Izet Haxhia: Shqiptari i skandalit panamez ka qenë kasaforta e fshehtë e PD-së

April 6, 2016 17:44

Izet Haxhia: Shqiptari i skandalit panamez ka qenë kasaforta e fshehtë e PD-së

Izet Haxhia, ish-truproja i Sali Berishës, shkruan në Facebook se biznesmeni Ismail Mulleti, i cili sipas tij thërritej “Il Mulleti”,ka sponsorizuar një pjesë të udhëtimeve të Berishës.

Haxhia kujton se një prej udhëtimeve ka qenë dhe ai në Kalkuta të Indisë kur Berisha mori pjesë në ceremoninë mortore të Nënë Terezës.

Komenti i plotë:

 Po i kthehem edhe njëherë personit të përfshirë në skandalin “Panama Papers”.. Il Mulleti siç njihet në rrethin e tij të afërt ka qenë kasaforta e fshehtë e PD-së. Në vitet e pushtetit të saj të parë dhe më vonë…të gjitha pagesat e dyshimta janë bërë nëpërmjet këtij personi… Po i kujtoj vetëm një rast marshallit. Parat e udhëtimit tuaj për të shkuar në varrimin e Nënë Terezës në Kalkuta të Indisë që kapnin shumën 12 mijë dollarë janë bërë nga Il Mulleti, sepse në atë kohë arka e PD-së ishte boshatisur nga ata që e drejtuan deri në zgjedhjet e ’97-s…Ky person është sponsorizuesi i bombës tek firma Vefa në shkurt të ’96-s dhe njëkohësisht vëllai i tij më vonë i vrarë në Vlorë mesa më kujtohet, së bashku me killerin Anton Gjergji janë vendosësit dhe shpërthyesit e kësaj bombe. Në vitet e mëvonshme Il Mulleti punësoi afër vetes Rasim Boriçin që është nipi i Agim Shehut dhe drejtuesi i njësisë ‘antikrim’ të krijuar në vitin 94 nën petkun e repartit antidrogë që edhe pas ardhjes në pushtet të të majtëve në ’97-s, vazhdoi ilegalisht veprimtarinë e saj për interesat kriminale të marshallit. Kjo njësi antikrim u përfshi në valën e atentateve dhe vrasjeve në Tropojë me bekimin dhe porosinë e marshallit. Il Mulleti ka qenë sponsurizuesi numër një i këtyre atentave me mina të telekomanduara të blera në Shkodër me nga gjashtë mijë marka copën. Ky person sëbashku me Rasim Boriçin bënin përcjelljen e komandos që shkonte në Tropojë për të kryer atentate ndaj haklajve duke i siguruar mjetet lëvizëse dhe armatimin modern që nga minat e telekomanduara e deri tek snajperat e koaliduar. Të gjithë fijet dhe transfertat e parave të pista që ka bërë marshalli dhe eksponentë të tjerë të PD-së si Pollo, Tritan Shehu apo të tjerë kanë kaluar nëpër duart e Il Mulletit…

 

April 6, 2016 17:44
Komento

16 Komente

 1. Ben April 6, 17:49

  Vellai i Il Mulletit eshte vrare brenda tek Admirali,tek Galeria e Arteve,pas nje sherri banal.

  Reply to this comment
 2. Shahisti April 6, 19:04

  Eh mer Izet, je bere si telenovelat turke.

  Reply to this comment
  • ARIANI April 6, 21:57

   O SHAHIST,,PO TE DJEG BYT,,, TY PER AKUZAT NDAJ BACES SALI,,,PO BEMAT E SALIUT I DIM TE GJITH O DERDIMEN,,,,PO TE PAKTEN IZETI PO DESHMON DHE PO TREGON EMRA DHE FAKTE,,,,DHE KJO TREGON QE ESHTE BURRE DHE TRIM,,JO SI PUNA JOTE QE FSHIHENI MBAS KOMPJUTERIT SI STRUCI,,, DHE SI BACA JOT QE MOHON DHE SHPIF,,,BACEN SALI E KA GJETUR BELAJA ME IZETIN,,, I ESHTE BERE SI HIJE QE E NDJEK KEMBA KEMBES,,,IZETI JA NJEH DHEMBET DHE DHEMBALLET,,,DUKET QE KE NOSTALGJI PER KOHEN SHQUPIT,,,,

