Ish-zv. kryeministrja padit Edi Ramën, kërkon avokaturën e shtetit

April 20, 2019 09:57

Ish-zv. kryeministrja padit Edi Ramën, kërkon avokaturën e shtetit

Ish zv.kryeministrja teknike e PD-së gjatë marrëveshjes Rama-Basha padit në gjykatë qeverinë shqiptare.

Ledina Mandia e cila për disa muaj mbajti numrin dy të qeverisë shqiptare pas kryeministrit Edi Rama, sipas Report tv e ka çuar këtë të fundit në gjykatë duke kërkuar që të rikthehet sërish avokate e përgjithshme e shtetit.

Mandia rezulton se është liruar nga detyra me urdhrin 156 datë 7 tetor 2013 duke u zëvendësuar nga një tjetër emër, por pas thuajse 6 vite i është drejtuar gjykatës për të përfituar pagat dhe zhbërjen e këtij urdhri.

Kjo çështje është regjistruar më 29 Mars në gjykatën administrative me paditës Ledina Mandia dhe të paditur Kryeministri Rama dhe avokatura e shtetit.

o.j/dita

April 20, 2019 09:57
Komento

10 Komente

 1. Mona April 20, 10:09

  Shpejt u kujtove moj zonje.

  Reply to this comment
 2. Doni apo nuk doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesisa do te BEHET.......... April 20, 10:30

  Ramavicerit e bashavicerit me sozi jane mesuar te qeverisin sebashku me nje qeveri defakto, dhe me nje qeveri ne hije qe defakto vazhdojne ti grabisin taksapaguesit shqiptare nen skenaret e peshtire te rradhes si “shkelje”ligjesh nen pushtetin e gjykatesve te superkorruptiar e te binjakezuar me krimin dhe bekimin e pozite-opozits i thenshin. Pra nje krim ne vazhdim nga politikat bastarde te Tiranes zyrtare ne dite e vite, qe nuk duhet injoruar, por denoncuar, hetuar dhe ndeshkuar me tere fuqine e ligjeve, ne sherbim te vetes, familjes, populli dhe Shtetit te se Drejtes e Shqiperise ne Progres Njerezor.

  Reply to this comment
 3. Bato April 20, 10:37

  Po, a u perdore moj zonje si manekine politike, a e pranove me vullnet politik kete post, qe te lije te parin

  Reply to this comment
 4. hysa April 20, 10:41

  Kjo debilja duhet te padise ramen pse e beri zv/kryeministre e jo per tu kthyer si avokate e shtetit.

  Reply to this comment
 5. Durimi April 20, 11:06

  Avokate kermat politike?! Perse duhet kjo avokature, ne ndihme te fashizmit, se per njerezit hallexhij nuk eshte. Keto jan bere si pela serbi dhe nuk mbahen. Hidhuni kapistren!

  Reply to this comment
 6. Komentatori nga cadra e lulit per portalin e xenit. April 20, 12:22

  Sipas logjokes se saj edhe ish kryetari i kqz duhet te kthehet ne detyre.

  Reply to this comment
 7. Adih April 20, 12:34

  Punon kali e ha gamori .
  Ne kokpalaret te rrahur qe kelyshe pagojme dy here si ne rastin ne fjale ,me taksat tona ,por mos harojme miliardat ne euro pronareve reale ,ndeshkim nga gjykata e STRASBOURGUT kondra shtetit te pjerdhur shqiptar .Me keqeardhje i eshte nxjere prej kohesh kartoni i kuq qeverise neokomuniste shqiptare nga perendimoret dhe BE:.Nuk e di ku do mbytemi ,nga te pa pergjegjshmit politikane shqiptare ???

  Reply to this comment
 8. kris 1 April 20, 13:08

  Pellumbesh,pellumbeesh
  Ti me bere mbreteresh
  Do to gezoje qe te Tera
  Hipur Sala paret Rama

  Reply to this comment
 9. Martini April 21, 05:51

  Edhe kjo baxhellë mungonte.

  Reply to this comment
 10. Gege Kosova April 21, 09:12

  Po tash ! çka kerkoni?!~ patet kerkuar qeverisje para 18 mujash, qe te drejtoni zgjedhjet.Rama ju dha 6 ministry,drejtori e zv.kryeminsiter,edhe pse nuk e meritonit,nuk kishit besimin e sovranit.I drejtuat zgjedhjet!Pas 18 muajsh,Ju u zgjuar nga alivanosja e humbjes se thelleTash po protesto,ni gjeja per zgj edhjet e parregullta.te cilat vet I drejtuat.Prap do humni thelle e me thelle.Nuk ka dejtesi per padrejtesine..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim