Ishulli Monemvasia, një bukuri përrallore

June 11, 2017 22:24

Ishulli Monemvasia, një bukuri përrallore

Ishulli Monemvasia gjendet në lindje të Peloponezit, në Greqi. Ky është një ishull shkëmbor dhe është i gjerë 300 metra, i gjatë një kilometër. Për të shuar në këtë ishull mund të zgjedhjesh që të shkosh duke lundruan me varkë ose përgjatë urës që ndodhet aty.

Bukuria dhe pamje që të ofron ky ishull është më të vërtetë mbresëlënëse. Për të parë këtë bukuri të rrallë atje shkojnë turistë të shumtë nga e gjithë bota.

June 11, 2017 22:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*