Ismail Kadare shtrohet në spital

August 10, 2016 18:08

Ismail Kadare shtrohet në spital

Shkrimtari Ismail Kadare do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Shkrimtari është shtruar me urgjencë në një prej spitaleve private në Tiranë, i transportuar me barelë dhe nën masa të rrepta sigurie e privatësie.

Sipas të njëjtave burime, Kadare është shtruar në pavionin urologjik të spitalit privat.

Ai ndodhej me pushime në Shqipëri dhe ka shkuar në gjendje shumë të rënduar në spital, ku është marrë menjëherë nën kujdes nga mjekët.

Pas vizitës mjekët kanë konstatuar probleme urologjike dhe Kadare do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale për prostatën.

August 10, 2016 18:08
Komento

4 Komente

 1. perkthyesi August 10, 19:20

  I urojme sherim te shpejte shkrimtarit tone te madh!

  Reply to this comment
 2. ish fans i terbuar i kadarese August 10, 19:52

  nuk eshte mire kur nje njeri qe semuret.aq me shume kadareja…nuk ka asnje koment

  personalisht me vjen keq vetem si njeri jo si shkrimtar

  sepse si shkrimtar vrau heronjte e tij

  dikur mburreshim per shembull per librin e tij KESHTJELLA qe simbolizonte qendresen dhe burrerine….

  kurse pas 1990 kur iku si azilant..e ktheu pllaken dhe tha se simbolizonte izolimin

  thjesht kadareja eshte shtruar ne spital ne 1991 ne paris dhe vdiq ne 21 janar 2011 qe mbylli sqepin

  thjesht per mua eshte nje kufome pas 2011

  Reply to this comment
 3. eli-tiv August 10, 19:57

  ….sherim te shpejte e jete te gjate…Kadarese..

  Reply to this comment
 4. andromeda August 10, 21:33

  Si njeri Kadareja është meskin, servil dhe Gobseck. Në letërsi, stilist atraktiv, por veprat e tij i përshkon një lloj snobizmi. Shkrimtar që i ka shërbyer me zell diktaturës dhe diktatorit, edhe pse sot përpiqet ta fusë veten në hullinë e disidentit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim