Ish-truproja i Trump flet për anën e errët të ish Presidentit: “Ka borxh 130…”

April 3, 2021 11:18

Ish-truproja i Trump flet për anën e errët të ish Presidentit: “Ka borxh 130…”

Dikur një nga njerëzit më të afërt të ish Presidentit të SHBA Donald Trump, truproja i tij, Kevin Mckay deklaroi se ish lideri botëror i ka ende borxh 130 dollarë për disa hamburger që ai bleu te McDonald’s në 2008 me paratë e veta.

Kevin thotë se ”Ai më tha se do të më paguante, por nuk e bëri kurrë. Kur punoja për të vazhdoja të mendoja se një ditë do të më thoshte “Kevi, ja paratë që të detyrohem”, por kjo nuk ndodhi”

Ai gjithashtu e quajti njeri jo të fjalës.

“Kjo mund të duket qesharake thotë Kevin që njeriu më i fuqishëm në botë më detyrohet 130 dollarë, po keshtu eshte”.

c.r. / dita

April 3, 2021 11:18
Komento

19 Komente

 1. Arben April 3, 11:21

  Muhabete sorroxhinjsh.

  Trumpit ja vodhen pushtetin me vjedhje votash.

  Populli amerikan nuk eshte i perfaqesuar nga bideja.

  Reply to this comment
  • Nick April 3, 11:57

   Muhabete veshegjatesh si puna jote. Demokracia amerikane kesaj radhe shpetoi nga rreziku fashist.
   Fashizmi lind, veç te tjerash, nga injoranca dhe pertacia mendore.
   Komenti yt eshte shembull i qarte.

   Reply to this comment
   • Arben April 3, 16:48

    Pjesmarrja ne zgjedhjet usa

    2008 = 129 milion, fiton babama

    2012 = 126 milion, fiton babama

    2016 = 128 milion, fiton Trump

    2020 = 155 milion, fiton bideja.

    Prape se prape, kjo gje nuk tregon fare se bideja

    qendron mbi nje fron te vjedhur.

    Reply to this comment
    • Arben April 3, 16:49

     Dmth, kaq vota dolen nga kutite, se sa veta vajten votuan

     nuk i dihet mire.

     Reply to this comment
     • mirel April 3, 17:38

      Sikur nuk te doli aritmetika mire o ballist i Erdoganit?

     • Arben April 4, 09:24

      Mirel, ky eshte muhabet per njerez me dy pare mend

      ne koke.

      me mire lere fare mos e lexo

   • Raimond vlonjati April 8, 19:47

    Hahahaha _-Si duket pamja e Trumpit, si mysybet hahaha

    Reply to this comment
  • shtellunga April 3, 13:47

   Sa mire i dijme ne punet e te tjereve, sidomos te vendeve te medha, superfuqive. E kemi trashegim nga xhaxhi qe ka lene litarin jashte.

   Reply to this comment
 2. Arben April 3, 17:18

  ..

  Reply to this comment
 3. USA April 3, 18:13

  Legen Kevin, nuk je kujtuar ca si shpejt ne kohe per t’i kekuar miliarderit Trump nje qerasje me hamburger, qe ti keto shpenzime i quan borxh?
  Kerkon te beje emer e te terheqi vemendje, sic duket paska ngelur pa breke zorraxhiu.

  Reply to this comment
 4. Hajde gallate hajde April 3, 18:17

  Qerasja nuk permendet, por si ka mundesi qe disa hamburger kushtojne 130 $, apo ke qerasur edhe kalimtare te rastit.
  Mos ke dashur te thuash qe ke shpenzuar 13 $ dhe vitet kalojne e rrena shtohet me 10 fish.

  Reply to this comment
 5. intelektuali April 4, 10:49

  O gazeta DITA, nga i gjeni me dylbi enveriste keto lajme senzacionale?

  sepse:

  Ne SHBA me 130 USD nuk fshin dot bythen ne hale publike, po sa i paguante Trumpi ketij dallkauku imagjinar, besoj se paga vjetore si bodigard Presidenti i SHBA i kalonte 6 shifrat e valutes amerikane,

  prandaj:

  AMAN DHE DERMAN ME KETO LAJME ESTRADE PER KATUNARE DRU ME PRE!

  Reply to this comment
 6. mali April 4, 20:45

  kjo eshte per ne “Gojet e liga”ku personazhet jane imagjinare.Gjermani i fundit-e ka spjeguar qarte e shkurt:ky eshte kapitalizmi.Prandaj ka te pasur e te varfer.I varferi kur ka kos lyen e bythen,dhe nuk mbledh kure para.

  Reply to this comment
 7. Drini April 7, 22:46

  Arben, shko laj pjatat ose halet diku ne amerike se nuk te dhjet njeri ty hale emigranti, do bej bytha jote politiken e amerikes.

  Reply to this comment
  • Arben April 8, 10:54

   Une jetoj ne allbanine urupiane, por mendoja se ne USA kishte nje faresoj rregulli Keto zgjedhje treguan se edhe USA ka hik per lesh raki

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim