Islami nga selia blu: Rama spastroi PS nga profesorët dhe njerëzit e ndershëm

August 7, 2014 12:27

Islami nga selia blu: Rama spastroi PS nga profesorët dhe njerëzit e ndershëm

Kastriot Islami ka dalë sot në emër të PD-së për të hedhur akuzat e radhës ndaj kryeministrit Rama për lidhje me krimin. Duke iu referuar rastit të deputetit Gent Strazimiri, Islami tha se maxhoranca përpiqet t’i mbyllë gojën opozitës përmes kërcënimeve dhe agresionit fizik.

Sipas Islamit, lidhjet me njerëzit me të kaluar të dyshimtë nuk janë gjë e re për Ramën, madje ai akuzoi kreun e PS-së se e ka spastruar partinë nga intelektualët, për t’u bërë vend këtyre njerëzve.

“Kur Rama ishte në krye të Bashkisë së Tiranës grumbulloi rreth vetes sekserë e njerëz më të kaluar të dyshimtë. Kjo ka vazhduar me spastrimin e Partisë Socialiste nga profesorët, ekspertët e njerëzit e ndershëm. Kjo është një skemë që për 4 vjet në opozitë u testua duke filluar me bllokimin e rrugëve e përfunduar deri demonstrimet e dhunshme, për të arritur të vjedhja dhe blerja kriminale e votave në zgjedhjet e 23 qershorit…Pas 23 qershorit kjo skeme po konsolidohet. Rama po vendos në pushtet jo socialistët por klientelën e tij, njerëz të inkriminuar, me precedentë penalë, ish të dënuar”, tha Islami.

 

August 7, 2014 12:27
Komento

10 Komente

 1. pelivan August 7, 13:04

  O turpi i Mallakastres! Vazhdo te flasesh kunder Rames,se vetem keshtu i shtohen votat ati!…

  Reply to this comment
 2. iri August 7, 13:12

  Nga profesore si puna jote , duhen pastruar edhe halet, sepse si ti tani ka me lopate.Te duket vehtja I ndershem?.Ata qe jane vertete te tille nuk shkojne vetem e vetem e me cdo kusht per fitim, por bejne pune te mira qe mbeten ne kujtesen shoqerore.Rekrutimi I paloprofesoreve nga sekseret e mafjes nuk j sjell asnje dobi vendit , prandaj o kaqol kaci rri mire aty tek halet e ShQ.U.P.it se e merton ate vend.!!

  Reply to this comment
 3. inf August 7, 13:34

  Kaçi i Ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  spiuni hajduti rrenacaku qelbesira halabaku i shoqerise Shqiptare je ti o zgjepsi i
  fierit o mangupi i saliut qe shet dhe gocen e grune tate per karrige e kollaro

  Reply to this comment
 4. ty August 7, 13:37

  me i zi sec je nuke behesh

  Reply to this comment
 5. tirona August 7, 13:40

  Kam nje pyetje per Islamin : Tek PD eshte se e ndjen veten te djathte apo shkoi per tu bere deputet ..???? Ne rast se e ndjen veten te djathte do te thote qe nuk ka vend tek PS, ne rast se shkoi per tu bere deputet dhe nuk ndjehet I djatht atehere eshte nje sharlatan qe duhet ti vije zorr qe del e lexon cfar i shkruajn …

  Reply to this comment
 6. turi August 7, 14:57

  Ik o legen se ti ja shton hymrin Rames. Une nuk kam na 1 simpati te madhe per Ramen,po kur degjoje ty ne ate foltore qe te ka mare hoshe me vjen neveri. Dhe sa te jeshe ti aty do ja dyfishosh votat Rames.TE PERDHUNOI SALIU SI TE KAPERDHUNUAR KETO 23 VJET LEGEN BURRE.

  Reply to this comment
 7. partizan cene August 7, 15:06

  Islami nuk është i djathtë , por shkoi në PD për tu bërë depudet , pasi e shikonte që Rama mund edhe të mos e vinte në vend komod tek listat .
  Sjellja e tij tregon se sa të drejtë ka pasur Rama dhe PS që e kanë qëruar nga radhët atë ” intelektual ” pa intelekt !

  Reply to this comment
 8. . August 7, 15:43

  ===============================================================

  …. dhe ju bashkuan Cetes-Veriore injorante PD ashtu sic ju ngjite Ti o “KAC I ZI” ?

  Jo o xhuxhmaxh jo … Ceta-Veriore PD eshte drejt shperberjes dhe askush nuk i shkon

  mendja per te, pale t’i afrohet.

  ===============================================================

  Reply to this comment
 9. andromeda August 7, 16:14

  Se ma kujtoi ky Kaqi i zi. A ka ni kush nga bahen Xhozi? Aman ore se na ka marrë malli për Zhelefinën.

  Reply to this comment
 10. Kris 1 February 4, 17:32

  Ne 2008 ishte krenar qe u perdor nga Rama per pucin kushtetues

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim