Islami: Largimi i Ramës është zgjidhja e vetme

May 15, 2014 09:21

Islami: Largimi i Ramës është zgjidhja e vetme

Deputeti i PD-së, Kastriot Islami, ka postuar në Facebook një mesazh pak para nisjes së protestës së opozitës. Islami shkruan se Kuvendi nuk ka parashikuar debat për trafikun e drogës në rendin e ditës.

Sipas Islamit, largimi i Ramës është zgjidhja e vetme që të mos arrihet te lufta.

“Nëse opozita bllokohet dhe…

Nëse opozita në protestë pengohet e shtypet…

Mbetet vetëm rruga që me shqetësim ngre Joseph Daul: Atje do të ketë revolucion, shpresoj jo luftë. Shpresoj të mos arrihet deri aty. Largimi i Ramës është zgjidhja e vetme që të mos arrihet deri në veprimin ekstrem që Joseph Daul ngre me shqetësim”, shkruan ai.

 

May 15, 2014 09:21
Komento

28 Komente

 1. nikaja May 15, 09:25

  e ke do cojme ty macok thekrri?

  Reply to this comment
  • maksi May 15, 09:40

   o islam si ndihesh ne opozite?! te ka mare malli per enver hoxhes ?! komunist me i madh je !! ti dhe sali berisha jeni si fundi i moikanve ne versionin FUNDI I KOMUNISTAVE !! ju smeritoni te jeni te foltore !!

   Reply to this comment
 2. PARTIA E VUQIDOLIT May 15, 09:25

  ik o legen materniteti o spiun i degjeneruar ke motra ti me i çu ne pune ne itali

  Reply to this comment
 3. nina May 15, 09:27

  o ti kac i zi, po pret ti varen b…. dashit. shpirt katran.

  Reply to this comment
 4. Eci vete May 15, 09:33

  A ka njeri te me shpiegoje se kush eshte ky radikal pa ngjyre ne 2014 dhe ne mes te Europes qe i shkon ne mend fjala lufte. Ne kete moment lufta eshte larg nga Europa dhe po ta qasesh ate kaq afer per interesa te ndryshme kemi pare qe atyre qe ju preken keto interesa zakonisht te tredhin.

  Reply to this comment
 5. Pedro May 15, 09:36

  Legen pa personalitet.njell vetem zi sic e fytyre e shpirt.

  Reply to this comment
 6. edi May 15, 09:37

  Po eshte e vertete: Ikja e RAMES eshte zgjidhja e vetme, por per JU te PD-se, sepse po jua bene JETEN te zeze.

  Reply to this comment
 7. shqiptari May 15, 09:47

  sa teroriste antishqiptare qe eshte si nuk thote asnje nga ju gazeteret kushe e mbron dhe e bene nje injorante deputete kushe nga armiqte e shqiperise si serbia turqia greqia dhe italia

  Reply to this comment
 8. merobaze May 15, 09:48

  TE IKI RAMA QE TE VIJE SALIU DHE TE MBETET META

  sic ishte kohe me pare ne Mbreterine e Ryshfetit dhe te Korupsionit PD-LSI, qe te beje qef edhe Kaci Mesalla me dy faqe, Pinjolli i Sigurimit te Shtetit qe e kaloi tere rinine e tij moniste ne France me gjithe gruan e tij me LEKAT e shtetit komunist shqyptar.
  Kush e merr seriozisht kete spiun te Sigurmit te Shtetit dhe interesaxhi pa piken e moralit qe ngacmonte grate e shokeve te tij per seks dhe qe beri shurren ne breke kur gruaja u ankua tek burri dhe ai ja vuri patllaken e SHIK-ut ne koke Don Juanit shqyptar Kac Islami.

  Medet se te vjen te vjelle kur degjon keta letyra te Saliut qe me pare ishin familjarisht letyra te Enverit!

  Reply to this comment
 9. Analisti May 15, 09:50

  “Mbetet vetëm rruga që me shqetësim ngre Joseph Daul: Atje do të ketë revolucion, shpresoj jo luftë. Shpresoj të mos arrihet deri aty. Largimi i Ramës është zgjidhja e vetme që të mos arrihet deri në veprimin ekstrem që Joseph Daul ngre me shqetësim”, shkruan Kastriot Islami.

  E sheh, mor Sali Berisha se çfare deputetësh ke importuar nga PS, njerez ordinerë e kriminelë qe kerkojne lufte per marrjen e pushtetit. Ky popull i varfer, tejskajshem i lodhur nga politika 24 vjeçare, edhe lufta i mungon.
  Ngreu u popull, shporri na politika këta mjeranë, sa nuk eshte vonë. Keta nuk perfaqesojne partine demokratike, por perfaqesojne pasurite e tyre qe kane vene duke e vjedhur kete popull.

  Reply to this comment
 10. bulku May 15, 09:53

  Provoje qe te fillosh te kruhesh o qelbesire e ndyre por do te te fusim trangullin.

  Reply to this comment
 11. vjollca May 15, 09:53

  Akoma me kafka e lufte ky?Mire ky po ju te Dites pse vazhdoni te na stresoni me ” filozofit e ” e luftes te servirura prej tij!?…………

  Reply to this comment
 12. lali May 15, 09:54

  ti dhe gruaja jote e keni shpirtin katran e njoh qe tek insig por vazhdo ti lepish bythen sales se tere jeten ne opozite do te ngelesh se dhe pd te njeh nuk te ve ne detyre ty dhe deputet radhes tjeter nuk je prandaj fshi bythen sales se nuk ke moral dhe dinjitet ti ti mund te besh nje pune dhe e ben mire spiun

  Reply to this comment
 13. merobaze May 15, 09:59

  DEBILI JOSEPH DAUL ME MIRE TE MOS BASHKEPUNOJE ME SPIUNET E SIGURIMIT TE SHTETIT TE ENVER HOXHES.

  dhe ben akoma me mire te mos degjoje parrullat komuniste me revolucione proletare, sepse ato kane vetem per qellim:

  TE IKI RAMA QE TE VIJE SALIU DHE TE MBETET META

  sic ishte kohe me pare ne Mbreterine e Ryshfetit dhe te Korupsionit PD-LSI. Apo e ka harruar videon e Ilir Floririt qe Saliu me fintet e tij enveriste e beri te pavlefshme duke e shpetuar kete parti te degjeneruar per ta patur si nje kollone te peste ne politiken shqyptare per ta perdorur kur ta lype nevoja.

  Reply to this comment
 14. I.Troplini May 15, 10:18

  Jane njerez si Kaci,Sala, Muli, Jozi apo Ristan-shishja,,,,,qe sherbejne si dordolece arash dhe “trembin” cdo zog qe ka ndermend te ulet aty.
  Shqiptaret ndjejne neveri, sapo shohin dhe degjojne emra te tille. Nuk ka hashash dhe kokaine ne bote, qe mund te sherbeje si shkak, per ti shkuar pas, mijve te gjirizit.
  Shqiperia ka nevoje per nje qeveri vepruese, me nje strategji dhe vendosmeri per ta realizuar ate,,,,ashtu sic ka nevoje per nje opozite konstruktive, qe bashkeqeveris vendin, duke ushtruar detyren qe i jep kushtetuta. Konstruktiviteti i saj, fillon me spastrimin e radheve nga llumi.!!

  Reply to this comment
 15. psy May 15, 10:32

  Sigurisht qe ikja e Rames eshte zgjidhje per ty ore xhuxh pasi ai ju njohu mire dhe j’a u tregoi vendin dhe ju treguat vete fytyren tuaj…a po e sheh se ç’fare revolusioni po behet me dhjete pensioniste e pese rrugaçe qe po çirren, nuk ju shkon njeri mbrapa,jeni te deshtuar e te denuar!

  Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi May 15, 10:46

  Sapo pashë që kaçi i referohej joseph daul thashë se paska rrjedhur! Neveria e shqipërisë i referohet neverise se francës dhe rezultantja del neveri shqiptaro-franceze. E integruam në B E edhe neverinë!? Edhe këtë kishim mangët?

  Reply to this comment
 17. Pëllumb zaimi May 15, 10:49

  @@@ Sapo pashë që kaçi i referohej joseph daul thashë se paska rrjedhur! Neveria e shqipërisë i referohet neverise se francës dhe rezultantja del neveri shqiptaro-franceze. E integruam në B E edhe neverinë!? Edhe këtë kishim mangët?

  Reply to this comment
 18. koordinatori May 15, 12:01

  Ju e dini dhe vete qe nuk te hani as m…
  E dini shume mire se sa ju vjen nga pas populli..
  Pse kruani bythen kot…

  Reply to this comment
 19. Naftetar Vjeter May 15, 12:03

  O degjenert o pler po jo ti dhe ai qe ti i sherben me zell pijaneci Nano nuk do ta keni kete fate se ju nuk keni zgjedhur se kush do tu drejtoje shtetin kete e kane zgjedhur populli kurse juve u la ti sherbeni Sales se vec ate dini te beni ju qe i jeni bere Shqiperise si ciban more te mjere o njerez te shitur.

  Reply to this comment
 20. Meno May 15, 12:04

  Kaç Islami eshte nje pis intelerktual. Kaçi apo kaqi si i thone pedeistet, ne 1997 sipas porosive qe kishte marre nga i ndieri Gazidede, u stabilizua ne periferi te Tiranes dhe kryente detyra sipas porosise se Berishes per veprimet dhe qendrimet e opozites. Kryente thjeshte veprimet e nje spiuni. Prandaj kerkesat e tij ne drejtim te Rames jane legjitime. Spiunet bejne ato qe u thone, kryejne detyrat. Aq me teper qe tani eshte nje spiun i riabilituar nga Berisha. Prandaj duhet ta mirkuptojne njerezit kete fare spiuni. Kjo edhe per faktin qe kete thagem, apo pune te piste, kaqi e ka mesuar jashte shtetit ku per zellin e treguar i kane dhene edhe titullin dr. i shkencave. Me nj erez si Kaçi, Basha etj. Sali Berisha e mbajti pushtetin 8 vjet dhe vodhi e shperodroje sa i deshi qejfi. Teni njerezit presi qe keta monstra te gjejne vendin ku e kane te 313ta.

  Reply to this comment
 21. gfgb May 15, 12:42

  Po pse nuk largohesh ti mor leggggg. ….. njehere e mire se ke 30 vjet ne politike si parazit ha parate tona pa bere asgje. A mund te na thuash cili eshte produkti yt aktualisht ose gjate jetes tende qe te te paguajme ne ty te besh palle gjithe diten. Ju jeni per plumb te gjithe…

  Reply to this comment
 22. Malo Cekini May 15, 12:53

  Kaci i tille ka qene qe kur e beri nena sa nje kelysh harixhiu. Ne fakt i dha ca mend shkencetari, por i dha formen e nje zagari, ngaterrestari, kopili, servili, mistreci, qyrraveci. Redaksia ben thirrje te behen komente pa fyerje dhe sharje. E drejte. por mos harroni qe s’ka shqiptar qe nuk e urren Kacin e Zi.

  Reply to this comment
 23. Vëzhguesi F May 15, 13:13

  E ka mire ky, se vajti 25 vjet deputet duke u lepire sa majtas, djathtas.

  Reply to this comment
 24. Marin Gashi May 15, 14:15

  Kaçi (anglisht: catchy)= mashtrues, çorientues.

  Reply to this comment
 25. xha kili May 15, 14:21

  o kaci o pusht o uturaku i sali vromes

  Reply to this comment
 26. Devolli March 2, 00:14

  Pergami I Edi Rames, eshte shpetim per KRIMINELET, hajdutet, dhe koncensionet e HUAJA qe po vjedhin kete vend dite e nate.
  O Kaci I Zi, nuk I ha me njeri ato qe thua TI. Do TA shikoshe ne 2017 SE SA % do maresh…
  Juve ju perkra Lu-ja i Podestes….
  Ne se Podestanet, do TE mundohen TE luajne me popullin do TE Marin nje pergjigje qe do TI kushtojne rende Amerikes. Ndaj verini gishtin kokes dhe mos guxni TE ngri I doren kunder nje milion votuesve SE me duket do TE jete I afert fundi juaj dhe i miqsise…
  Svrani rezikon TI kthehet pertnereve Bolshevik, dhe shkak tere per kete jeni ju spiunet e Enverit.

  Miqte amerikane kane ardhur si eksperte por do TE largohen si nxenes. Ata ende nuk kuptojne kush jeni ju. ATA nuk e kane jetuar komunizmin, por nuk mund TI kuptojne mostruozitetet e komunizmit vetem me TE lexuar neper letra. Ata nuk ju zberthjne dot ju…
  Ketu nuk eshte Siri, Pakistan, apo Libi… moxhahudinet ndoshta kane nje mision por une mendoj SE me kete popull nuk do TJA dalin dote. Ketu I THONE Shqiperi.
  Kaci mos u hiq trime se me sa duken bathet e priftit do TI kesh keq PUNET me sovranin. Mos provoke shqiptaret ..

  Reply to this comment
 27. Copy March 2, 00:19

  Pa dale o Kaci ti
  Se je vec bari per dhi….
  Se ti je vec nje tradhetare….
  Shtruar puna duhet mare…

  Mos na bej more te fortin
  Se per bese, po shome IDJOTIN
  Ti kur qe ne qeveri
  Bere vec puce e TRADHETI

  Sa per sensin PASTERTI….
  Nga vjene RAMA ????
  E nga vjene TI ???
  Je shume larg more DEREZI!!!,

  Qofte ne shpirte, a si njeri
  Nuk krahasohesh me Te, Ti…
  Ti je ZGJEBJA e SHQIPERISE
  RAMA, ILAC I NJEREZISE…

  Ule koken dhe meso
  Hapi veshet dhe degjo
  Mos lesho shprehje IDJOTE
  Se iku mor koha jote…

  Ti servil genjen gjithmone
  Askush me nuk te besone
  Se e di gjithe populli mbare
  Je kulim e je kusare

  Je servil e nuk je burre
  Qe nuk fole drejte kurre
  Ti se di vertete c’eshte jeta
  Se jeton mor nen spaleta

  Dikur populli te besoi
  Te dha vote e te gradoi
  Te besuan vertete shume
  Por u dole mor, Spiune…

  Ndaj eshte mire te mbyllesh gojen
  Dhe ketu perfundo lojen
  Se kur leh tamam si qen
  Prezantohesh fare LEGEN

  Nuk vjene dot me ne pushtete
  As me miq, as me davete
  As ti, dhe as SHPURA jote
  Me keto mendesi IDJOTE….

  RAMA eshte tamam Shqiptare
  I doli vendit n balle
  Ti me RAMEN se ha dot
  Mos provo!!! E.ke te kot….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*