Islami: Rama merr drejtimin e “Të Majtës Ekstreme” ballkanase…

August 21, 2015 09:29

Islami: Rama merr drejtimin e “Të Majtës Ekstreme” ballkanase…

Kastriot Islami ose siç i pëlqen t’i thërrasin “Profesor Kaçi” ka bërë një tjetër analizë ditën e sotme për situatën politike.

Ai ka folur sërish për Ramën, por këtë herë jo për sektin apo grupimet, por për politikën në Ballkan.

Islami thotë se me largimin e Cipras tashmë Edi Rama kryeson lëvizjen e “ballkanasve te inatosur” për të kërcënuar Europën.

“Pas largimit te Cipras nga drejtimi i qeverise ne Greqi, Edi Rama kryeson levizjen e “ballkanasve te inatosur” per kercenimin e Europes me

1) me emigrantet …
2) me taksen progresive kunder te pasurve…
3) me ekonomine qe eshte ne recesion e borxhin qe rritet…
4) me lodhjen nga durimi te ballkanasve
5) me publicistiken dhe retoriken e tij mjerane e mediokre…
6) me pikturat e hartat ne muret e kryeministrise…”
shkruan Islami në Fb.

August 21, 2015 09:29
Komento

22 Komente

 1. TJ August 21, 09:38

  C’jane keta miu-she berishiane?! Race e poshter!

  Reply to this comment
  • info-analitike August 21, 10:27

   TJ,
   Po ti sikur po me jepje leksione kulture!!! Ama kjo qenka kultura jote. Kaci eshte fytyra tipike e shume politkaneve shqiptare te majte e te djathte qe kur vjen puna per perfitime nuk pyesin per orientim politik.

   Reply to this comment
 2. emigranti August 21, 09:41

  Ky eshte Professor vetem per te zhvatur funderrima e fundit e Alkoholikut Nano.Besoj se nuk ka dhene kurre Provime per ate qe ka mesuar, di vetem te beje servilin, intrigat dhe te zhvasi ku te jete mundur. Tani qe Rama nuk i ka lene as edhe nje shteg fryn, shan dhe genjen sa te jete e mundur.

  Reply to this comment
  • Xhep Qorri August 21, 15:33

   A e dini o burra e gra se Kaci nuk u pranua per profesor nga Keshilli I Profesoreve te Fakultetit te Shkencave te Natyres, kur e kerkoi kete titull se pari? Dhe ishte Kryetar Kuvendi ne ate kohe. Padyshim ishte nje atentat ndaj dijes, por Kaci beri si beri dhe ju imponua Keshillit. Po pse eshte Kaci me nder “profesor”? Kaci qe nga viti 1990 e ne vijim nuk ka hyre asnje ore ne auditor, nuk ka pare asnje lloj laboratory me sy ne Shqiperi dhe nuk ka asnje publikim ne shkencen e fizikes. Edhe para viteve 90te, nuk eshte se shkelqente, madje as ndriconte, por deri diku me pahir e cuan ne France, ku sikurse e thote vete, fizikes i vari “leshte” dhe me tere forcat u perpoq te devijonte nga kjo shkence bezdisese. Por, per asnje moment nuk u dekurajua dhe fale vullnetit jo vetem se u brumos si socialist perendimor, por arriti te shndrohet ne nje humanist me vizion Europian. Sakrifikoi djali per nje fushe me te gjere, ate te studimeve sociale, dhe sot krahasohet me korifenjte e kesaj fushe, ne nivel indoeuropian. Besomeni ose jo, por analizat e Kacit jane vertet brilante, dhe duhen shperndare jo vetem nga mediat, por edhe si trakte, dore me dore. E meriton nje te ardhme edhe me te shkelqyer ne politike. Perpara Kaci!

   Reply to this comment
   • Dardhari August 21, 18:01

    O Zhepi sa gjate i ke rene . Thuaje shkurt Kaci eshte Pehlivan Politik dhe i ngjan Maces qe sido ta hedhesh ajo bije ne kembe, shkurt eshte pa shtylle kurizore ose SI I themi ne nga Fshati Pa Bythe

    Reply to this comment
 3. Enofieraku August 21, 10:01

  Kaci ky eshte mandati i fundit ,me pas te vjen mandata politike o kaci suma !

  Reply to this comment
 4. Toni August 21, 10:20

  Ky ne foto me fytyre si bythe tigani ka rrjedhur me shume se kryetari hajnia serbe sali ram berisha.

  Reply to this comment
 5. stac.nderzimit Jale August 21, 10:20

  MIRE RAMA QE NUK KA QENE E NUK DI ÇìFARE ESHTE E ‘MAJTA’,POR KA QI,NANO DHE BERISHA NUK VLEJNE AS SI LETER HIGJENIKE E KOMUNISTIT XIPRAS!
  Ndersa Xipras ka ne zyre fotografite e ÇEKIVARES e te MARKSIT—–Ky alabak me emrin KA QI ka fotografite e Ahmet Zogollit,Berishes e Bodes!

  Reply to this comment
 6. skifteri August 21, 10:54

  Kaçe ziu !… je nje dete baltrashe ,e ngatrresash e poitikanesh te fshehte mizerapel qe per 24 vjet e ke henger qyle here majtas dhe here djathtas si te ka leverdisur o mjeran !..,lekura jote paska qene me e qendruesheme se ajo e buallit kur ke henger dajk te vertete nga Berisha ,tani ke henger dajak verbal nga socialistet .Armet tua jane te varfera ne luften tende kunder liderit socialist E.Rama ,sikur jane te varfera mendimet tua,sikur eshte I varfer paterjotizmi jote socialist apo demokrat ,sikurse eshte i varfer dinjiteti jote,sikurse jane te varfera kontributi dhe prurjet tuaja ne P.S ,dhe P.D-ne e S.B.ne te gjithe shoqerine,je njeri pa parime ,pa dijentet leviz sipas interest personal ,je nje basarde,munde te bashkepunosh vetem me veglat e politikanve tinzak si S.Berisha,qe per nje interes je gati te shesesh karakterin tende .Ti nuk meriton asnje pergjigje.P.Socialiste ishte partija jote e vetme qe te dha poste :Partia jote nuk coptotohet.Jetove ne P.S-ne por P.S-ne nuk e njehe ,jetove me shoqeri me eliten ne P.S-ne por shoqerin e tyre nuk e njohe .Ti nuk dhe gje P.S-se,por prej saje kerkove garanci e mbrojtje per me ushtrue lirisht veprimet anti njezore e anti partiake kunder saje.Kjo munde te duket e çuditeshme por me ty eshte keshtu,me kundravenjen qe I beni kryetarit socialiste vazhdimisht.?!……………..

  Reply to this comment
 7. KA QI dhe KA.LI Sadijes August 21, 11:29

  KETA ALABAKE E ANTISHQIPETARE……
  Mire vete qe jane ipotente te sklerorizuar dhe i ka zene gjaku i femijeve shqipetare per 25 vjet po ‘gra’ dhe femije nuk kane qe ti mbyllin me ndonje hale apo ato bejne prostitucion si tere Xenat e fullanerise te mender politiqise?

  Reply to this comment
 8. sokoli August 21, 11:55

  nje fytyre e qelbur!

  Reply to this comment
 9. sokrati August 21, 13:02

  Pergjigje te porositura ne nje gazete si kjo e juaja qe vetem mbron ramen gjithe dite…prof. islami eshte 1 i politikes tone..prandaj bjerini daulles sa te doni se shendet i behet atij…

  Reply to this comment
 10. fjala e popullit August 21, 13:07

  palaco bur ..te bier buri kaq posht si puna e keti k..it

  Reply to this comment
 11. METEH August 21, 13:55

  Kaçi Zi-funderina e politikaneve te shekullit 21.Njeri me dy fytyra,nje per Salen-nje per spiunllekun.Turp per kete mjeran politik qe ka humbur rrugen e nuk di ku te shkoi,pasi me 2017 do te perfundoi ne koshin e plehrave si Nano..!

  Reply to this comment
 12. Agim Cani August 21, 16:08

  …Kaco …ke njeri afer te te thote qe ke ik skiq vella…je bere per tu tallur…te ngeli llapa jashte o Kac llapa…

  Reply to this comment
 13. franc August 21, 16:29

  Me pak llafe o kaci i zi une te kam cilsuar prostitut politike,po kam gabuar. Ti sje gje tjeter se 1 KURVE e qelbur qe sta ben me njeri se kan frik na sida,dhe fillon dhe ben llap llap. Ben ham saliun dhe gam ti. Ik nuk e kupton qe je qenie me e urryher jo se mbajte saliun ato 3 muaj o jo,se me ty saliu beri autogol,po se je tipi i kurvickes dhe i pabesisem puuuu fare e lige

  Reply to this comment
 14. faro August 21, 19:15

  Tani nuk na mbeti gje tjeter te themi, vecse lum Europa qe ka nje flamurtar te demokracise si ti ne Shqiperi! Vetem mos harro ta njoftosh nese je i djathte, i majte apo rrotullues 360 gradesh

  Reply to this comment
 15. koco August 21, 20:04

  Ky eshte nje plehre jashqitie e P P , P S , njeri pa moral, nje bir kurve , qe zbardh dhembet , si ndonje qen i zgjebosur nga ata te rrugeve qe bredh kazan me kazan legen i menderosur.

  Reply to this comment
 16. Mallakastra August 21, 22:15

  C`pune ke me E.Ramen ti more zgjebe e Mallakastres dhe turpi i shqiptareve ?! Zotrote je shume idjot dhe nga urrejtja qe ke,nuk e kontrollon dot me veten.Te gjitha keto i ben per t`iu servilosur shpellarit te Vucidolit .Lepive tere kellirat e derrit te dale nga shpellat e Dragobise per t`u ushqyer me jashteqitjet e tij.Mund te lehesh sa te duash,por do ngordhesh si qen rrugesh,qe e zene me gure femijet..Simboli i njeriut me te neveritur qe ka nxjerre ky dhe .

  Reply to this comment
 17. Noli August 21, 23:03

  Kaçi eshte si prostitute e vjeter vetem llap se nuk i duhet as dreqit jo me PD.

  Reply to this comment
 18. Pellumb Zaimi August 21, 23:27

  Nuk kam kurrfare simpatie per Kastriot Islamin por shprehjen e vene si titull dhe qe I atribuohet lslam Kacit nuk e gjej gjekundi ne prononcimin e tij . Ai flet per drejtimin e ballkanasve te inatosur dhe Jo per drejtimin e tè majtes ekstreme !? Jane koncepte krejt te kunderta ! Edhe te djathtet inatosen e dambllosen por kjo nuk do te thote se u bene te majte. Me korrekte me deklarimet e kujtdo qofte .Tung.

  Reply to this comment
 19. emigrandi August 22, 07:59

  Mallakastriot i ndyte qe turpron Malakastren.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*