ISIS kërcënon djalin e vogël të Trump, zbulohet mesazhi që është dërguar

November 22, 2017 22:05

ISIS kërcënon djalin e vogël të Trump, zbulohet mesazhi që është dërguar

Pas kërcënimeve të disa personazhe të njohur si Ronaldo, Neymar, Messi madje dhe djali i princit Ëilliam edhe djali i Donald Trump kërcënohet nga ISIS.

Lajmi u konfirmua nga Site Intelligence Group, organi që monitoron aktivitet online të organizatave terroriste. Në një chat xhihadist qarkullon fotoja e Barron, djalit 11 vjet të presidentit të SHBA-ve së bashku me hartën e shkollës së tij dhe në të shkruhej: “Kapni djalin e gomarit të Amerikës”.

Pamjet u shpërndanë nga kanali televiziv Telegram, “Dak al-Munafiqeen”, që do të thotë “Lufto hipokritët”. Së bashku me fotot e Barron dhe hartën e shkollës qarkullon dhe hashtagu në arabisht عليك_بإبن_بغل_أمريكا (Kapni djalin e gomarit).

Gjithsesi kushdo që ka shpërndarë imazhet ka bërë një gabim gjeografik, sepse shkolla St. Andrew’s Episcopal ndodhet në Washington, ndërsa Barron studion në një institut në Maryland.

November 22, 2017 22:05
Komento

1 Koment

  1. DOKLEATI November 23, 11:17

    Shembull shume i mire se si shqiptaret kane detyre te shenjet te luftohet ISIS dhe cdo antare apo simpatizuas apo predikuas te ideologjis ISIS-te.
    Eshte detyre e cdo shqiptari qe kjo ideologji fashiste te zhduket nga trojet shqiptare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*