Ish-policët protestojnë kundër vendimit për Dritan Dajtin

February 11, 2019 15:45

Ish-policët protestojnë kundër vendimit për Dritan Dajtin

Para Kryeministrisë protestuan ish-policët, të cilët e cilësojnë absurd vendimin që u dha për personin që akuzohet se vrau 4 oficerë policie.

Në operacionin e kapjes së Dritan Dajtit, i cili jetonte në arrati pasi kishte një tjetër dënim për vrasje, humbën jetën 4 punonjës policie.

Gjykata e Shkallës së Parë, pas një historie të gjatë gjyqesh mbi 10 vjet dha vendim me burgim të përjetshëm, por Gjykata e Apelit me një trupë gjykuese ende të pakaluar në Vetting, e uli dënimin në 25 vite.

l.h/ dita

February 11, 2019 15:45
Komento

6 Komente

 1. xxx February 11, 17:07

  duhet te protestojne para gjykatave, para KJGJ, eshte ngaterruar adrese

  Reply to this comment
 2. Vito Kermilli, shoku i Nikos qe mashtroi me kultivimin e kermillit February 11, 17:13

  Te dashur ish police,
  ju duhet ta dini qe Tan Dajti ka si avokat njerin prej jush. Nje ish polic te perjashtuar nga rradhet e policise per fallcifikimin dokumentave te vdekjes se atij djalit nga disa mjeke. Emrin e ka Arges Xhepa. Edhe ai keshtu thote jam ish polic i liruar e pret te kthehet ne polici.
  Femija qe vdiq ishe vetem 10 vjec.
  E keni aty kur beni mbledhje dhe ka dhene info dhe per komisarin qe u vra para dy vjetesh.
  Verifikoheni

  Reply to this comment
 3. Loni February 11, 17:49

  Ore karagjoza o ushtar te sali berishes, kush e mori vendimin mor rober kurva gjykata e saliut apo edi rama, shikojeni kta njerez qe deri dje kan qen mbrojtes te ligjit, shikoheni llaxhoret.

  Reply to this comment
 4. wickedgame February 11, 18:17

  Ku te jete Kulicaj ,spo e dalloj.

  Reply to this comment
 5. Dridhe me lesh Monike. February 12, 01:13

  O Eerzen Brecani (breke-cami….. grisuri) o legen, o kelysh i Sali Kar-axbic, Gjykatat nuk varen nga Kryeministri, o cope e mutit.
  Shko protesto para Presidentit Like Floriri ai eshte Kryekar i KLD, shkoni para Gjykates se Larte qe riktheu vendimin me 4 denime te perjeteshme, per killerin Dritan Dajti etj etj.
  Ke ngaterruar adrese o malok plehre, i pabese dhe kokrra e hajdutit e bashkepunetor me kriminelet e trafikantet, rrace qeni….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin