ISIS sfidon Putinin: Ja prova që rrëzuam avionin tuaj

November 18, 2015 17:12

ISIS sfidon Putinin: Ja prova që rrëzuam avionin tuaj

Shteti Islamik sfidon Vladimir Putinin. Në numrin e fundit të revistës së tyre “Dabiq” ata kanë publikuar një foto të një bombe artizanale.

“Kjo është bomba me të cilën u rrëzua avioni rus në malin Sinai”, shkruhet në revistën e xhihadistëve. Pas hetimeve të gjata rezultoi që avioni rus ku humbën jetën 224 persona ishte rrëzuar nga shpërthimi i një bombe të vendosur nën një sedilje.

Putin tha se do të hakmerrej për jetët e pasagjerëve rusë dhe do t’i gjente xhihadistët në vrimën më të fshehtë të mundshme.

November 18, 2015 17:12
Komento

1 Koment

  1. ESSESI... November 18, 18:03

    Kjo rrace e ulet njerezore, inferiore dhe urrejtese, ne fakt po sfidon veten dhe po i numeron mbrasht ditet e veta…Ata po i afrojne vetes …zgjidhjen perfundimtare….Hakmarrja do te jete e pameshirshme….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim