Itali, 11 të vdekur nga vaksina kundër gripit

November 29, 2014 19:15

Itali, 11 të vdekur nga vaksina kundër gripit

 Mjekët në Itali kanë dhënë alarmin se si pasojë e përdorimit të vaksinave kundër gripit, është rritur në 11 numri i të vdekurve, që dyshohet të kenë vdekur nga ky medikament.

Agjencia e Farmacistëve Italianë ka vendosur përdorimin e vaksinës ndërsa Ministria e Shëndetësisë ka vënë në dispozicion një linjë emergjente ku mund të merret informacion për rastet e dyshimta.

Prokuroritë e Sienas dhe Pratos kanë hapur hetime në lidhje me rastet e vdekjeve në këto qytete. Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit ka bërë kërkesë në prokurori që të nxjerrë paralajmërim për ndalimin e fushatës për vaksinim nga Ministria e Shëndetësisë.

November 29, 2014 19:15
Komento

1 Koment

  1. lili November 30, 11:21

    Do perfundojne ne shqiperi keto vaksina ,mbasi qeveria italiane te kerkojne ndalimin e tyre n’itali?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*