Ish-zv/kryeministri grek Pangalos: Jemi bërë Shqipëri, por pa Enver Hoxhën

April 22, 2015 21:55

Ish-zv/kryeministri grek Pangalos: Jemi bërë Shqipëri, por pa Enver Hoxhën

Nuk është hera e parë që politikanët grekë përqasin gjendjen ekonomike të Greqisë me atë të Shqipërisë. Qoftë për arsye elektorale, qoftë për të frikësuar popullin, politikanët grekë, disa herë kanë marrë si shembull, gjendjen ekomomike të dikurshme apo edhe të tashme të Shqipërisë.

Ish-zëvendëskryeministri dhe deputeti i PASOK, Thodhoros Pangalos i cili në një intervistë në stacionin VHMA FM , përqasi gjendjen e tanishme të Greqisë, me atë të Shqipërisë gjatë viteve të komunizmit.

Shqipëri jemi bërë? Kam frikë se jemi bërë Shqipëria, po pa Enver Hoxhën, sepse Enver Hoxha ishte personalitet. Kam frikë se jemi bërë ‘M*** Katun’, siç themi ne Arvanitasit, shprehje e cila përshkruan një situatë shumë të dëshpëruar”,  tha Thodhoros Pangalos./Shqip

April 22, 2015 21:55
Komento

31 Komente

 1. Lion April 22, 22:23

  Ka rendesi qe e pranon pa komplekse qe eshte arvanitas. Vlen te pershendetet.

  Reply to this comment
  • Drenica. April 22, 23:07

   Jeni te vonuar se ,ky njeri ka 30 vjet qe thote qe eshte arvanitas ,e thoshte edhe gjyshi I tij Diktatori Pangalos.Eshte akuzuar 100-ra here per deklaratat antikonformiste ,pro shqiptare.
   Pangalos ,kur Shqiperia hyri ne Kom.Evrop. kur mori fjalen tha :jam shqiptari I dyte qe marr fjalen ne ket mbledhje , I pari ishte Berisha.

   Reply to this comment
   • 1908 April 23, 00:44

    ka ardhur koha qe shteti amerikan te njohe Enver Hoxhen si nje nga armiqte e tij me te dobishem.

    Eshte turp per ato dipllomate amerikane qe merren me shqiperine te cilet arrijne me ambasdorin arvizu deri atje sa DHUNSHEM te dale ne TV dhe te thote se EH ishte monster ,qe ishte nje lapsus i papranueshem ne nje kohe qe nje krimineli si Berishovic i thote burre shteti sapo kishte vrare 4 djem nenash pas shpine.

    Eshte jo llogjike kur me fidel kastron po lidhen marredhenie dipllomatike dhe akoma disa zyrtare amerikane nuk duan ti “ngelet qejfi ” kanibalit antienverist elez biberaj dhe company.

    Duhet te marre fund teoria idiote e vitit 1991-1992 e Rajersonit dhe Elez biberajt per dekomunistifikimin qe u perkhtye ne serbizimi dhe greqizimin e ekonomise shqiptare,sa po arrijne njerzit te zhduken nga ai vend i pabanueshem.

    Kush ishte Enver hoxha…lexoni me poshte

    Ndërhyrja ushtarake që parashikonin amerikanët në Shqipëri

    Në Arkivin Kombëtar Amerikan në Avenunë Pensilvania, Washington D.C. gjendet tashmë i deklasifikuar për studiuesit një prej thesareve me të rëndësishme të historisë Shqiptare të Luftës së Ftohtë. Gjithsesi, operacionet sekrete amerikane duhen parë sipas kohes. Jo më larg se 5 vite nga fillimi i Operacioneve klandestine kundrejt Shqipërisë, oficerët e OSS-së, pararendësja e CIA-s, ishin përkrah Enver Hoxhës në marshimin e fitores në bulevardin e Tiranës. Brigadat partizane e marshonin në këtë paradë të armatosur nga forcat aleate dhe të trajnuar nga një sërë oficerësh të shërbimeve sekrete britanike dhe amerikane. Flamuri sovjetik qëndronte në krah të flamurëve amerikanë dhe atij britanik në marshimin e madh, ndërsa avionët amerikanë “Halifax” fluturonin mbi Tiranë duke shpërndarë fletushka në mbështetje të çlirimtarëve.

    projekti i CIA në 1949: Si do ndërhyhej në Tiranë

    TOP SEKRET
    21 mars, 1949
    Për: PILIGRIM
    Nga: CICERO
    OPERACIONI SHQIPTAR
    Për të rrëzuar qeverinë aktuale dhe zëvendësimin e saj me një qeveri të pëlqyer prej nesh,
    mbetet shumë për t’u bërë në terren, përpara se ne të ndërmarrim hapa konkretë. Ne duhet
    të koordinojmë veprimet tona në momentin kur Ushtria kombëtare greke është fitimtare
    në Epir

    Dosja e panjohur e operacioneve sekrete
    Autorët e projektit: Frank Wisner, drejtues i Drejtorisë Sekrete, dhe James Angelton,
    s
    hefi i Kundërzbulimit.
    Ndërhyrja ushtarake që parashikonin amerikanët në Shqipëri
    Në Arkivin Kombëtar Amerikan në Avenunë Pensilvania, Washington D.C. gjendet
    tashmë i deklasifikuar për studiuesit një prej thesareve me të rëndësishme të historisë
    shqiptare
    të Luftës së Ftohtë. Prej vitit të kaluar, rreth 10 mijë dokumente të
    deklasifikuara hedhin dritë për herë të parë mbi operacionet e Shërbimeve Sekrete
    Amerikane ndaj regjimit komunist të Enver Hoxhës. Dokumentet në fjalë i përkasin
    periudhës kohore 1949 -1955, periudhë kur një prej shërbimeve sekrete më të fuqishme të
    botës përgatiste në fshehtësi të plotë operacionet klandestine ndaj vendit më të vogël dhe më të varfër të Ballkanit, Shqipërisë. Gjithsesi, operacionet sekrete amerikane duhen parë në kontekstin e tyre historik dhe politik

    USHTRIA ENVER HOXHES

    “Provokacioni” grek i 2 gushtit 1949, agresion luftarak për pushtim
    Sipas dokumenteve faktike, në sulmin e 2 gushtit 1949, grekët përdorën kundër Shqipërisë ushtrinë me topa, avionë, ushtri tokësore e gjithçka që përdor çdo ushtri që synon të pushtoj një vend tjetër. Ushtria shqiptare, madje edhe populli i cili në regjimin “hoxhist” quhej “popull ushtar e kufitar vigjilent”, iu kundërpërgjigj sulmit pushtues grek, me luftë të armatosur, në mbrojtje të kufijve e trojeve që u sulmuan. Ishte një luftë e përmasave dramatike. Ndërsa Greqia vërsuli drejt Shqipërisë mbi 70 mijë forca të armatosura, mbi 50 avionë, 80 tanke dhe një skalion artilerie me afro 400 gjuajtës, kryesisht topa, shteti shqiptar mobilizoi dhe futi në luftën mbrojtëse 10 mijë ushtarë, ndërkohë që po mbante në gatishmëri edhe 30 mijë trupa të tjerë pranë zonës së sulmuar. Siç dihet, Greqia ka pasur historikisht pretendime e synime për rrëmbim territoresh shqiptare, të cilat në 100 vitet e fundit i ka manifestuar edhe me provokacione e diversione ushtarake, duke tentuar të zaptoj forcërisht trojet shqiptare. Këto diversione e sulme ushtarake, kanë qenë sistematike veçanërisht pas shpalljes së pavarësisë në vitit 1912 dhe sidomos pas vitit 1913, kur “Konferenca e Londrës”, caktoi kufijtë zyrtar shqiptar, duke mbyllur kapitullin e kufijve mes Greqisë e Shqipërisë. Një nga aktet më famëkeqe luftarake greke kundër Shqipërisë, ka qenë sulmi ushtarak i nisur në 2 gusht 1949 në jug të vendit, me objektiv pushtimin dhe aneksimin me forcë të asaj toke shqiptare, që grekët e quajnë “Vorio-Epir”.

