Prekëse, emigranti shqiptar dhuron organet e bashkëshortes

February 28, 2018 13:02

Prekëse, emigranti shqiptar dhuron organet e bashkëshortes

Jurilda Mara, një 37-vjeçare shqiptare ka humbur jetën pasi vuante nga astma.

Mara e cila jetonte me bashkëshortin dhe 3 fëmijët e saj në “Tornaghi Cassano” në Itali, ka ndërruar jetë ditën e martë teksa ndodhej në shtëpi.

Ajo ka hasur probleme në frymëmarrje dhe gjatë krizës së astmës, zemra e saj ka ndaluar së punuari.

Por, bashkëshorti i saj Astrit Mara ka bërë një veprim të jashtëzakonshëm.

Ai ka vendosur që ti dhurojë organet e saj, shkruan media italiane.

Ajo gjithmonë ka qenë e shqetësuar për të ardhmen dhe donte ti jepte jetë dikujt tjetër, kështu që në ramë dakord ti dhurojmë organet e saj”, shprehen të afërmit.

Vdekja e saj ishte e papritur dhe i gjithë komuniteti në Cassano ku jetonte kjo familje shembullore emigrantësh shqiptarë është në dëshpërim.

l.h/ dita

February 28, 2018 13:02
Komento

2 Komente

 1. ALBAN DEGA March 1, 06:20

  Ngushellim e pergezim

  NJE SHEMBULL PER TU NDJEKUR

  – DRITE I PASTE SHPIRTI NE PARAJSE !

  Ngushellime familjes se saj !
  Pergezime per vendimin kurajoz te dhurimit te organeve te saj !
  Shpetojne ose lehtesijne disa jete njerezish te tjere !
  Edhe ato organe te dhuruara te saj jetojne ne nje fare menyre ne trupin e te tjereve dhe kujtohet e nderohet jo vetem nga te afermit e vet, por edhe nga te shpetuarit apo ndihmuarit prej tyre si edhe nga te afermit, miqte e shoket e tyre !
  Nje shembull per tu ndjekur sidomos nga ne shqiptaret qe pak e praktikojme nje akt te tille njerezor !
  Me mire ushqim per krimbat, batterete, dheun e zi apo burim jete per njerez te tjere ne lufte me vdekjen e me dhimbjet e semundjeve te tyre !?
  Une jam per te paren !

  Reply to this comment
 2. Bureto March 1, 11:10

  Alban, korregjo dy rreshtat e fundit, qe te kane shpëtuar nga nxitimi. Te dy jemi me te dytën.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*