ISIS pret kokën e pengut të dytë japonez (Video)

January 31, 2015 22:34

ISIS pret kokën e pengut të dytë japonez (Video)

Sipas xhirimeve të publikuara nga IS-i, është ekzekutuar edhe japonezi Kenji Goto, njëjtë si bashkatdhetari i tij disa ditë më parë, Haruna Jukawa.

Qeveria japoneze po synon të vërtetojë autenticitetin e xhirimeve të shfaqura në internet ku i pritet koka këtij gazetari të njohur.

Për lirimin e dy pengjeve militantët islamikë kishin kërkuar 200 milionë dollarë.

https://www.youtube.com/watch?v=Xtm6YEQ6PQ8

January 31, 2015 22:34
Komento

4 Komente

 1. sopiqoti February 1, 09:57

  A do te dale ndonje trim qe tia prese KOKEN atij qe i rin viktimes se pafajshme me thike ne dore?Asgje te perbashket nuk ka islami me veprime te tilla makabre.

  Reply to this comment
 2. Trebeshina February 1, 12:26

  Vetem napalmi,me djegje duhet te zhduket kjo race e shpifur qe ne emer te nje besimi kryen cmendurira te tilla……

  Reply to this comment
 3. rezart February 1, 18:45

  Mos ubeni budallenj o njerez!
  Keta islamiket i duhen me shume PERENDIMIT se sa vetes se tyre!
  Me TERRORIN e tyre FUQITE E MEDHA trembin BOTEN dhe justifikojne SHPENZIMET KOLOSALE per blerje-shitje te armatimeve e municioneve!
  Ne kete kohe KRIZE TE THELLE,ISLAMIKET E ISIS-it u duhen per te terhequrvemendjen popujve nga HALLET E TYRE!!!
  ESHTE LOJE,more budallenj,kjo pune!!
  Eshte TRADHETI BURRA!!!
  Pa le kur bejne KOMUNISTE MARKSISTE-LENINISTE edhe Cipran(Tsipran) dhe PODEMOS-in spanjoll!
  HAAAAAAAA!!!
  Nuk lindin PARTITE KOMUNISTE nga hici,o budallenj,ndaj keto jane PARTI SI TE TJERAT,por qe per elektorat kane vetem te DESHPERUARIT,TE ZHGENJYERIT DHE TE PA SHPRESET!
  Ja shikoni SHPALLARET E BERISHES qe i vine prapa per nje KOTHERE BUKE!!!

  Reply to this comment
 4. DJALLI February 1, 21:12

  Ata jane djalli vete, dhe nuk eshte “loje” te presesh koka njerezish, te vrasesh gra e femije te pambrojtur, te shperngulesh me miliona nga shtepite e tyre, dhe te kryesh krime çnjerezore!!!Kjo ne fakt eshte “loja” e tyre e besimit ,eshte ajo “loje”, qe gjithe njerezit qe nuk besojne si ata, o duhen kthyer ne besimin e tyre , o duhen vrare! Ata s’po bejne gje tjeter, veçse po i afrojne vetes “zgjidhjen perfundimtare”, sepse ZOTI e do dhe e mbron popullin e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim