Berisha: Po të doja i ktheja të gjitha paratë e Piramidave

January 26, 2018 22:28

Berisha: Po të doja i ktheja të gjitha paratë e Piramidave

Për ish-kryeministrin Sali Berisha, fatkeqësia më e madhe për popullin shqiptar është reagimi dhe qëndrimi ndaj korrupsionit qeveritar.

“Ka një fatkeqësi të madhe për ne. Fatkeqësia më e madhe e jona është qëndrimi ndaj korrupsionit. Mendoj se nëna e të këqijave për ne si komb, me një reflektim të thellë në kulturën tonë, është qëndrimi ndaj korrupsionit. Nuk do bëhemi dot ata që duam të jemi kurrë, nëse ne si njerëz nuk i mëshojmë qëndrimit ndaj korrupsionit”, tha Berisha në TV Klan.

Sipas tij, firmat piramidale në vitet ’97 janë fatkeqësia më e madhe për të dhe PD-në.

“Piramidat, janë një fatkeqësi e madhe e PD dhe Sali Berishës. Sali Berisha po të donte mund t’i kthente gjithë paratë. Por, këtë nuk mund ta bëja. Qëndrimi për kohë të gjatë në pushtet… duhet që të tjerët të vijnë pas teje. Nuk kam qenë asnjëherë i apasionuar pas qëndrimeve afatgjata në pushtet”, deklaroi Sali Berisha sipas TV Klan.

January 26, 2018 22:28
Komento

10 Komente

 1. Une... ti... ne te gjithe... January 26, 22:41

  Ky do plumbin blindshpues.

  Ka dale e po lyp meshire si pushti. Nqs do te ishte naiv nuk do te kishte sjell kaq fatkeqesi mbi kombin shqiptar. Por ky nuk eshte burre por nje shtrige e felliqur. Ky ber cdo gje te keqe mbi shqiperine dhe shqiptaret me vetedije te plote dhe tani kerkone te na i shesi per fatkeqesi.

  Vafsh ne dreq ti pusht i pushterve 7 breza!!!!

  Reply to this comment
 2. Une... ti... ne te gjithe... January 26, 22:44

  Ky do plumbin blindshpues.

  Ka dale e po lyp meshire si pushti. Nqs do te ishte naiv nuk do te kishte sjell kaq fatkeqesi mbi kombin shqiptar. Por ky nuk eshte burre por nje shtrige e felliqur. Ky beri cdo gje te keqe mbi shqiperine dhe shqiptaret me vetedije te plote dhe tani kerkone te na i shesi per fatkeqesi.

  Sali kellira!! Ka ndodhur vetemnje fatkeqesi ne shqiperi dhe ajo ka qene dalja jote nga gopi i sat eme!!!

  Vafsh ne dreq ti pusht i pushterve 7 breza!!!!

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA January 27, 00:00

  PO TE GERDECIT !?
  Po te Autostrades se Kombit ?!
  Po te CEZ-it !?
  Po te Rapiscanit !?
  Po te ARMO-s !?
  Po te Interkoneksionit !?
  Po te….

  Mendime me fakte

  PESHQ TE MEDHENJ APO KUCEDRA TE KRIMIT !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Dosje e dosje …. e dosje permbi dosje

  Saimir Tahiri dhe dosja e tij qe po krijohet, zgjerohet jane bere kryefjala e politikes dhe medias shqiptare.
  Jane me qindra e qindra dosje te tjera shume me te renda qe shkojne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e genocidi si ai i Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996!
  Dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 mije viktima te pafajshme , dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur !
  Dosje si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezena qe perfunduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku!
  Dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit!
  Dosja e tokave te helmatisura te Porto Palermos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit me vlere prej mbi 100 milione dollaresh investim i munguar
  Dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve,
  Dosja e plackitjes se arit dhe thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt
  Dosja e tradhetise kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit… me vlere multimilardeshe gazi e nafte me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk u hetua kurre nga drejetsia e kapur nga Slai Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret flasin per “peshq te medhenj” te krimit kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal i Zi, e deri edhe ne Luginen e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.

  Vidh miliona behesh milioner !

  Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Cfare peshqish te medhenj!?
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejtesi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji, te cilit ia kane mbyllur syte para ,krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo qindarka te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh qindarka e perfundon ne burg.
  Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kuceder qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume i shtohet oreksi.
  Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Berishes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, para Shkelzenit e Fullanit !?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele pikerisht keta kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Fatmir Mediun e Ridvan Boden, Aleksander Frangajn qe nga nje karrocier perfundoi ne Cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizimin deri edhe ne Washington e Bruksel.

  Kur kryehajdutet cirren kapeni hajdutin!

  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekriminalizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokurore e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.
  Kush konkuroi dhe kush fitoi.
  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit ” kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 250 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 300 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.

  Kush paguan me shume !

  Kur shitet e blihet posti i Presidenti te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek ministri !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin
  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Sigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine… jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa jetesuar se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose tuna jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.

  Ne emer te popullit…!?

  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder popullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mbeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne, shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar, shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucionii me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim anonim kunder atdheshitjes nga kryeatdheshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife kunder Gjykates Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shitblerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetutes se Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.

  Bashkejetesa perfekte politike- krim !

  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmataj dhe prokruroren e Matit qe mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitese te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publike videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e aksionit te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejetesn perfekte midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?
  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryeprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !

  Veting nje minute e me pare !

  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vlera multimlioneshe te Sali Berishes, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?
  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Mafia kucedrash krimi jo vetem sjhqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kan kthyer ceshtjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Nuk dua aspak te bej avokatin e Saimir Tahirit dhe te askujt tjeter. Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar… Secili mban pergjegjesi per veprimet apo mosveprimet e tij.
  Por cdo person eshte dhe supozohet te jete i pafajshem derisa fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore. Kjo eshte drejtesia! Askush nuk ka te drejte te beje gjykatesin aq me pak krygjykatesin suprem per cilindo qofte. Aq me pak dikush si Sali Berisha qe permend ore e cast kusherinjte e tij te peste apo te dhjete, kur pjella e tij politike dhe biologjike jane perfolur dhe hetuar deri edhe nga Komisione Ligjore te Kuvendit te Shqiperise per afera korruptive multimiloneshe, aq me pak kryekusari i 250 milione eurove te Autostrades se Kombit Lulezim Basha, qe shpetoi nga burgu i garantuar me procedura e raporte mjekesore fallco …. !!!
  Ndaj vetingu eshte nje urgjence kombetare!
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mund te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk me prit eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjtiha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine e shqiptaret ! Sot!

  Reply to this comment
 4. MH January 27, 00:02

  Ky asht nji rrenacak i pa skrupullt qe nuk ia gjen nji te dytin ne vend.
  Ish Ambasadori i pare ne vendin tone,Rajerson.Ne nji bised me Berishen e keshillonte te mos qendroj ma ne pushtet.Sepse duke ndenjur gjate merr shume ngarkesa shteterore,qeverises dhe politike te padeshiruara.Ndaj asht pozitive ta leshosh pushtetin tjetrit ne menyre qe ngarkesat e pa deshureme politike dhe qeveritare te shprendahen ne shume persona.
  Ketu ne kete interviste,rren si qeni i qenit:
  “Nuk kam qenë asnjëherë i apasionuar pas qëndrimeve afatgjata në pushtet”, deklaroi Sali Berisha”.
  Ndersa piramidat u vendosen,u miratuan dhe u mbrojten nga vet Berisha me togefjaleshin sllogan: “Me ne fitojne te gjithe”. Parat e shqiptarve ne piramida jan teper te pastra,e mund te kete rene ndonji cikla te pista.Po gjithesesi jane te pastra.Ishte koha per te fitue zgjedhjet:”Me ne fitojne te gjithe”.O burra futni parate ne piramida per te mos dal asnji i humbur por te gjithe te fituar.Dhe pushteti ne duart e Berishes.
  Hipokriti ma i ndyri qe njoh ne jeten tim asht Berisha.
  Ja se cfare deklaron:
  “nëna e të këqijave për ne si komb,është qëndrimi ndaj korrupsionit.
  Ky nji plehane qe kerkon te barazoj kombin me pisllekun e karaterit te vet te ndyre hajdut dhe hipokrit.
  Qendrimit te tije ndaj korrupsionit.Populli,qe nuk asht i pisllekut berishiane ia kerkoi qe ta denoncoj biznesmenin qe i afroi te lidhej me te,te bente Simbiozen.Domethane merre e nepe me njeri tjetrin.Berisha ta mbronte,i jepte autoritet pushtetar.Biznesmeni e furnizonte me para te pista.Kur ne ate kohe kishte dhane numrin e telefonit per te luftuar korrupsionin( po ne fakt mbante pulsin deri ku ka ecur korrupsioni pa u zbulue nga populli).Une,deklaroi Berisha ne ate kohe jo fort te larget.Jam i ndershem i drejt dhe nuk ia pranova te beja simbiozen.
  Qendrim tjeter i tij ndaj korrupsionit asht mbrojtja e Ilir Metes qe ishte njoftue me kohe nga i ndjeri Prifti qe e kishte rregjistrue ne video duke vjellur me bllok shenimesh ne dore.
  Kam bindjen i sigurt qe mbrojtja e Like Floririt ishte e fuqishme aq sa dashuria e Berishes per karrigen e kryepushtetit qeverisese.(Te cilen e mbrojti me 4 viktima me 21 janar 2011 duan te me marrin karrigen).Mbrojtja e keshilloj Liken te jape doreheqjen nga posti qeveritare duke i dhan zemer Likes per t’iu kundervue Priftit dhe Hetuesise qe ishte monopol i Berishes duke u mbrojtur,nga fakti video hajdut me blloke ne dore,me levizje buzesh.
  Le te japin nji argument qendrimi te tije Berisha ku te paraqesin popullin ne nivelin hajdut e te pa karater e hipokrit si vete Berisha.
  Une spektatori per te mos e zgjatur,por ti rene shkurt,i dhashe disa qendrime aspak te denja si njeri e jo ma si politikan dhe kryeqeverises te Berishes ndaj korrupsionit ne mbeshteje te popullit e per popullin.

