte vellai i leneshes se Nanos,Majlinda Keta,qe e shkarkuan per abuzime nga arsimi, dhe qe e perzune me ceremoni nga PS, dhe qe kujt nuk i lepihet per poste dhe intriga. Bahri Shaqiri me kete motren i dergon spiunlliqet tek te gjithe. Eshte spiun i shumefishte dhe cudi se tanii paska shkuar ti lepihet dhe ministrit te LSI, Haxhinastos, qe kushedi sa spiunlliqe do ti beje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*