“Ishte për mëshirë… pse duhet të dilte e të poshtërohej ashtu?!” Zv.ministri poston një status kundër ministres, por e fshin me urgjencë

May 23, 2020 07:47

“Ishte për mëshirë… pse duhet të dilte e të poshtërohej ashtu?!” Zv.ministri poston një status kundër ministres, por e fshin me urgjencë

Zëvendës ministri i Transporteve, Artan Shkreli ka sulmuar me anë të një statusi në profilin e tij në Facebook, ministren e Kulturës, Elva Margariti.

Ministrja, e ftuar në emisionin “Open” la të kuptonte se kishte dijeni për aksionin për prishjen e Teatrit.

Pas kësaj deklarate Shkreli në një postim në Facebook, shkruan se Margariti ishte për mëshire dhe nuk duhet të dilte në televizion e të poshtërohej ashtu.

Zj. Margeriti te “Open” ishte për mëshirë… pse duhet të dilte e të poshtërohej ashtu?!”, shkruan Artan Shkreli.

Postimi i Artan Shkrelit

Por kjo deklaratë kundër ministres ka qëndruar vetëm pak minuta, pasi Shkrelit “i kanë tërhequr veshin” dhe e ka fshirë me urgjencë.

 

o.p. / dita

May 23, 2020 07:47
Komento

9 Komente

 1. Dori May 23, 10:03

  Me ne fund, miqte personale te Edi Rames po i cjerrin maskat njeri-tjetrit.

  Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi May 23, 10:32

  Po habitem, nje shenim pak minutesh ne facebook u kapka nga gazetaret, (apo miqte e miqve te gazetarve)! Si paska njerez qe rrine e vetem pergjojne per mini-lajme thashethemnaja! Per problemet kryesore te ketij vendi dhe botes c’o ku kujtohen ndonjehere ne vit!

  Reply to this comment
 3. tiranas May 23, 11:14

  O filoitaliani Shkreli, mbiemri i ministres nuk eshte Margeriti, por Margariti.

  Reply to this comment
 4. demo May 23, 12:01

  Kontradiktat jane me te thella se sa duken.

  Reply to this comment
 5. Niku May 23, 15:58

  Elva Mrgariti esht nje zonje dh shume intelegjente.

  Reply to this comment
 6. Miresia May 23, 21:11

  Po boll edhe Shkreli, i pacipe bashke me te bijen. Njeriu fisnik si do qe te jete zgjedh heshtjen. çfar ka me ministren qe e fyen keshtu, po nuk e pranobve zgjidhjen e saj thuaja haptazi, por jo ta fyesh.

  Reply to this comment
 7. kasemi May 24, 11:00

  Palaco, fyen ministren. Shiko more vajzen tende qe merret me belindin dhe i kundervihet qeverise ku ti merr pjese si zv/minister.Kete zgjidh ti e lere ministren ne punen e saj. Llafan i ndyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim