ISIS merr përsipër autorsinë e sulmit në Bagdad

February 16, 2017 19:37

ISIS merr përsipër autorsinë e sulmit në Bagdad

Të paktën 39 persona u vranë dhe 61 u plagosën sot në një sulm me autobombë në Bagdad, i treti në numër që po godet kryeqytetin irakian, sipas një bilanci të ri të paraqitur nga policia.

Sulmi, i pretendaur nga grupi xhihadist i Shtetit Islamik (ISIS) u regjistrua në lagjen Bayaa, në jug të Bagdadit. Një bilanc i mëparshëm raportoi për 16 të vdekur dhe 25 të plagosur.

February 16, 2017 19:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim