Ish-të përndjekurit, Ahmetaj: Kësti i tetë 100%, brenda 31 dhjetorit

December 6, 2017 10:52

Ish-të përndjekurit, Ahmetaj: Kësti i tetë 100%, brenda 31 dhjetorit

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë se deri në fund të këtij viti ish-të përndjekurit që janë gjallë do të marrin këstin e tetë në masën 100%.

“Deri në datën 31 dhjetor ish- të përndjekurit do të marrin këstin e tetë në masën 100% për të gjallët” tha ai.

Më pas ministri u shpreh se do të ketë edhe një fond shtesë për organet e Vettingut.

December 6, 2017 10:52
Komento

13 Komente

 1. gjermani i fundit December 6, 11:23

  Nastrua, alias “intelektuali” do ta marre dy here kete kest, njehere si “nastradin” dhe njehere si “InteLekaTual”

  Reply to this comment
  • tiku December 6, 21:39

   Nje super lajm i mire per gjithe ish-perndjekurit me ne fund po behet dicka per kete kategori. Bravo

   Reply to this comment
  • helios December 6, 21:44

   Te lumte :), me vjen shume mire qe kjo kategori po demshperblehet, sa per buxhetin eshte me optimali, keto qe thoni ju bashke me PD-ne jane kritika te kota sepse mbi te gjitha ky nuk eshte nje buxhet dosido por ka nje mbeshtetje dhe vleresim te madh nga institucionet financaire qe jane shume here me kompetente se analizat tuaja.

   Reply to this comment
 2. FORSTER December 6, 12:04

  Zoti Ahmetaj boll me keta te perndjekurit ,por shikoni me ato familje qe u permbyten nga uji .Se ata kane nevoje emirgjente ,kurse te perndjekurve zgjidhjuni me vone se nuk kane bere “veze te kuqe”.

  Reply to this comment
  • Agimi December 6, 15:06

   Ti nuk ke faj te kerkosh tenden. Nuk te ve faj. Por edhe me ish te perndjekurit nuk te lejoj t’i prekesh. Kane vuajtur aq shume, u neperkemben nga largeqofti Berisha dhe perseri mbeten ajo klasa e deklasuar. Pra, atyre u ka hyre uji prej 50 vitesh. Jane shume here me perpara se ty ne radhen per demshperblim. Dem i ardhur nga shteti. Cenim i lirise. Shpresoj ta kuptosh.

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. December 6, 19:04

   O Forster,te perndjekurit nuke kane bere vezen e kuqe ngase ishin te zene me pune neper miniera e tharje kenetash,hapje aeroportesh e ngritje uzinash,ne nje kohe qe shperbleheshin vetem per nje cope buke dhe ne pasiguri per jeten,dhe kjo eshte mese e vertete,se “vezen e kuqe” e bete ju qe si dje dhe sot me bijte e mostrat e diktatures komuniste ,pas viktimave te eterve shtuat mijra viktima te tjera te luftes per leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim brenda djallit,perfundimi mijra nena dhe gra te veshura me te zez,dhe mijra femije jetim,duke mos harruar grabitjet e tjetersimin e pasurise kombetare dhe private nga fuqia e pushteteve,aqe sa detyruat popullin ne shumice t’u bojkotoje ne zgjedhjet e fundit parlamentare.O Forster,perse ishit dhe mbetet ju o mije kenetsh e pjella te jashteqitjes shqiptare,SOVRANI,USA dhe BE-ja kerkoje me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.Ish te perndjekurit po marrin minimumin e minimumit te pages se papaguar,te atije zfrytezimi antinjerezor me pasoja humbje jete njerezore te bere nga eterit tuaj.Mjaft eshte MJAFT,prisni se nuke keni pare gje akoma,ku e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr,dhe e nesermja e afert ne burg ne nje ferr pa fund.Dardha e ka bishtin prapa;thote populli.Drejtesia do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali.

   Reply to this comment
 3. lora December 6, 12:18

  Po ç’jane me keto para more minister, 27 vjet u mbushet bythen me para te gjithe atyre qe e groposen kete vend. Populli shkrete, ngeli popel dhe i thone demokraci kesaj. Deri kur do vazhdoje kjo, kur te tjeret jane pa shtepi e pa katandi, punuan ne regjimin e Enver Hoxhes dhane gjitheçka, e sot kane ngele rrugeve. Vendosni nje raport te drejt me keta njerez. Demokracia hengri dhe gelltiti te pafajshmit. Apo keshtu do te vazhdoje, Mos i kundershto te keqes me force.

  Reply to this comment
  • Genti December 6, 15:13

   @ Lora. Mundohu te kesh pak respekt per veten ne radhe te pare dhe per ata qe kane sakrifikuar per kete komb, ku hyjne edhe ish te perndjekurit, pavaresisht lavazhit te trurit qe te ka bere diktatura mbi ate klase. Hulumto dhe d ote gjesh qe ata ishin te gjithe te arsimuar, njerezit me te ditur te kombit. Dhe pak me shume, Qeveria vazhdon te prishe imazhin e tyre me keste qsharake – mbushen gazetat, e gjitha propagande per te ju mbushur mendjen se po behet nami me ta. nderkohe fakt eshte qe i genjejne me 2 leke, edhe ato pasi i kane sorrollatur me qindra here. Respekte per ty, si bashkekombas dhe bashkevuajtes i atdheut tim ne te gjitha te mirat dhe te keqiat e tij.

   Reply to this comment
   • Kaci December 7, 08:54

    Per ke te kete reslekt more koqe? I tregon lavazhin trurit ti asaj! Budallenj te paditur. Tja cojne leket ushtarakeve ate te bejne. Na dolet ju pertej te majtes e te djathtes. Travestite politike pa identitet politik.

    Reply to this comment
    • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. December 7, 17:38

     O kaci,o mije kenete,po kujte ushtarakeve,atyre qe u bene pale me berishovicet e nanovicet qe shkaterruan ushtrine,atyre qe i shiten per skrap topa,tankse,avijone,e nendetese,apo atyre qe bene kontrabande armesh e municionesh me milloshevicet e karaxhicet dhe vendet ne lufte,kujt,o mije kenete dhe mizekali?Shqiperia paskapatur ushtarake jo vetem debile,por dhe aqe te lige sa u bashkuan me djallin.Asnje privilegj nuke duhet ti jepet ish ushtarakeve te kohes se diktatures,ngase ato luftuan me fantazma dhe jo ne rrealitet me diktaturen komuniste-enveriste-nanoiste-berishovice nga me te egrat ne shume vite per shqiptaresh.28 deshmore rane per nje Shqiperi te lire e demokratike,dhe kurrsesi per nje diktature enveriste qe pas 28 deshmoreve,shtoje dhe mijra vitima te tjera te pafajshme.Dhe ne pseudodemokraci 30 mije te tjere fatkeq rane viktima te pangopesise se berishovicerve,nanovicerve, metovicerve,bashovicerve e pazareve te pista te ramovicerve ne luften per leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim brenda djallit.Dhe ushtaraket tane,si dje dhe sot vazhdojne ti bien fyellit te jashteqitjes shqiptare te politikave bastarde sa korruptive aqe dhe kriminale te Tiranes zyrtare deri me sot,aqe demostrativisht,sa Sovrani USA dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e DEKRIMINALIZIMIT.

     Reply to this comment
 4. Genti December 6, 15:15

  @ Lora. Mundohu te kesh pak respekt per veten ne radhe te pare dhe per ata qe kane sakrifikuar per kete komb, ku hyjne edhe ish te perndjekurit, pavaresisht lavazhit te trurit qe te ka bere diktatura mbi ate klase. Hulumto dhe d ote gjesh qe ata ishin te gjithe te arsimuar, njerezit me te ditur te kombit. Dhe pak me shume, Qeveria vazhdon te prishe imazhin e tyre me keste qsharake – mbushen gazetat, e gjitha propagande per te ju mbushur mendjen se po behet nami me ta. nderkohe fakt eshte qe i genjejne me 2 leke, edhe ato pasi i kane sorrollatur me qindra here. Respekte per ty, si bashkekombas dhe bashkevuajtes i atdheut tim ne te gjitha te mirat dhe te keqiat e tij.

  Reply to this comment
 5. loni December 6, 22:08

  SHume nga keta te ashtuquajtur ” te perndjekur politike ” kane qene te burgosur ordinere te denuar per vjedhje.

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe avoketer te djallit. December 7, 09:55

   O loni, sa per ata te denuar per vjedhje, apo grabitje nga fuqia e pushteteve, pra per keta ordineret, perseri fajin e kane per seleksjonim bijte e eterve te diktatures komuniste dhe mostrat e saje, qe si dje dhe sot vazhdojne te sundojne pa i hyre gjemb ne kembe per mijra krime dhe superkorrupsione. O loni prej betoni dhe deni prej verteti. Perse nuke u denuan krimet makabre te diktatures komuniste dhe persekutoret ne to, qe si dje dhe sot krekosen si gjeli siper plehut te tyre, SOVRANI,USA, dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi, Vettingun dhe ligjin e Kriminalizimit,.O loni prej kartoni, dhe per ju o mije kenetash dhe avoketer te djallin,,doni apo nuke doni ju,drejtesia do te behet, se e ka kerkuar me force SOVRANI USA dhe BE-ja,qe i ka bekuar Zoti ne sherbim te nje bote te lire, e demokratike dhe ne progres njerezor.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*