  Reply to this comment
 5. neta January 27, 02:05

  Amin!

  Reply to this comment
 6. Kris 1 January 27, 03:25

  Ka frike se vendin e pare si mashtrues mund tia zene Meta ose Rama dhe po thote genjeshtrat e shekullit.Eshte burre i ndershem por shume pak i q.re

  Reply to this comment
 7. N.VJOSA January 27, 03:45

  Berisha,
  Nje M a s h t r u s
  i paskrupullt…!
  Po te doja ua ktheja parat e Piramidave, thot i paskrupullti…
  Pse nua ua ktheve….?
  Tu duken te embla, se vodhe vet ti me Sllobodanken nga ajo djerse e fakirfukaras shqiptare!
  Medet, medet, ky Mashtrus, duhet varur nga kembet, por dhe nje litar ne qafe, nuk i ben keq!
  Korrupsioni, mashtrimet dhe krimet e dij duhet nje Roman i tere ti pershkruaje!
  Prishi dhe Drejtesine dhe tani leh si Zagar tek ky Kryedebili Arjan, nje Debil 24- karatsh!…
  Zgjodhi Canin Mashtrusi qe tu jap zemer Turmes laramane qe do te bjere ne Proteste, Proteste qe ka per qellim ti beje shantazh Qeverise dhe Drejtesise te mos ta hetoje dhe denoje!…

  Reply to this comment
 8. alphade January 27, 08:47

  Shenim: Eshte e “vertete” se Sali Qelbesira ,hipokriti i pa-
  skrupullt “nuk donte te qendronte per shume kohe ne pushte” ,pushti i Vicidolit,prandaj po pergatiste kushtet qe
  te behej Mbreti i Shqiptareve, duke heshur ne “garbage”
  naltmadhenine e tij Zogollin e Burgajetit. Pra, donte co-
  pen e Madhe te perjetesimit te pushtetit,te absolutizmit
  mesjetar. Kete donte kryehajni,kryekrimineli,kryemafiozi
  dhe perse mori kete rruge te marrezise donkishotiane me
  te vetmin qellim ” mosprekjen e tij nga ndeshkimi mbare
  popullor” .Ky demon i Vicidolit e di fare mire se sa urrehet
  nga shqiptaret kur deklaron ne menyren me te turpshme
  se Ai ” mund t’ja kthente parate e piramidave shqiptare-
  reve” ,atehere pyetja eshte: Perse nuk ia ktheve keto para shqiptareve ? Poshterisia e tij arrine kulmin kur kerko te justifikoje te pajustifikueshmen ! Keto para Sali
  Tradhetari i vodhi. Aq sa deshmitaret e kesaj drame mbare popullore ,sic ishin piramidat thone se parate e pi-
  ramidave derdheshin me thase ne oborrin e Mallkuar te
  PS-, ne oborrin e kesaj bande kriminele,vraese,hajne,ma-
  fioze ,e cila pergjate 27 vjeteve ka roberuar,sakatuar e masakruar popullin shqiptar !

  Reply to this comment
 9. salih abdurrahman berisha ,eshte misherimi i Petit Njerezore ne Shqiperi January 27, 11:49

  tipik sadami e gaddafi ne monetet e fundit te jetes ,
  kur Zoti kishte vendosur tashme fatin e krimeve te tyre .
  Eshte per te ardhur keq qe ky shtet ,nuk ka asgje nen kontroll ne ate vend dhe duket qarte qe s’ka asnji interes ,
  qe ne kto media lejohet ti behet shplarje truri ala ,kafkave boshe ne ate shoqeri ,fatkeqeve qe s’kan asgje brenda levoxhges se tyre kafke e te mbushet me me kto bla bla bla -te panevojeshem ,fekale qe qit prej haleje nji funderine njerezore si ky shpellar i djallezuar ,ky pest njerezore .
  Shteti duhet te ruaj kte popull ,nga tru shplarjet e manipulimet e medies ,duke mos infektuar edhe ate pak qenie njerezore shqiptarit naiv ,duke i mutuar te gjithe ,gje qe do ishte jo ne interes te Shqiperise .
  Kte s’arrin ta kuptojne Pushtat asnjiher . Demokraci s’eshte liberta mbi gjithcka ! S’do thote ti lejoshe dikujt te ket cdo te drejte ,te ushtroje nepermjet medies ,gjithcka mbi trurin e shoqerise ,duke e manipuluar ate e jo vetem kaq por degjenruar ate dhe shndruar ne tjeter njeri ,duke e larguar ate nga cdo vlere dhe Botes se civilizuar . Duke i lejuar medies ,te manipuloje gjithcka ne jeten e popullit te pambrojtur nga asnji mashtrues e manipulus truri ne ate vend , nuk mundet te kemi nji shoqeri kompakte ,nji shoqeri te drejte ,te bashkuar dhe veproj ne interese te vendit ,duke menduar te gjithe njelloj per ta cuar Shqiperine perpara ,por nji kaos mendimesh ,mentalitet te vjetra primitive dhe te reja qe injektojn kto medie nepermjet manipulimeve qe i bejne trurit te popullit ,pra do kemi nji shoqeri te percare ne cdo drejtim ,nji kazane ku zjen gjithcka ,e prej tij del vetem helm per Shqiperine .
  Kte gjendje ,e liri te shfrenuar mediash ,te beje cte doje ,manipuloje ,degjenroje ,shkaterroje , trurin e shoqerise ,e shndroje ate ne nji plere , ndodh ne ato shtete ,ku shtetaret nuk kan konceptin me te vogel se si funxionon nji shoqeri e nji Shtet ,duke qendruar ne shtete ,thjeshte me marre paret e u pasuruar vet .E kjo maskarade ,nuk eshte vetem pafytyresi vs popullit tend por tradheti ,duke e lene kte popull te pambrojtur vs cdo Sekti Mediatik ,qe gjithcka ben ,ka nji prapavoje e menaxhohet nga qarqe antishqiptare ,qe i duan te keqen ati populli dhe vet Shqiperise .

  Reply to this comment
 10. betixho January 27, 17:22

  HIPOKRIT I PA PARË.
  SHIKO Ç’THOT:”PO TË DOJA JA U KTHEJA,POR S’KAM QËNË I LIDHUR ASNJËHERË ME JETËGJATËSINË NË PUSHTET’.
  E KUPTONI JU Ç’FARË THOTË APO JO!
  DOMETHËNË PO TJA U KTHEJA,ATA,-POPULLI D.M.TH.-DO MË BANIN NË PUSHTET PËR SHUMË KOHË,POR UNË ME DEMEK NUK NUK E DOJA KËTË,DOMETHENË PUSHTETIN,PRANDAJ NUK JA U KTHEVA QË ATA TË MË HIQNIN NGA PUSHTETI.
  PIKËRISHT-SI GJITHMONË-THOTË TË KUNDËRTËN.
  ORE! KA DIN E IMAN KY MASHTRUES ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*