   Reply to this comment
   • Shahisti April 6, 23:24

    Arjano, ia ke fut fare kot. Mua per bacen Sali nuk me rruhet hic, vetem se ky Izeti ngeli duke na care trapin per dite me nga nje perralle te re. Tashti ti o trim qe nuk mcifesh mbas tastjeres po i del ballas plumbit a me shpiegon pak si eshte puna qe Izeti fol, e gjithe bota e di qe Saliu eshte kriminel e hajdut e Sales nuk po i hyn gjemb ne kembe. Hajde mer lal, ma shpiego pak, o torrollak.

    Reply to this comment
 3. Toni April 6, 19:07

  Per sqarim..Turi vellai I Ismailit eshte vrare tek Admiral(poker) ne krah te dajtit, ka qene sherr momental. Kurse Antoni eshte vrare shume me vone tek vila e ILIT perball gjimnaz PARTIZANIT..Nuk e di pse nuk e permend kush Meksin dhe Musarain shume te lidhur me Ilin dhe kondrabanden e cigareve…

  Reply to this comment
 4. l ri April 6, 19:15

  Asgjë nuk mund të fshehë më malin e krimeve të kasapi antinjerëzore këtij kanibal të gjallë.Mjerë ky vënd kë ka patur në krye,e për çudi akoma nuk është arratisur armiku i Shqipërisë të çdukej prapa diellit.Ekzemplar I pa arritshëm ,I përmasave botërore.PËRGËZIME IZET,RRALLË KUSH MUND TË KOTRIBOJË PËR ATDHEUN E VETË SA TI I NDERUARI IZET,,,!

  Reply to this comment
 5. l ri April 6, 20:13

  Pse nuk botoni kom.tim

  Reply to this comment
 6. adri April 6, 20:21

  TE ARRESTOHET KRYKRIMINELEI I SHQIPERISE DHE SHQIPETAREVE SALI BERISHA.
  TE ARRESTOHET HAJDUTI DHE TRADHETARI ME I MADH I SHQIPERISE DHE SHQIPETAREVE SALI BERISHA.

  Reply to this comment
 7. Mark uk April 6, 20:23

  Behuni bashk e hajani .utin bashk me ket karaduzen.

  Reply to this comment
  • TURI April 6, 22:08

   Markovic ukovic shqup, saliovic,berishovic,,,,shko e haja ti mtin IZETIT,,, SE AI ESHTE.BURRE,, FLET ME EMER E MBIEMER,,,PO TI KUSH MUTIN JE QE FSHIHESH MBAS KOMJUTERIT,,,DHJAKS SHPELLASH,,,,

   Reply to this comment
   • Shahisti April 6, 23:25

    Ou, po ti sikur e kishe emrin Arian mer trim e kapidan.

    Reply to this comment
   • TARRASI April 6, 23:56

    Mark UKU jeton me mutin e Saliut keshtu qe sa po i beri oferte Izetit qe ta bleje…

    Sa Mark UKA mban Saliu dhe bijte e tij me leke… ky UKU ne internet vetem sa ben gam ga ste han por prit kur te shikosh ata qelbsirat qe bejne tym e terror qe te krijone trazira …

    Prit kur te filloje “lufta” e bombat prape se po i vjen fundi Klanit Berisha …. vetem me trazira ka mbijetuar klani Sali Berishes …

    Ujku plagosur eshte ma i rrezikshem

    Reply to this comment
    • Shahisti April 7, 17:19

     Po o Tarras, po, Ka nje fjale te urte qe thote: “Qeni leh e ujku pirdh” . Besoj se ti si i mençur qe je e kupton kush eshte qeni e kush eshte ujku.

     Reply to this comment
 8. Fat man April 6, 21:36

  Ne cdo corbe te prishur si gjithnje ka futur garuzhden, krimineli Sali

  Reply to this comment
 9. Na bashkoj kenga popullore April 6, 22:34

  Izet Haxhia je i vetmi trim qe po i ben gjemben Saleh Qenit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*