Ish-zv.ministri: Edhe Monika Kryemadhi e ka diplomën me plagjiaturë

December 11, 2018 19:25

Ish-zv.ministri: Edhe Monika Kryemadhi e ka diplomën me plagjiaturë

Denoncuesi i plagjiaturave Taulant Muka thotë se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën plagjiaturë.

“Supervizori i doktoraturës së Mimi Kodhelit ka qenë Dhori Kule. Ai duhet të mbajë përgjegjësi njësoj. Edhe Monika Kryemadhi e ka diplomën me plagjiaturë. Edhe në rastin e saj supervizori ka qenë, po prapë Dhori Kule.”, – shkruan Muka që u bë i njohur pas emërimit të papritur zv.ministër nga Rama.

Më pas një mik i ish-zëvëndës ministrit në një lidhje në “Skype” me të ka publikuar se Kryemadhi ka kopjuar dy kapituj nga një libër.

“I ka kopjuar fjalë për fjalë dhe nuk e ka cituar fare”, – ka treguar miku i Mukës.

k.a. / dita

December 11, 2018 19:25
Komento

10 Komente

 1. lexuesi December 11, 19:45

  Ore po ky qenka per ta bere shef policie, menjehere!

  Reply to this comment
 2. Sinqeritet December 11, 19:45

  Akoma merreni me Monikan???

  Reply to this comment
 3. 2 December 11, 20:31

  Hahahahahahaah Moni kopjacja. Po like floriri sa kapituj ka kopjuar aman……

  Reply to this comment
 4. Amerikani December 11, 20:35

  Po pa diskutim. Koefiçenti mizerabel i inteligjences se ” burrneshes” se hajnise LSI , eshte i kuptueshem qe kur hap gojen e saj pisanjose.
  Femer qe monologon dhe histerizohet njesoj si bisedat e budallicave ne parukeri.

  Reply to this comment
 5. Kujtesë për herë tjetër... December 11, 20:46

  Z. Taulant, mos hidh më dorën në doktorata të tjera, se do na vësh në pozitën e hoxhës me dardhat e përmjera (disa e thonë me qershi këtë anekdotë”).
  Po edhe me Monikën, gjynah ke bërë. E ka pasur “sefte” e shkreta dhe ti ia prishe dorën e mbarë me këtë “spiunim” publik që bëre! Sa zemërlig paske qenë!

  Reply to this comment
 6. Buda December 11, 21:55

  Duhen kontrolluar te gjitha doktoraturat nga viti 2000 e ketej. Kete pune te beje ne MA o Taulant dhe pastaj do te te emeronin minister.

  Reply to this comment
 7. K. M. Tusi December 11, 22:13

  Perse paska diplome Monika?! Ky eshte lajmi!!!

  Reply to this comment
 8. Me durim December 12, 19:10

  Ky qenka nje koqe gomari qe s’e mba as barku tij. Qenka si ai ….Plepi qe therriste Cani ne emision. I thoni Arianit ta therrase nje nate aman, se do degjojme qyfyre.

  Reply to this comment
 9. silva December 13, 10:35

  Ka shume te tille petagoge me tituj ne Universitetin Shqipar.Shiko profesorin me titull ne inxhinieri ndertimi Forcim Softa,. me teme”Qendrueshmeria e strukturave”.Libri i tij eshte i perkthyer nga frengjshtja ,ku dhe perkthimi nuk eshte i sakte.Kjo e verifikuar nga specialist ne ndertim qe literatura franceze ndodhet ne raftet e bibliotekes se tij pasi eshte studiuar ,por qe deri sot nuk ka kerkuar ttituj akademike sepse nuk i nevojitenVerifikoheni dhe me siguri do dale vjedhje nga nje autor francez,ose PLAGJIATURE..

  Reply to this comment
 10. silva December 13, 10:37

  Ka shume te tille petagoge me tituj ne Universitetin Shqipar.Shiko profesorin me titull ne inxhinieri ndertimi Forcim Softa,. me teme”Qendrueshmeria e strukturave”.Libri i tij eshte i perkthyer nga frengjshtja ,ku dhe perkthimi nuk eshte i sakte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*