    KARNAVALET E SALI BYTHISHES
    Me 10 prill te 1994 i realizua masakra e pergjakur nga skuadro komanda “Pirro 1” Komando përbëhej nga 7 persona te armatosur me armatim te ushtrisë greke Pjesa tjeter qëndroi ne greke.Ne mesnatë u bë krimi, kunder një reparti me 130 rekrute te rinj dhe te parmatosur.Më 10 prill, në orën 02:40 një komando greke prej 8 personash me uniforma të ushtrisë greke hynë në territorin shqiptar, në afërsi të fshatit Peshkëpi pranë një reparti ushtarak. Komandoja vret në befasi ushtarin Arsen Gjini, kapitenin Fatmir Shehu dhe plagos tre shqiptarë. “Këto i keni për Vorio Epirin”, kanë thirrur ndërsa gjuanin. Gazeta “Elefterotipia” publikon lajmin se vrasja është marrë përsipër nga grupi terrorist “MAVI” (Fronti për Çlirimin e Epirit”. Nata e 10 prillit 1994 do të mbahet mend nga të gjithë shqiptarët. Vendi ynë atëherë u gjend përballë një sulmi ushtarak. Një repart komando hyri nga Greqia 4 kilometra në tokën shqiptare. Pasi kishte studiuar më parë planin, njerëzit që mbanin veshur uniforma ushtarake, sulmuan postën kufitare të Peshkëpisë. Bilanci dy të vrarë, tre të plagosur dhe disa dhjetra ushtarë të traumatizuar. Komandoja greke kishte zgjedhur si moment të duhur për të sulmuar, kohën kur i gjithë reparti kishte rënë në gjumë. Dy persona me uniformë dhe maska hynë në korridorin e kazermës. Komandanti i stërvitjes, Fatmir Shehu, u foli të panjohurve, duke u kërkuar të kursenin ushtarët, por ata e qëlluan me armë duke e lënë të vdekur. Më parë maskat kishin ekzekutuar edhe ushtarin Arsen Gjini. Tre rekrutë të tjerë mbetën të plagosur gjithashtu. Nën këcënimin e armëve maskat që flisnin greqisht duke përmendur Vorio Epirin, i mbyllën 130 ushtarët në një dhomë, ndërsa dy oficerë të tjerë i izoluan në një zyrë tjetër. Ky ishte versioni zyrtar i shtetit shqiptar, porse në traktin e organizatës “MAVI” i botuar edhe nga shtypi grek, shkruhej: “Organizata patriotike MAVI, pasi studioi me kujdes kushtet dhe operacionin që do të kryente në janar 1994, i dha urdhër njërës prej skuadrave të saj të armatosura që të godiste një repart ushtarak shqiptar, pranë vijës kufitare. Në orët e para të datës 10 prill, ditë e diel, në bazë të informatave të dhëna nga “Seksioni i mbledhjes së informatave”, skuadra PIRRO-l, e përbërë nga një grusht luftëtarësh, gjendjej në pozicionin e vrojtimit të objektit, në një kodër aty pranë. Sulmi filloi me kapjen e rojes dhe brenda dy minutash, godina dykatëshe e stërvitjes në Peshkëpi ishte në duart e luftëtarëve tanë. Skuadra e mbajti repartin për 20 minuta. Duke ikur, mori me vete 15 automatikë tip Kallashnikov të prodhimit kinez, dy arka me municion, si dhe oficerin e SHIK-ut, të cilin pak më vonë dhe të lidhur me pranga, e la të lirë. Sulmi ynë, si dhe të tjerët që do të pasojnë, ishte një veprim luftarak.” Masakra e Peshkëpisë u pasua me një ngritje të marrëdhënieve diplomatike mes Greqisdë dhe vendit tonë. Qeveria shqiptare protestoi ne menyre poshtuese në Këshillin e Kombeve të Bashkuara,

    Reply to this comment
    • sopiqoti April 23, 08:42

     me te lumte ajo dore dhe ajo mendje.

     Reply to this comment
    • Lleshi April 23, 10:07

     Mos harro se Fredin e masakres se Peshkepise e ke sot kandidat per kryetar bashkie ne Himare te prezantuar nga Dulja !

     Ndersa tartufet zoterojne Shqiperine !

     Saga vazhdon deri ne …… purifikim !

     Reply to this comment
  • idhi April 23, 07:35

   Nje korigjim per artikull shkruesin!
   Kur Pangallos ben krahasimin,nuk e bene me Shqiperine e kohes se komunizmit.Kjo duket lehtesisht kur thote se:…jemi bere si Shqiperia por pa Enver Hoxhen,dmth e ka fjalen per Shqiperine sot!

   Reply to this comment
 2. nostradamus April 22, 22:27

  Sa interesante eshte fraza e fundit e Pangallos ku thote se : ”jemi bere mut ,sic themi ne
  arvanitasit !!! Vini re po nxjerr krye faktori arvanitas dhe ku ne nje Greqi qe eshte shume
  me teper se sa konservatore e alergjike ndaj shqiptareve !!! SHQIPTARE AKUJT PO SHKRI-
  HEN !!! C’KA THENE NOSTRADAMUS PER GJUHEN SHQIPE ! SHIKO ”ENIGMEN” !!!

  Reply to this comment
 3. nostradamus April 22, 22:30

  Shqiptaret duhet te ndergjegjesohen per ”plagjiaturen” e historise se popullit shqiptar !!!

  Reply to this comment
 4. feniks April 22, 22:42

  E kane njohur dhe pranuar qe ENVER HOXHA ishte jo vetem PERSONALITET,por nje BURRE SHTETI,qe mund te komandonte edhe BOTEN!!!
  Le ta degjojne kete te vertete te MADHE nga goja e nje greku personalitet i vendit te tij,por Shqiperise do t’i duhen SHEKUJ qe te LINDE nje NJERI I MADH si ENVER HOXHA!!!
  Le te kaperdijne PESHTYMEN DHE GELBAZAT TUBERKULARE te gjitha ARMIQTE E SHQIPERISE brenda dhe jashte vendit,se kane 25 vjet qe akuzojne Enver Hoxhen per te gjitha te ZEZAT,qe keta TRADHETARE po i bejne popullit shqiptar ne te gjitha drejtimet!!
  Keta kujtojne se mjafton te jene ne pushtet dhe je njekohesisht edhe BURRE SHTETI!
  Pa qene IDEALIST dhe te shkrish jeten tende per popullin sic beri Enver Hoxha,JE NJE MUT I MADH qe kuterbon ere e asgje tjeter si Sali Berisha,Fatos Nano etj!!

  Reply to this comment
  • Tartufi April 22, 23:20

   Feniks argetusi,per kohe te merzitura.Dylberi Enver mund te qeveriste dy te
   tretat e botes ,jo te teren!! Feniks sakati,bota nuk eshte mendia tende e pergjysmuar qe eshte vetem per te thene dhe llogjikuar si idioti.

   Reply to this comment
 5. padrino April 22, 23:19

  Le ta marrë vesh piktori ripjelljes mavri, kush ishte Enver Hoxha, bashkë me larot e PDsë.

  Reply to this comment
 6. Drita April 22, 23:29

  C’jemi bere a derzi. Nje m… kemi qene te tere, si ju si ne. Thjeshta tani po i bie perdja grekeve e po dalin aty ku do ishin pa lekte e Europes.

  Reply to this comment
 7. o malakas April 22, 23:36

  Ti vish vërdallë me mijëta herë dhe nuk ka lumë në botë të lajë gojën tënde të qelbur kur ti përmendë Enver Hoxhën.
  Ftou sou palio malaka!
  Kathiqi tou qerata, na pas ston dhiavolo.

  Reply to this comment
 8. Niko April 23, 02:22

  Krahasim pa vend. Enver Hoxha nuk la borxhe mbrapa.

  Reply to this comment
  • anticensurë000 April 23, 11:24

   NIKO
   atë të ka thënë!!
   kuptoje!!
   po të thotë se jemi bërë si shqipëria,POR JO SI AJO E ENVER HOXHËS!
   me një fjalë si shqipëria PAS ENVER HOXHËS!!

   Reply to this comment
 9. Poop April 23, 02:52

  Te japim ne nje Enver vetem hapin gojen kerkoni.

  Reply to this comment
 10. DRITAN April 23, 03:45

  Kam patur mundesine ta njoh Zotin Th. Pangalos qe ne fillimet e viteve 90′ ne Athine me ndermjetesimin e nje shoku te tij te ngushte Arvanitas dhe ai. Th. Pangalos gjithmone thoshte se ishte Arvanitas dhe ne familjen e tij pleqte flisni shqip biles dhe ai vete e perdorte shume gjuhen e prinderve. Edhe me vone e kam degjuar ta permende kete fakt shpesh, biles dhe ne vizita zyrtare ne Tirane. Pra nuk ka ndonje te re ne kete drejtim.

  Reply to this comment
 11. DRITAN April 23, 03:49

  Kompozitori me i famshem dhe me i madh Grek, dhe nje pene mjaft e zgjuar Manos Hatidhakis, kur vdiq Enver Hoxha, shkruante nder te tjera… “Mjere Shqiperia qe humbi nje burre dhe personalitet aq te madh”. “Germoni” se do te gjeni shume gjevahire te tilla ne letrat greke…

  Reply to this comment
 12. DRITAN April 23, 04:02

  Ja dhe fjale per fjale ne greqisht se cfare ka thene Pangalos…

  Αλλιώς, τι Αλβανία έχουμε γίνει; Φοβούμαι ότι Αλβανία έχουμε γίνει, χωρίς Έμβερ Χότζα, γιατί ο Έμβερ Χότζα ήταν προσωπικότητα. Φοβούμαι μήπως γίνουμε μουτ κατούμ που λέμε εμείς οι Αρβανίτες, δηλαδή σκατοχωριό, για να περιγραφεί μια πολύ απελπισμένη κατάσταση.»

  Reply to this comment
 13. Mal Osdrimi April 23, 05:28

  E.H lojtar i shkelqyer karamboli dhe bilardo. Cdo sjellje te tij mundohuni ta gjykoni duke marre parasysh kete shkathtesi te tij. Kur e mori pushtetin ishim kombi me injorant, i varfer dhe I prapambetur I europes. Kur u permbys nga pushteti ishim te dale boje dhe kohe ne dije, pasuri dhe moral.

  Reply to this comment
 14. Patriote April 23, 06:02

  Pangallos shpesh here e ka deklaruar se : ne shtepine tone ne flisnim shqip , gjyshja na thoshte qe ne prag e brenda duhet te flasim vetem shqip ! Fatkeqesi per ata emigrante ne Greqi apo ne vende te tjere qe nuk u kane mesuar femijeve te tyre gjuhen shqipe !
  RESPEKTI PER VEHTEN FILLON NGA GJUHA. DHE RESPEKTI. PER GJUHEN. FILLON NGA. SHKRIMI Q!

  Reply to this comment
 15. Dardan April 23, 07:55

  Degjo ketu ti more Prapangalllos, mund te jesh grek, shqiptar , mamuth , zezak, kinez, amerikan a cfare te duash ti, por nje gje mos harro o pis i pisave: Enver Hoxhen mund ta shash vetem per ate qe ishte zemergjere dhe na la ca plehra atomike apo mbetje atomike, po deshe, por sa per te tjerat thirri pak asaj kujteses tende te menderosur qellimisht, A nuk ishte Shqiperia nen Enver Hoxhen kur ju bythmuterit kerkuat buke dhe Shqiperia ua dha pa kursim, Mos valle harrove qe Enver Hoxha u vuri kushtin qe buken ta shisnit me ate cmim qe shitet ne Shqiperi??? E kam degjuar me veshet e mij kur nje plake greke u bertiste policeve greke qe na kishin arrestuar qe te na linin te lire pasi per buken e gojes kishim vajtur ne. Aty degjova per here te pare ate nga ajo nene greke kur tha se edhe shqiptaret na kane ndihmuar duke na dhene buke. Ja bre Prapangallos qe ti e di shume mire se ne kohen e Enver Hoxhes keni marre buke tek ai, o pis i pisave! Ne veshe me ushtojne akoma thirrjet e grekut qe po vdiste perpara syve te gjyshes sime: Kallamoqi, kallamoqi! Epra keta greket e tu (e di qe ti na qenke arvanitas) erdhen nje tufe tek porta e shtepise dhe kerkuan buke a memelige se kishin disa dite pa ngrene. Gjyshja u beri qull (memelige) me mjell misri dhe njeri prej tyre nuk mundi ta duronte goditjen e ushqimit ne barkun e thare dhe vdiq me ato thirrje. Gjyshja me tregonte gjithmone dhe qante per ate grek te vdekur. Pra ti llapaqen mos deformo historine e Shqiperise, se boll kemi Serbin e shumeperdhjere Sali Berishen!

  Reply to this comment
 16. Berlin April 23, 08:10

  Per kete thone qe dhe ky vjen nga nje familje e vjeter Arvanitase !

  Reply to this comment
 17. Gjaton Toroveci April 23, 08:44

  Deklarata e z.Arvizu per Enver Hoxhen duhet pare si e momentit dhe e papeshuar mire. Shprehjen me te sakte lidhur me Enver Hoxhen e ka bere para disa vjetesh Departamenti i Jashtem i SHBA nepermjet VOA shqip : Enver Hoxha ruajti pavaresine e vendit, por me kosto te larte per popullin.

  Reply to this comment
 18. Hëm... April 23, 08:49

  dulja nuk thote jam dropullit por grek ndaj dhe ju beni mire tani te mos thoni vetem arvanitas por shqiptar. Flakni ndrojen se jeni figura atje dhe se dhe po plakeni tani dhe deshmoni pak dinjitet qe tu kaloj edhe femijeve tuaj me pas. Duke respektuar keshtu dhe amanetin e te pareve tuaj qe nuk folen greqisht por shqip sepse ishin te tille.

  Reply to this comment
 19. Lleshi April 23, 10:05

  Dale , dale , dale me ngadale ! Shqiptaret po mesojne se jane veprat qe flasin dhe gojet e perdala !

  Filo greku arvanitas , gjaku i prishur shqiptar me helmin e Qishes Greke , Pangallos , do apo nuk do , nuk i mohon dot veprat e shqiptareve te kohes se Enver Hoxhes !

  Megjithese filogrek Qishtar Bizantinas , ai ka ruajtur pak shenja shqiptare ne trurin e tij te lavazhuar ! Ai te pakten eshte mirenjohes per kohen kur Shqiperia mbajti me buke grekerit ne kohen e Enverit ! Nderkohe qe disa plehra shqipfoles jane me grek se grekerit dhe me serb se serbet , ne vend tu kerkojne ketyre borxhet morale qe i kane Shqiperise se Kohes se Lavdise dhe te Punes !

  Por koha do te flase vete ! Me te keqen e kemi akoma perpara ! Vetem atehere , me kalimin e saj do te degjojme jo vetem fjalen “mut katund’ , por ………… dhe se figura e Enver Hoxhes , do ti mbledhe prape se bashku shqiptaret , perfshi edhe keta shqiptare filogreke te lavazhaur ne tru !

  Per Tartufet me shoke , do te jete fundi i historise se tyre gjenetike ! Le qe kush tha se tartufet jane gene shqiptare ! Mundet fare mire te jene gene pushtuesish dhe mongolidesh apo jevgjitesh afrikane !

  Reply to this comment
  • Suljoti Arvanitas . April 23, 12:35

   LLeshi .

   Tartuferia [ staneria ]]
   thone Qe jane Patricet Tane .

   çame Jane ,
   Arberoret tane Vellezer ,
   Qe Vrane vellezrit e tyre çame .

   Tartufi Yne
   eshte Patric
   se Gjizen e mbane ne shellire .
   Dhe si Patrice qe eshte
   i pelqen shume te Mjele Cjeperit .

   Ideali i Tartufeve ?

   Dylberizimi , Pa dallime kOMBETARE .

   pATRICET E Greqise jane Tartufat Suliote .

   Qe kerkojne te puthen me Grekun ,
   dhe te Dylberizojne me Arberine .

   Tartuferia i beri Masakrat çame .

   Tartuf Gramos pashko
   E dylberizoje ekonomine shqiptare .

   Kjo eshte tartuferia
   Gjaku i Bastarduar Arberor .

   Reply to this comment
 20. demo April 23, 13:31

  Nuk ka arsye te shtremmberoni fjalet e ketij greko-arvanitasi.Ai thote jemi bere mut per pula si Shqiperia qe la pas Enver Hoxha.Kush nuk e ka vuajtur Enver Hoxhen,nuk ka pse komenton dokrra edhe nqs.ka ndonje grek qe e paska ndihmuar E.Hoxha dhe kur???Kur nuk ndihmoi 30 mije camer qe kaluan kendej kufirrit te ndjekur nga kasapet greke.2000 camer i theri Zerva,2550 camer i la te vdisnin nga uria Enver Hoxha.,Gjysem shekulli te pushtetit te ketij tirani njohen vetem mungesa,uri dhe terror.Paska ndihmuar ky sharlatan,mediokerr popullin grek me buke!!!!!Kushedi sa shqiptare ka vrare per tu rrembyer drithin,kushedi sa familje kulakesh kane vdekur nga uria ne kampet e internimit,qe tja fale grekerve bereqetin e tyre! Po deshet ndonje Enver o greker,merreni Bashen,se eshte mot a mot si Enveri,Te vret duke buzeqeshur si Enveri,ta le kopilin ne dere si Enveri.Te hyn ne shtepi si mik dhe te con emrin ne Hage si kriminel lufte,tamam si bente Enveri.I zoti per asnje pune,por te rrezon henen ne toke me llafurina tamam si Enveri.Ka ardhur nga Hollanda si Enveri nga Parisi,pa ditur kush se cfare hyneresh ka bere atje,e me cfare eshte marre.Ka 7 pashaporta me 7 pseudonime si Enveri,hajdut i pangopur qe me nje rruge vodhi gjysmen e buxhetit te shtetit,diku tek 300 miljon euro qe do te kishin cuar ne burgim te perjetshem cdo qeveritar ne Evrope,tamam si beri Enveri me floririn e trgtareve qe depozitoi ne bankat e Zvicres 500 ton flori me gjithe lingotat e Rubikut.Shiti detin tek grekerit duke buzeqeshur i bukuri mamase si bente i bukuri anese duke shitur atdheun tek Jugosllavet.Firmoste bashkimin e Shqiperise me Jugosllavine,se mos ja kalonin bullgaret.Ka edhe nje Miladin Popovic,qe e merr hopa per te kaluar kanalin,por kete e quajne Berishovic.Merreni.ore greke merreni Bashen t`ju nxjerre mallin e Enverit dhe i pafshi hajrin bukuranes.

  Reply to this comment
  • Suljoti Arvanitas . April 23, 15:14

   Demo –

   Mall i ri eshte ky qe
   Ke tymosur Sot MO ??

   Edhe kur pije Vodke pe KoRçE
   NUK u llafosnje keshtu .

   A po ke terhequr te bardhe ?

   Veri drejt ato dreq Viza ,
   Ja se si llafosesh kur e Thith shtrember .

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*