Itali, qeveria “Conte” merr besimin e Senatit

September 10, 2019 20:40

Itali, qeveria “Conte” merr besimin e Senatit

Qeveria e re e kryeministrit italian, Giuseppe Conte mori sot besimin e Senatit, një ditë pas votimin pozitiv nga dhoma e ulët e Parlamentit.

Koalicioni mes Lëvizjes Pesë Yjet (anti sistem) dhe Partisë Demokrate (e majtë, PD) mori besimin e 190 senatorëve.

Nga ana tjetër 133 senatorë votuan kundër ndërsa pesë abstenuan, sipas numërimit zyrtar.

l.h/ dita

September 10, 2019 20:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*